جنگ اوکراین؛ ادامه حملات روسیه به کارخانه فولاد ماریوپل

23/02/1401 10:42 ق.ظ

ارتش روسیه بار دیگر حملات خود به کارخانه فولاد آزوف‌ستال در ماریوپل را از سر گرفته است در ادامه آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه سیزدهم ماه مه ۲۰۲۲ (۲۳ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید🔽

ارتش اوکراین می‌گوید نیروهای روسی حملات خود به کارخانه فولاد آزوف‌ستال در ماریوپل را گسترش داده‌اند تا بتوانند کل منطقه را به اشغال خود در آورند. پس از ۷۹ روز از حمله نظامی روسیه به اوکراین، ارتش روسیه بار دیگر حملات خود به کارخانه فولاد آزوف‌ستال را از سر گرفته است.

در روزهای اخیر روند تخلیه غیرنظامیان از این منطقه انجام شده و حالا نیروهای روسی بر میزان حملات خود در کارخانه فولاد ماریوپل را گسترش داده‌اند.

در فضای سیاسی هم تقریبا بیشتر موضوعات پیرامون ابراز تمایل فنلاند برای پیوستن به ناتو متمرکز بوده است. ابراز علاقه‌ای که با واکنش منفی مسکو رو به رو شده است. از سوی دیگر مقام‌های روسی همچنان در اظهار نظرهای خود به موضوع احتمال درگیری هسته‌ای اشاره می‌کنند؛ رویکردی که باعث نگرانی کشورهای غربی شده است.

همزمان قرار است امروز شورای امنیت سازمان ملل به درخواست روسیه برای بررسی احتمال آزمایشات غیر متغارف آمریکا در خاک اوکراین رسیدگی کند. امروز همچنین سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در تاجیکستان با همتایان آسیای میانه خود از کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق دیدار می کند. headtopics.com

درود بر روسیه پیروزی از حضرت پوتین است

در ادامه آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه سیزدهم ماه مه ۲۰۲۲ (۲۳ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد🔺عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد ▪️وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد، دولت عراق حمله ایران به برخی پایگاه‌ها در منطقه سیدکان اربیل در اقلیم کردستان عراق را محکوم می‌کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: این واقعیتی،بعدازجنگه ایران وعراق عراق دیگه عراق نشدهرروزیک داستان بمب وخونریزی،طالبان،توافغانستان،رییس،شده وشعاره،مرگ برشوری،اشکارشدشوروی،تجزیه و به روسیه تبدیل شد اگراتفاقی برای اوکراین نیفتد،متاسفانه اسرائیل واردا جنگ باایران میشوند،سرزمین قدس،نام سپاه پاسداران،است،نیروهای رقد زخم شد با این محکوم کردن

جنگ اوکراین؛ ادامه حملات روسیه به کارخانه فولاد آزوف‌ستال و «اوضاع وخیم» در ماریوپلشهردار شهر ماریوپل اوکراین می‌گوید اوضاع در این شهر بسیار وخیم است و غذا و آب به سختی برای مردم پیدا می‌شود. این در حالی‌ست که حملات نیروهای روس به کارخانه فولاد آزوف‌ستال این شهر ادامه دارد. تازه اولشه..شده باشه جنگ اتمی بشه.جنگ جهانی سومم بشه...روسیه اوکراین از دست نمیده...همونجور که خاورمیانه سهم امپراطوری ایران💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪

ند پرایس در مصاحبه با العربیه: آمریکا کماکان سپاه را سازمانی تروریستی به شمار می‌آوردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا کماکان سپاه پاسداران ایران را یک «سازمان تروریستی» به شمار

شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه تحقیق در مورد کشتار در اوکراین را تصویب کرداین قطعنامه براساس شواهدی که هیئت تحقیق سازمان ملل در مورد شکنجه، تیراندازی مستقیم، خشونت‌های جنسی و سایر موارد تاکنون در این کشور جمع‌آوری کرده تنظیم شده‌است.

آمریکا می‌گوید روسیه ده‌ها هزار اوکراینی را به زور به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده استایالات متحده روز پنج‌شنبه روسیه را متهم کرد که ده‌ها هزار اوکراینی را به‌خاطر مقاومت خود در برابر تهاجم ارتش روسیه به اجبار به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده است. 🙏🇺🇦😡😪

مورا در تهران توقف اجرای حکم جلالی را خواستار شد؛ «گرفتاری» در فرودگاه فرانکفورتهماهنگ‌کننده مذاکرات وین از طرف اتحادیه اروپا که به‌تازگی به ایران سفر کرده بود، روز جمعه، ۲۳ اردیبهشت در مسیر بازگشت در فرودگاه فرانکفورت بازداشت شد. بهتر هیچ گهی نیست،برجام چیه باقاتل سردار سلیمانی سازش ممنوع

Send

پس از ۷۹ روز از حمله نظامی روسیه به اوکراین، ارتش روسیه بار دیگر حملات خود به کارخانه فولاد آزوف‌ستال را از سر گرفته است.

در روزهای اخیر روند تخلیه غیرنظامیان از این منطقه انجام شده و حالا نیروهای روسی بر میزان حملات خود در کارخانه فولاد ماریوپل را گسترش داده‌اند.

در فضای سیاسی هم تقریبا بیشتر موضوعات پیرامون ابراز تمایل فنلاند برای پیوستن به ناتو متمرکز بوده است. ابراز علاقه‌ای که با واکنش منفی مسکو رو به رو شده است. از سوی دیگر مقام‌های روسی همچنان در اظهار نظرهای خود به موضوع احتمال درگیری هسته‌ای اشاره می‌کنند؛ رویکردی که باعث نگرانی کشورهای غربی شده است.

همزمان قرار است امروز شورای امنیت سازمان ملل به درخواست روسیه برای بررسی احتمال آزمایشات غیر متغارف آمریکا در خاک اوکراین رسیدگی کند. امروز همچنین سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در تاجیکستان با همتایان آسیای میانه خود از کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق دیدار می کند.

در ادامه آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه سیزدهم ماه مه ۲۰۲۲ (۲۳ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید.

09:33

سرباز روس امروز به اتهام «جنایت جنگی» در کی‌یف محاکمه می‌شود

وادیم شیشیمارین، سرباز ۲۱ ساله روس قرار است امروز در کی‌یف در ارتباط به اتهام «جنایت جنگی» محاکمه شود.

این سرباز روس روز ۲۸ فوریه با یک تفنگ خودکار به سمت یک مرد ۶۲ ساله شلیک کرده است. گفته می‌شود او به دستور مقام‌های ارشد خود و جهت جلوگیری از شناسایی دست به چنین کاری زده و به سمت قربانی شلیک کرده است.

ماجرا از این قرار است که وادیم شیشیمارین، سرباز ۲۱ ساله و چهار همکارش روز ۲۸ فوریه و در حالی که از روستایی در ۱۸۰ مایلی شرق کی‌یف و از حمله نیروهای دفاعی اوکراین فرار می‌کردند، به سمت یک خودروی شخصی تیراندازی، آن را توقیف و از آن برای رانندگی استفاده کردند. این سربازان در راه مردی را می‌بینند که در حالی که با دوچرخه در کنار پیاده رو قدم می زد مشغول صحبت با تلفن همراه خود بوده است.

دادستان اوکراین می‌گوید یکی از سربازان دیگر به شیشیمارین دستور می‌دهد که این فرذ غیرنظامی را بکشد تا او حضور آنها را به ارتش اوکراین گزارش ندهد. بازرسان پرونده می‌گویند شیشیمارین کلاشنیکف خود را چندین بار از شیشه ماشین خارج کرده و به سمت سر مرد ۶۲ ساله شلیک کرده است. این مرد هم در دم جان خود را از دست داده است.

ویکتور اووسیانیکوف، وکیل شیشیمارین، اذعان کرد که پرونده علیه موکل او قوی است، اما تاکید کرد که تصمیم نهایی در این رابطه از سوی دادگاه گرفته خواهد شد.

09:18

حمله روسیه به کارخانه آزوف‌ستال برای به دام انداختن نیروهای اوکراینی

ارتش اوکراین می‌گوید نیروهای روسی به حملات توپخانه‌ای و هوایی خود به بندر ماریوپل ادامه می‌دهند و تلاش دارند با مسدود کردن جنگجویان اوکراینی در آخرین پایگاه باقی‌مانده در کارخانه فولاد ماریوپل، به صورت کامل این منطقه را به اشغال خود در آورند.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در یادداشت روزانه خود همچنین اعلام کرده که نیروهای روس حملاتی را به چندین روستا در شرق اوکراین ترتیب دادند و تلاش می‌کنند کنترل خود را در آن منطقه گسترش دهند. تلاش‌هایی که به باور ارتش اوکراین همه آنها موفقیت آمیز نبوده است.

همچنین در بخش دیگری از آخرین به‌روز‌رسانی ارتش اوکراین درباره وضعیت جنگ آمده که نیروهای روسی در حال انتقال واحدهای توپخانه اضافی به مناطق مرزی در نزدیکی منطقه چرنیهیو شمالی اوکراین هستند، جایی که حملات مرگبار روسیه روز پنجشنبه به یک مدرسه و خوابگاه اصابت کرد.

هم‌رسانی این مطلب: