جنگ و بی‌ثباتی، چالش‌هایی بزرگ فراروی واکسیناسیون در کشورهای فقیر

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺جنگ و بی‌ثباتی، چالش‌هایی بزرگ فراروی واکسیناسیون در کشورهای فقیر ⚡️خبرگزاری اسوشیتدپرس در گزارشی به بررسی چالش‌های موجود بر سر راه واکسیناسیون همگانی در بسیاری از کشورهای فقیر پرداخته است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس در گزارشی به بررسی چالش‌های موجود بر سر راه واکسیناسیون همگانی در بسیاری از کشورهای فقیر پرداخته است.

در این گزارش با اشاره به مخالفت ستیزه‌جویان و گروه‌های مذهبی تندرو با واکسیناسیون عمومی در پاکستان، آمده است که از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون بیش از ۱۰۰ تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان، اعضای تیم‌های واکسیناسیون، و مقامات امنیتی دست‌اندرکار در زمینه کارزارهای تزریق واکسن‌های فلج اطفال در آن کشور کشته شده‌اند.

بنا بر این گزارش، با این وجود مشکلات خشونت و ناامنی تنها موانع موجود در راه اجرای طرح‌های واکسیناسیون عمومی نیستند. ناتوانی مالی دولت‌ها برای تهیه واکسن، فقدان زیرساخت‌های ضروری مانند جاده‌های مناسب برای انتقال واکسن و کمبود برق لازم برای نگهداری این واکسن‌ها در سردخانه‌‌های ویژه، و وجود فساد مالی و اداری گسترده که موجب به سرقت رفتن وجوه تخصیص یافته به این منظور می‌شود، از دیگر عوامل مشکل‌آفرین در راه اجرای این ماموریت هستند.

بنیامین شرایبر، معاون ریاست ایمن‌سازی جهانی یونیسف، مناطق درگیری را چالش‌برانگیزترین نقاط برای توزیع واکسن می‌داند و می‌گوید که در این مناطق جریان اطلاعات نادرست و شیوع خشونت «از مشارکت جامعه در واکسیناسیون همگانی جلوگیری می‌کند.» این گزارش سپس با بررسی برنامه‌های واکسیناسیون کرونا در برخی از این کشورها، تاکید دارد که شرایط هر کشور ممکن است با دیگری متفاوت باشد. برای نمونه، در حالی که مکزیک به زودی قرار است واکسیناسیون عمومی را آغاز کند، هائیتی هنوز هیچ برنامه‌ای را برای این منظور اعلام نکرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

First

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لیگ برتر فوتبال| سپاهان بازی بزرگ را از استقلال برد/ شکست شاگردان فکری در جنگ صدرنشینی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimلیگ_برتر | شکست شاگردان فکری در جنگ صدرنشینی | سپاهان بازی بزرگ را از استقلال برد شاگردان نویدکیا با این پیروزی به صدر جدول رده‌بندی صعود کردند و استقلال در رده دوم ایستاد استقلال ۰ – ۲ سپاهان
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایان | DW | 14.02.2021در بهار ۲۰۱۱ مردم بسیاری از کشورهای عربی در اعتراض به ظلم و بی‌عدالتی به خیابان رفتند. خیزش مردم یمن نیز با همین خواست آغاز شد. رئیس جمهور مستبد یمن سقوط کرد، اما سرنگونی او جنگی پردامنه را به دنبال داشت. ج.ا عامل بدبختی ایرانیان، سوری ها، عراقی ها، یمنی ها و... بخدا گناه دارن چقدر نامرد هستن اخه چقدر عمر میکنید که این همه ظلم روا داشتین صهیونیست جهانی آنچه را که ظلم و بی عدالتی ویا 'خیزش مردمی ' می نامد تا جایی تحمل میکند که به نفع منافع خودش باشد و اگر علیه صهیونیست جهانی باشد چنان میشود که شاهدش هستیم نابودی منطقه و حمایت از قاصبان قرون وسطایی اش است (ائتلاف عربستان علیه یمن،بمباران مردمان بیگناه )
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

با آجیل و آب انگور به جنگ پارکینسون بروید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت لیدر و برگزارکنندگان جنگ خونین سگ‌ها در گلوگاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی اختصاصی؛ اگر انقلاب و جنگ رخ نداده بود، اقتصاد ایران به کجا می‌رسید؟محمدرضا فرزانگان، استاد کرسی اقتصاد خاورمیانه در مرکز پژوهش‌های خاورمیانه دانشگاه فیلیپسِ ماربورگ در آلمان، به تازگی نتایج تازه‌ترین پژوهش خود را با عنوان «هزینه اقتصادی انقلاب اسلامی جنگ برای ایران» در نشریه علمی «اقتصاد دفاع و صلح» منتشر کرده است. با او در مورد نتایج این پژوهش گفتگو کرده‌ایم. به آنجایی که حامیان اروپایی انقلاب، مثل فرانسه کاملا مخالفش بودن اگر هم انقلاب رخ نمیداد به احتمال زیاد جنگ اتفاق می افتاد اروپا و آمریکا چشم دیدن پیشرفت و خودکفایی ایران را نداشتند و ندارند و این بخاطر جغرافیای ایران است ادرس ایمیل دکتر فرزنگان ؟؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »