جنگ داخلی اتیوپی؛ سازمان ملل نسبت به تکرار صحنه‌های فرودگاه کابل هشدار داد

11/09/1400 06:50 ب.ظ

جنگ داخلی اتیوپی؛ سازمان ملل نسبت به تکرار صحنه‌های فرودگاه کابل هشدار داد جزئیات بیشتر🔽

به گفته مقامات سازمان ملل بیش از دو میلیون نفر به دنبال درگیری‌ها در اتیوپی مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند. مارتین گریفیس، مسئول کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد روز پنجشنبه هشدار داد که مناقشه کنونی در اتیوپی می‌تواند منجر خشونت‌های قومی و رویارویی جهان با صحنه‌هایی مشابه تلاش غیرنظامیان برای خروج از افغانستان در فرودگاه کابل شود.

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه همچنین گفت که درگیری‌ها در اتیوپی می‌تواند منجر به شکاف در این کشور شود. به گفته مارتین گریفیس جنگ در اتیوپی که از بیش از یک سال پیش آغاز شده «نگران کننده‌ترین» بحران انسانی را پدید آورده است.

وی اظهار داشت: «از نظر انسانی بدترین سناریو نبرد برای کنترل آدیس‌آبابا [پایتخت اتیوپی] یا تنش در اطراف این شهر خواهد بود. امری که منجر به افزایش خشونت‌های قومی در سراسر کشور خواهد شد.» به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید headtopics.com

مسئول کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل همچنین خواستار توقف درگیری‌ها در اتیوپی شد. سازمان ملل متحد تخمین می‌زند که تاکنون چند هزار نفر در جریان جنگ داخلی اتیوپی کشته شده‌اند. به گفته مقامات سازمان ملل همچنین بیش از دو میلیون نفر نیز مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروهطالبان در واکنش به تصمیم سازمان ملل متحد مبنی بر حفظ نماینده دولت سابق افغانستان در این سازمان و رد درخواست این گروه، گفته است که این سازمان «حق مشروع» اینان اشغالهای هستن که غرب از انها بهر برداری میکند درحالی که خود غرب انها را قبول ندارد وفقط درجهت منافع مالی خود انها رابوجود اورده مانند داعش غرب این گروههای تندرو مذهبی رابوجود اورده جهت بهتر چاپیدن خاورمیانه نفت خیز

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیری در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.

احضار یک شهروند به دادسرا به دلیل انتشار مطالب از بازداشت‌ شدگان بهبهان

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.

گروسی: غنی‌سازی ۹۰ درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی به سوالاتی پیرامون مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین، فعالیت آژانس در ایران و تحولات برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داد. گروسی غلط کرد با بقیه مذاکره کننده ها این احمقها تا زمانی که پرل هاربر مجددا برایشان اتفاق نیفتد آدم نخواهند شد. هر چی به سرشان بیاید حقشان است.

حمله سایبری به دانشگاه تهران تایید شد