جنگ اوکراین؛ همسر زلنسکی: ۲ماه و نیم است من و بچه‌ها او را ندیده‌ایم

02/03/1401 11:30 ب.ظ

ایالات متحده: بسته‌های تسلیحاتی ۲۰ کشور راهی اوکراین می‌‌شود در صفحه پوشش زنده حمله روسیه به اوکراین بیشتر بخوانید:

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد این رقم «هشداردهنده» که هرگز نباید ثبت می‌شد، باید جهان را به لرزه درآورد و عزمی را بوجود آورد تا به درگیری‌هایی که تعداد بی‌سابقه‌ای را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده، پایان داده شود. مقامات جدید منطقه خرسون اوکراین که توسط مسکو فتح شده روز دوشنبه روبل، واحد پول روسیه را به موازات گریونای اوکراین به ارز رسمی تبدیل کردند.

اوکراین به عنوان یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان گندم و غلات در دنیا در پی یافتن راه‌هایی برای صدور این محصولات است که بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر به آن نیاز مبرم دارند.

اوکراین یکی از تامین کنندگان جهانی غلات و دانه های روغنی است که به دلیل مسدود و محاصره شدن بنادر خود در حال حاضر قادر نیست به مانند قبل محصولات تولید شده خود را به جهان صادر کند. ایالات متحده آمریکا می‌گوید که بیست کشور برای کمک‌رسانی به اوکراین بسته‌های تسلیحاتی جدیدی را برای ارسال به این کشور آماده کرده‌اند.

حدود ۴۸ کشور و سازمانی که گروه تماس برای دفاع از اوکراین را تشکیل می‌دهند روز دوشنبه به صورت آنلاین تشکیل جلسه دادند و بیست کشور از میان آنها تعهد دادند که تسلیحات، مهمات و سایر تدارکات مورد نیاز ارتش اوکراین برای مقابله با نیروهای روسیه را به این کشور ارسال کنند.استارباکس با روسیه خداحافظی می‌کند headtopics.com

اندر، احوالات،شاذِ، یک دلقکِ،مضحکِ: صهیونیست!

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اسرائيل ۶ فلسطینی را که از زندان گریخته بودند به ۵ سال حبس محکوم کردوکیل مدافع یکی از این شش زندانی گفت که موکلش در دادگاه تاکید کرده است که از فرارش «پشیمان» نیست زیرا «چیزی برای از دست دادن» نداشته است.

تشدید حملات روسیه در شرق اوکراین؛ کی‌یف آتش‌بس و امتیاز دادن به مسکو را رد کردمشاور رئیس‌جمهوری اوکراین می‌گوید هر گونه امتیازدهی به مسکو نتیجه معکوس خواهد داشت، زیرا جنگ پایان نخواهد یافت و روسیه هر بار، با شدت بیشتری حملات خود را از سر می‌گیرد. 🙏🇺🇦❤️

آمار مبتلایان روزانه به کرونا در ترکیه به زیر 1000 نفر کاهش یافتشمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در ترکیه طی 24 ساعت گذشته به زیر 1000 نفر کاهش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سرباز روس به جرم ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین به حبس ابد محکوم شددادگاهی در اوکراین، یک سرباز روس را به جرم ارتکاب جنایت جنگی و قتل یک شهروند غیرنظامی اوکراینی به حبس ابد محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

یک دیپلمات روسیه در سازمان ملل در اعتراض به جنگ اوکراین استعفاء دادیک دیپلمات روسیه در اقدامی کم‌سابقه و در اعتراض به تهاجم کشورش به اوکراین از نمایندگی این کشور در دفتر سازمان ملل در ژنو سوئیس استعفاء داد. بوریس باندارف که در صفحه شخصی... افرین به شرافت این شخص!

هشدار رئیس جمهوری آمریکا به چین در مورد تهاجم به تایوانجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک خود با نخست‌وزیر ژاپن هشدار داد که واشنگتن در صورت تهاجم چین به تایوان مداخله نظامی خواهد کرد. این یکی از شدیدترین اظهارات یک رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از تایوان طی دهه‌های اخیر است. زااااررررت مثل اوکراین؟

در این بیانیه آمده است که در کنار جنگ، بلایای طبیعی نیز عامل وقوع بیشترین جابجایی‌های داخلی جدید بوده و باعث آوارگی ۲۳.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ میلادی شده است.

آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با حملۀ روسیه به اوکراین در روز دوشنبه ۲۳ ماه مه (۲ خرداد) را در این صفحه دنبال کنید:منطقه اشغال شده خرسون پول روسیه را رایج می‌کند

مقامات جدید منطقه خرسون اوکراین که توسط مسکو فتح شده روز دوشنبه روبل، واحد پول روسیه را به موازات گریونای اوکراین به ارز رسمی تبدیل کردند.

نهاد اداره کننده منطقه اشغال شده خرسون در جنوب اوکراین با اعلام این مطلب افزود: این منطقه در حال تبدیل شدن به یک منطقه ارزی دوگانه است: روبل به همان روشی که گریونا در گردش است درمعاملات به جریان خواهد افتاد. شرکت‌ها و کارآفرینان می توانند قیمت‌ها را به هر دو ارز معامله کنند.»اوکراین به دنبال راه حلی برای صادرات غلات است

اوکراین به عنوان یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان گندم و غلات در دنیا در پی یافتن راه‌هایی برای صدور این محصولات است که بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر به آن نیاز مبرم دارند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در این خصوص گفته است که کشورش در حال رایزنی با اتحادیه اروپا، بریتانیا، ترکیه و مقامات سازمان ملل است تا زمنیه ایجاد دالانی امن برای صادرات گندم، دانه آفتاب‌گردان و سایر غلات را به دیگر نقاط مختلف جهان فراهم کند.

اوکراین یکی از تامین کنندگان جهانی غلات و دانه های روغنی است که به دلیل مسدود و محاصره شدن بنادر خود در حال حاضر قادر نیست به مانند قبل محصولات تولید شده خود را به جهان صادر کند.

این وضعیت به افزایش تورم مواد غذایی در سطح جهان دامن زده و نگرانی‌هایی را برای صادرات این محصولات به بسیاری از کشورها از جمله در آفریقا ایجاد کرده است.ایالات متحده: بسته‌های تسلیحاتی ۲۰ کشور راهی اوکراین می‌‌شود

ایالات متحده آمریکا می‌گوید که بیست کشور برای کمک‌رسانی به اوکراین بسته‌های تسلیحاتی جدیدی را برای ارسال به این کشور آماده کرده‌اند.

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده با اعلام این مطلب افزود که پیشنهاد‌های جدیدی روز دوشنبه در جریان نشستی با متحدان برای کمک‌های امنیتی به اوکراین به منظور مقابله با تهاجم نظامی روسیه ارائه شده است.

حدود ۴۸ کشور و سازمانی که گروه تماس برای دفاع از اوکراین را تشکیل می‌دهند روز دوشنبه به صورت آنلاین تشکیل جلسه دادند و بیست کشور از میان آنها تعهد دادند که تسلیحات، مهمات و سایر تدارکات مورد نیاز ارتش اوکراین برای مقابله با نیروهای روسیه را به این کشور ارسال کنند.استارباکس با روسیه خداحافظی می‌کند

شرکت کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای آمریکایی، استارباکس اعلام کرده است که ۱۳۰ کافه دارای مجوز خود در روسیه را برای همیشه تعطیل می‌کند. این شرکت که اولین شعبه خود را در سال ۲۰۰۷ در روسیه افتتاح کرد در پیامی در سایت خود گفت که این کافی‌شاپ زنجیره‌ای به مدت شش ماه به حدود ۲۰۰۰ کارمندی که برای آن کار می‌کنند، حقوق می دهد.همسر زلنسکی: جنگ خانواده ما را از هم گسیخته است

در یک مصاحبه تلویزیونی مشترک ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و اولنا زلنسکا، همسر وی، اعلام کردند که حمله روسیه به اوکراین، خانواده آنها را نیز مانند میلیون‌ها خانوار دیگر در سراسر کشور از هم پاشیده است.

به گفته اولنا زلنسکا همسر رییس جمهور از زمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور اعزام نیرو به اوکراین را داده او و دو فرزندشان به سختی زلنسکی را دیده اند. او گفت که او و همسرش از آن زمان تاکنون تنها از طریق تلفن با هم در ارتباط بوده‌اند.

خانم زلنسکا گفت: «خانواده ما مانند سایر خانواده‌های اوکراینی از هم پاشیده شده. همسرم در محل کارش زندگی می‌کند. ما ۲ ماه و نیم تمام است که اصلا او را ندیدیم.»روسیه ناوگان خود را در دریای سیاه تقویت می‌کند

روسیه یکی از جدیدترین کشتی‌های جنگی خود به نام آدمیرال ماکاروف را به دریای سیاه منتقل کرده است.

بدین ترتیب روسیه در حال تقویت ناوگان خود شامل ۷ کشتی تهاجمی آبی-خاکی و دو فروند ناو موشک‌انداز است. این تغییرات به مسکو اجاز می‌دهد تا از قدرت موشکی قابل توجهی در نزدیکی بندر استراتژیک اودسا، در جنوب اوکراین برخوردار شود.روسیه در حال بررسی طرح صلح پیشنهادی ایتالیا است

رسانه ‌های روسیه به نقل از آندری رودنکو، معاون وزیر امور خارجه این کشور روز دوشنبه خبر دادند که روسیه طرح صلح پیشنهادی ایتالیا را دریافت کرده و در حال بررسی آن است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بین روسیه و ایتالیا این طرح پیشنهادی مورد بحث قرار نگرفته است، گفت: «ما آن را چندی پیش دریافت کردیم و در حال بررسی آن هستیم.»

لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا روز جمعه اعلام کرده بود که کشورش به سازمان ملل پیشنهاد تشکیل یک گروه «تسهیل کننده بین المللی» جهت تلاش برای دستیابی به آتش بس گام به گام در اوکراین را داده است.

آقای دی‌مایو با اشاره به اینکه گروه تسهیل‌گر پیشنهادی باید تلاش کند تا دور جدید گفت‌وگو بین دو طرف درگیر جنگ را برگزار کنند. هدف از این طرح را تلاش برای رسیدن به یک آتش بس گام به گام عنوان کرد که با تخلیه غیرنظامیان و باز کردن بالقوه کریدورهای بشردوستانه امن آغاز شده و سپس برای رسیدن به یک آتش‌بس جامع و در نهایت صلح پایدار صورت می‌گیرد.

ولادیمیر مدینسکی، مذاکره کننده روسی روز یکشنبه گفت روسیه آماده از سرگیری مذاکرات صلح با اوکراین است واینکه این وقفه ازجانب کی‌یف است.

پیشتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین تاکید کرده بود که جنگ تنها از طریق«دیپلماتیک» پایان می‌پذیرد.

جلسات متعددی بین مذاکره کنندگان دو طرف برگزار شده است اما هیچ نتیجه مشخصی در بر نداشته است.ولودیمیر زلنسکی خواستار تحریم «حداکثری» روسیه شد

رئیس جمهور اوکراین در سخنان خود در نشست مجمع جهانی اقتصاد خواستار تحریم حداکثری جامعه بین‌الملل علیه مسکو شد. آقای زلنسکی که از طریق ویدئو کنفرانس در اجلاس داووس سوئیس سخن می‌گفت خواستار عدم روابط تجاری کشورها با روسیه شد و از سوی دیگر از جامعه بین الملل تقاضا کرد که سلاح‌ها و تسلیحات بیشتری در اختیار کی‌یف قرار دهد. زلنسکی گفت: «اوکراین به کلیه سلاح‌هایی که تقاضا می‌کنیم نیازمند است نه تنها آنهایی که تحویل ما داده شده اند.»دادگاه جنایات جنگی در کی‌یف: سرباز روس به حبس ابد محکوم شد

سرباز جوان روسیه که به جرم کشتن یک غیرنظامی اوکراینی به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در کی‌یف محاکمه شده بود به حبس ابد محکوم شد. ودیم شیشیمارین سرباز ۲۱ ساله روسیه در جلسه قبلی دادگاه با قبول اتهام وارده از بیوه مرد اوکراینی تقاضای بخشش کرده بود.11:43بر اساس گزارش روز دوشنبه دفتر سازمان جهانی بهداشت در اوکراین، نیروهای روسیه از آغاز جنگ تا به امروز ۲۴۸ بار زیرساخت‌های درمانی بهداشتی اوکراین را مورد هدف قرار داده اند. طبق آمار منتشره این آژانس سازمان ملل متحد، این حملات در مجموع ۷۵ کشته و ۵۹ زخمی بر جای گذاشته است.