جنگ اوکراین؛ هر عضو اتحادیه اروپا در چه مرحله‌ای از قطع واردات نفت و گاز روسیه قرار دارد؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین تاکنون شش دور درباره تحریم‌ فراگیر نفت و گاز روسیه گفت‌وگو کرده‌اند، اما همچنان اجماعی در کار نیست.

چنان که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده که کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آغاز جنگ اوکراین تاکنون ۳۵ میلیارد یورو در قبال واردات انواع حامل‌های انرژی به روسیه پرداخت کرده‌اند. مطابق آمار رسمی، این کشورها در سال ۲۰۲۱ برای تامین ۴۰ درصد گاز و ۲۵ درصد نفت خود به روسیه وابسته بوده‌اند که در این میان وابستگی آلمان، ایتالیا، اتریش و مجارستان به گاز روسیه بیش از ۲۳ عضو دیگر است.

او نیز همسو وزیر دارایی اتریش گفته که حامی تحریم‌هایی است که بر طرف مقابل بیش از وضع کنندگان تحریم تاثیرگذار باشد.روبل به جای دلار و یورو؛ آیا برنامه پوتین برای تغییر شیوه پرداخت گاز صادراتی روسیه عملی است؟بلغارستان با وجود وابستگی به گاز روسیه در ماه مارس گذشته اعلام کرد که در راستای استراتژی اتحادیه اروپا، برای تمدید قرارداد ۱۰ ساله با شرکت روسی گازپروم که در پایان سال جاری منقضی می شود، اقدام نخواهد کرد و به دنبال منابع جایگزین خواهد بود.

این کشور همچنین به دنبال یافتن منابع جایگزین گاز روسیه است. به همین منظور، احداث خط لوله بالتیک را از سرگفته که گاز نروژ را به لهستان می‌رساند و به این کشور در کاهش وابستگی به گاز روسیه کمک می‌کند.دولت استونی به طور علنی موافقت خود را برای توقف واردات نفت و گاز روسیه تا پایان سال جاری میلادی اعلام کرده است. بدنی ترتیب استونی نیز با دو همسایه دیگر خود یعنی لیتوانی و لتونی که ادعا می‌کنند واردات انرژی روسیه را از ابتدای آوریل متوقف کرده‌اند، همگام می‌شود.

به همین منظور، ایتالیا قراردادی را با الجزایر امضا کرده تا وابستگی خود را به سوخت‌های فسیلی روسیه کاهش دهد.لتونی به همراه سایر کشورهای منطقه بالتیک اعلام کرد که دیگر به واردات گاز و نفت روسیه وابسته نیست. دولت این کشور از تحریم‌های مرتبط با بخش انرژی روسیه نیز حمایت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اتحاد کشورهای اروپایی قرار بود به اروپا قدرت ایستادگی در مقابل این متجاوزین بدهد اما در عمل یک کشور خاص بخاطر منافع اقتصادی شرکتهایش چشم بر همه وحشیگریهای پوتین بسته است. انگلیسی‌ها تصمیم درستی گرفتند از اتحادیه خارج شدند.

خاک بر سر آلمان بدبخت خایمال...حرومزاده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه 18 دیپلمات نمایندگی اتحادیه اروپا در این کشور را عنصر نامطلوب اعلام کردروسیه 18 دیپلمات نمایندگی اتحادیه_اروپا در این کشور را عنصر نامطلوب اعلام کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ روسیه ۱۸ دیپلمات اتحادیه اروپا را اخراج می‌کنداتحادیه اروپا این تصمیم روسیه را «غیرقابل توجیه» خواند و گفت که چنین اقدامی باعث انزوای بیشتر مسکو خواهد شد. ۱۸ دیپلمات ۱۸ کشور وقتی اخراج شده یعنی این کشور عامل بی نظمیه منطقه است دیگه !!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زلنسکی: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی کشته شده‌اند/ بایدن روسیه را کشور حامی تروریسم معرفی کندرئیس جمهور اوکراین: * ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی در جریان جنگ کشته شده‌اند * بایدن روسیه را کشور حامی تروریسم معرفی کند * روسیه می‌تواند از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی استفاده کند * این موضوع نگرانی شدیدی برای کل جهان است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زلنسکی: روسیه برای همیشه اوکراین را از دست داده استرئیس‌جمهور اوکراین گفت که روسیه برای همیشه اوکراین و همچنین تمام جهان را از دست داد و دیگر در هیچ جایی قابل قبول نیست. - خبرگزاری آناتولی به چپم مرگ‌ بر جیب بُری اسهالی نوکر سرسپرده پوتین‌ مغول بدبخت تو نگران سدهایی که رو دجله و فرات ساختی باش خیال میکنی ناتو نجاتت میده؟ در ضمن اوکراین اینجاست بیا بگیرش
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بمباران منطقه درانيتسکی کی‌یف توسط روسیهشهردار کی‌یف پایتخت اوکراین از بمباران منطقه درانيتسکی این شهر توسط نیروهای روسی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روسیه ورود بوریس جانسون را به این کشور ممنوع کرددولت روسیه اعلام کرده است که در واکنش به «اقدامات خصمانه» بریتانیا، ورود بوریس جانسون، نخست‌وزیر برتیانیا و ۱۲ عضو ارشد کابینه او را به این کشور ممنوع می‌کند. بوریس جانسون سخت افزورده شده الان یکسال منتظر ویزای روسیه بود با این ممنوعیت دیگه ویزا نمیگیره. بهمین خاطر دپرسیو شده طفلک. نون از گلوش پایین نمیره. حالا معلوم میشه این مشنگی حاکمیت ایرانی از کجا آمده. پر رویی اینها و ارباب پوتینشون حدی نداره. ایران مقامات امریکایی را تحریم میکند و پوتین بوریس جانستون را. یعنی کلا کشک. 😁😁 :)))
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »