جنگ در قره‌باغ؛ آغاز موج سوم بازداشت شهروندان تُرک در ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در تجمعات حمایت از جمهوری آذربایجان در جنگ_قره_باغ، تاکنون دهها نفر از فعالان سیاسی، مدنی و دانشجویی آذربایجانی بازداشت شده اند و بسیاری نیز پس از احضار به اداره اطلاعات و پلیس امنیت شهرهای مختلف بازداشت شدند. بیشتر بخوانید👇 اخبار_ایران اقلیتهای_قومی

روز یکشنبه دوازده ژوئیه سال جاری درگیری‌های نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه «تووز» و در فاصله سیصد کیلومتری منطقه مورد مناقشه قره‌باغ بار دیگر آغاز شد.

ادامه احضار و یا بازداشت فعالان مدنی تُرک در روزهای بعد مانع از تجمع اعتراضی گسترده‌تر این بار حداقل در ده شهر ایران نشد. دو روز پس از تجمع اعتراضی در پارک جیرال اردبیل، پنجشنبه ۱۰ مهرماه با فراخوان فعالان مدنی تُرک، تهران، تبریز، ارومیه، اردبیل، زنجان، مشکین‌شهر، مراغه، مرند، میاندوآب و پارس‌آباد شاهد تجمعات اعتراضی بود.

عصر روز یکشنبه بیست‌وهفت مهرماه سال جاری نیز بار دیگر و در پی انتشار فراخوانی از سوی احزاب و فعالان مدنی آذربایجان ایران، برای سومین بار در سه ماه گذشته تجمع‌های اعتراضی در شهرهای ترک‌نشین ایران برگزار شد. تجمع‌کنندگان به آنچه «حمایت لجستیکی ایران از ارمنستان و استفاده روسیه از حریم هوایی و زمینی ایران برای انتقال سلاح به ارمنستان» عنوان کرده‌اند اعتراض کرده خواستار بسته شدن گمرک مرزی «نوردوز» شدند.

یک منبع آگاه در گفتگو با ایران‌وایر بابیان اینکه مأموران در کنار تهدید به بازداشت و ضرب و شتم تجمع‌کنندگان، اقدام به بازداشت حداقل سه نفر از شهروندان تهرانی کرده‌اند. گفته می‌شود در جریان تجمعات روز یکشنبه تبریز نیروهای امنیتی اقدام به شلیک گلوله پلاستیکی و گاز اشک‌آور برای متفرق کردن تجمع‌کنندگان کرده‌اند. بر اساس گزارشات رسیده ایران‌وایر در تجمع روز یکشنبه حداقل ۲۰ تن در تبریز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت‌شده‌اند.

نیروهای امنیتی همچنین صبح روز یکشنبه ۲۷ مهر با مراجعه به منزل «رضا زارعی» در تبریز بدون ارائه حکم اقدام به بازداشت این فعال مدنی آذربایجانی کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

باز داشت کار بسیار غلطی است که نظام مثل بقیۀ عملکردهاش انجام میده. بازداشت تفکر و عمل این افراد را بسوی تجزیه طلبی هل میدهد. تا گفتگو هست چرا بازداشت؟ تمامی بدبختی و مشکلات را ج.ا مسبب است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک فروند پهپاد جنگ قره‌باغ در خاک ایران سقوط کردکارمندان کرایه ای و جاسوسان میت ترکیه در خبر های خود مثل جاسوسی هایشان دورغ می نویسند اون پهباد و عکس یک هفته پیش بود جاسوسان کرایه ایی پهباد امروزی توسط نیروهای هوافضای سالم بر زمین نشست برو به رجب بگو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم اجرای کامل آتش‌بس در قره‌باغمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به پایبندی به آتش‌بس در قره‌باغ فراخواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نبرد در قره‌باغ پس از نقض دومین توافق آتش‌بس؛ آذربایجان از فتوحات جدید خبر دادرئیس جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارتش کشورش در واکنش به نقض آتش‌بس و دور تازه حملات نیروهای ارمنستان، سیزده روستا در شهرستان جبرئیل را تحت کنترل درآورده‌اند. بعد از آزادی خدافرین و احتزاز پرچم آذربایجان در این منطقه جنگ‌در منطقه زنگیلان و نزدیک مرزهای بین المللی ادامه دارد اشغالگران عرمنی بدنبال شکست در جنگ شهرها و‌روستاهای بیدفاع را توپ باران میکنند.شاکله مزدوران قاتل عرمنی شکسته و درحال فرار هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز دور دوم مذاکرات هیات ایرانی و اوکراینی در تهرانهیئت اوکراینی با سفر به تهران مذاکرات خود با مسئولان ایرانی درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشک پدافند ایران را آغاز کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سقوط یک فروند پهپاد جنگ قره باغ در اراضی خداآفرینفرماندار شهرستان خداآفرین: *یک فروند پهپاد جنگ قره باغ در اراضی خداآفرین سقوط کرد *سقوط این پهپاد هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است *کارشناسان در حال بررسی مالکیت پهپاد و منطقه اعزامی آن هستند خیلی احمقانه هست که از یک دولت تازی انتظار داشته باشی حافظ مرز ایرانزمین باشه، تازی پرستان دشمن ایران و اریانی هستند، بزرگ‌ترین دشمن در تهران ، البته پشت یک سد خودشو قایم کرده، زمانی که دشمن اصلی را له کردیم، شیر درنده ایرانزمین،بر تمام منطق تسلط داره و صلح و آرامش میاره، کارکنان ایسنا فعلا زمان دارند تعیین تکلیف کنند با اریان هستند یا با تازیان... اگر اعلام وفاداری به ایران کنند، خانواده آنها زنده خواهند ماند وگرنه همراه دیگر تازی پرستان به هیچکس رحم نخواهیم کرد، چونکه آنها به ما رحم نکردند، حتی به طفل شیرخواران هم رحم نخواهیم کرد، MehrdadZN83 چه بلایی سر ایسنا اومده که خبر ۴ روز پیش رو کار میکنه؟ چی شدن‌ اون‌ خبرنگارا و سردبیرای حرفه ای؟ کی شما گوساله ها رو نشونده اونجا؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

غلط‌‌واره جنگ ترک‌ها و کردها؛ درگیری در نقده
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »