جنگ اوکراین؛ هر عضو اتحادیه اروپا در چه مرحله‌ای از قطع واردات نفت و گاز روسیه قرار دارد؟

28/01/1401 03:16:00 ب.ظ

وزرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین تاکنون شش دور درباره تحریم‌ فراگیر نفت و گاز روسیه گفت‌وگو کرده‌اند، اما همچنان اجماعی در کار نیست.

وزرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین تاکنون شش دور درباره تحریم‌ فراگیر نفت و گاز روسیه گفت‌وگو کرده‌اند، اما همچنان تحریم نفت و گاز روسیه با هدف ممانعت از تامین مالی ماشین جنگی ولادیمیر پوتین موجب حصول اجماع در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا نشده است. اتریش البته اتریش از نظر نظامی بی‌طرف است و عضو ناتو نیست. او نیز همسو وزیر دارایی اتریش گفته که حامی تحریم‌هایی است که بر طرف مقابل بیش از وضع کنندگان تحریم تاثیرگذار باشد.

بلغارستان کرواسی هر چند این جزیره به شبکه گاز اتحادیه اروپا متصل نیست ولی وزیر انرژی قبرس از پروژه‌های جدید این کشور را برای انتقال گاز از شرق مدیترانه خبر داده است. قبرس همچنین بیشتر نفت مورد نیاز خود را از سایر کشورهای اتحادیه اروپا وارد می‌کند.

بر اساس گزارش «شورای تحلیل اقتصادی» که یک موسسه تحقیقاتی فرانسوی است، جمهوری چک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که بیشترین آسیب را از تحریم کامل انرژی روسیه متحمل خواهد شد. چنان که اجرایی شدن این تحریم می‌تواند ۱ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور بکاهد.

دانمارک در خط مقدم کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که خواستار ایجاد یک تحول بزرگ در تولید و مصرف انرژی‌های سبز برای پایان دادن به وابستگی این قاره به سوخت‌های فسیلی روسیه هستند. دولت استونی به طور علنی موافقت خود را برای توقف واردات نفت و گاز روسیه تا پایان سال جاری میلادی اعلام کرده است. بدنی ترتیب استونی نیز با دو همسایه دیگر خود یعنی لیتوانی و لتونی که ادعا می‌کنند واردات انرژی روسیه را از ابتدای آوریل متوقف کرده‌اند، همگام می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

روسیه 18 دیپلمات نمایندگی اتحادیه اروپا در این کشور را عنصر نامطلوب اعلام کردروسیه 18 دیپلمات نمایندگی اتحادیه_اروپا در این کشور را عنصر نامطلوب اعلام کرد

جنگ اوکراین؛ روسیه ۱۸ دیپلمات اتحادیه اروپا را اخراج می‌کنداتحادیه اروپا این تصمیم روسیه را «غیرقابل توجیه» خواند و گفت که چنین اقدامی باعث انزوای بیشتر مسکو خواهد شد. ۱۸ دیپلمات ۱۸ کشور وقتی اخراج شده یعنی این کشور عامل بی نظمیه منطقه است دیگه !!!

زلنسکی: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی کشته شده‌اند/ بایدن روسیه را کشور حامی تروریسم معرفی کندرئیس جمهور اوکراین: * ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی در جریان جنگ کشته شده‌اند * بایدن روسیه را کشور حامی تروریسم معرفی کند * روسیه می‌تواند از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی استفاده کند * این موضوع نگرانی شدیدی برای کل جهان است

زلنسکی: روسیه برای همیشه اوکراین را از دست داده استرئیس‌جمهور اوکراین گفت که روسیه برای همیشه اوکراین و همچنین تمام جهان را از دست داد و دیگر در هیچ جایی قابل قبول نیست. - خبرگزاری آناتولی به چپم مرگ‌ بر جیب بُری اسهالی نوکر سرسپرده پوتین‌ مغول بدبخت تو نگران سدهایی که رو دجله و فرات ساختی باش خیال میکنی ناتو نجاتت میده؟ در ضمن اوکراین اینجاست بیا بگیرش

بمباران منطقه درانيتسکی کی‌یف توسط روسیهشهردار کی‌یف پایتخت اوکراین از بمباران منطقه درانيتسکی این شهر توسط نیروهای روسی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

روسیه ورود بوریس جانسون را به این کشور ممنوع کرددولت روسیه اعلام کرده است که در واکنش به «اقدامات خصمانه» بریتانیا، ورود بوریس جانسون، نخست‌وزیر برتیانیا و ۱۲ عضو ارشد کابینه او را به این کشور ممنوع می‌کند. بوریس جانسون سخت افزورده شده الان یکسال منتظر ویزای روسیه بود با این ممنوعیت دیگه ویزا نمیگیره. بهمین خاطر دپرسیو شده طفلک. نون از گلوش پایین نمیره. حالا معلوم میشه این مشنگی حاکمیت ایرانی از کجا آمده. پر رویی اینها و ارباب پوتینشون حدی نداره. ایران مقامات امریکایی را تحریم میکند و پوتین بوریس جانستون را. یعنی کلا کشک. 😁😁 :)))