جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟ جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شبه‌نظامیان در عراق و سوریه مدت‌ها است که با نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف غربی سر ستیز دارند. این شبه‌نظامیان که از حمایت‌های ایران برخوردار هستند، هر از گاهی حملات پراکنده‌ای را علیه مقر نیروهای اعزامی ائتلاف غرب انجام داده‌اند. اما حملات این شبه‌نظامیان که اخیرا همگی تحت عنوان کلی «مقاومت اسلامی در عراق» فعالیت می‌کنند دقیقا از هفدهم اکتبر (۲۵ مهر) به این سو افزایش چشمگیری یافته است.

یک دهه بعد، در حالی که گروه داعش سراسر عراق را درنوردید، تعدادی از شبه نظامیان تحت حمایت ایران در قالب نیروهای «الحشد الشعبي» یا همان نیروهای بسیج مردمی گرد هم آمدند و با داعش مبارزه کردند. این گروه ها شامل «عصائب اهل الحق»، «سپاه بدر» و «گردان‌های حزب الله» بودند که البته گروه آخر جدا از حزب الله لبنان است. تعدادی از شبه‌نظامیان عراقی نیز در سوریه فعالیت می‌کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آسیب مختصر مغزی به ۴۵ نظامی دیگر آمریکا در منطقه!سخنگوی پنتاگون می‌گوید: نتیجه حملات گروه‌های نیابتی ایران به مواضع آمریکا در منطقه، جراحت و آسیب‌ مغزی بوده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

سقوط ارزش ریال و سهام تهران در پی تشدید تنش میان آمریکا و ایراندر چهارمین هفته جنگ غزه، همزمان با بالا گرفتن تنش میان آمریکا و ایران و شروع حملات زمینی محدود اسرائیل به غزه، بازارهای ارز و طلای ایران شاهد روندی صعودی ب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پنتاگون: ردی از دستور مستقیم ایران در حمله به مواضع خود نمی‌بینیمدر پی تشدید حملات به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه، پنتاگون امروز (دوشنبه) اعلام کرد که ردی از دستور مستقیم ایران برای حمله به سربازان آمریکا در منطقه نمی‌بیند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تماس تلفنی مجدد رئیس پنتاگون با وزیر جنگ تل‌آویووزیر دفاع آمریکا در تماس با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن گفتگو درباره حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه، بر تداوم حمایت امنیتی و نظامی آمریکا از تل‌آویو تاکید کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

نقص فنی سامانه «گنبد آهنین» موجب سقوط موشک‌های القسام در تل‌آویو شددر حالی که نوار غزه در معرض حملات بی‌سابقه اسرائیل قرار گرفته است، گروه‌های فلسطینی با شلیک موشک به شهرهای اسرائیل به این حملات پاسخ می‌دهند.بر اساس ویدیوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عرضه و کفایت نداشت اما رو، تا دلتان بخواهد!در حالی که رژیم صهیونیستی از باز شدن پای ایران و متحدانش به جنگ غزه هراسان است، وزیر راه و شهرسازی روحانی مدعی شد اسرائیل خواستار ورود ایران به این جنگ است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »