جنگ اوکراین؛ بایدن روسیه را به ارتکاب «جنایتی هولناک» در کراماتورسک متهم کرد

19/01/1401 07:59 ب.ظ

بایدن روسیه را به ارتکاب «جنایتی هولناک» در کراماتورسک متهم کرد جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

پوشش زنده آخرین تحولات حمله نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه هشتم آوریل (۱۹فروردین) را در این صفحه دنبال کنید. بازدید محلی در بوچا، واقع در شمال غربی کی‌یف، جایی که ده‌ها جسد افراد غیرنظامی هفته گذشته پس از عقب نشینی نیروهای روسیه در آن کشف شد از جمله برنامه‌های سفر صدر اعظم اتریش به اوکراین اعلام شده است.

18:55

رئیس جمهوری ایالات متحده با انشتار توییتی در این خصوص تصریح کرد: «حمله به ایستگاه قطار در اوکراین یکی دیگر از جنایات وحشتناک روسیه است که غیرنظامیان را در حال تلاش برای تخلیه و رسیدن به محلی امن هدف قرار داده است.»

15:37 یک مقام ترکیه در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اتفاقاتی که بتازگی در اوکراین گزارش شده گفته البته هنوز طرفین با مکتوب کردن نکاتی که روی آن توافق دارند، فاصله دارند. 13:27 سخنگوی این سازمان دولتی در یک پست فیسبوکی مسئولیت این کشتار را به «فاشیست‌های روس» نسبت داده است. headtopics.com

انگلیس،روباه پیر استعمار...وموذی گری های آشکار،درهزاره سوم...

عجب اقدامات کارسازی🤣😂

کس کش پول بده مردم که گرفتار هزار بدبختی هستن

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا کنون در مجموع بیش از ۲۹.۵ میلیارد یورو از دارایی‌های اتباع روسیه و بلاروس را در چارچوب تحریم‌های وضع شده علیه این دو کشور به‌دلیل جنگ اوکراین، بلوکه کرده اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دمشون گرم تاحالا نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ گرفتن کفش و مداد و خودکار پوتین را هم تحریم کنید!.... اتحادیه اروپا باید توسط اوکراین کم روسیه را بشکند پس چرا شما حرومزاده ها و امریکا و کانادا … اینهمه ژن‌ خوب رو بیرون نمیکنید ؟! آینده ای اروپایی... با این کلمات حال و روزی این چنینی برای مردم اوکراین به وسیله یک سلبریتی لوده به وجود آوردید.

😂😂😂😂 بالاخره جرات کرد بره اوکراین؟

آمریکا: نبرد مهمی در شرق اوکراین در پیش است؛ روسیه پیش‌نویس توافق صلح را نپذیرفتوزیر خارجه ترکیه می‌گوید گزارش‌های مربوط به کشتار دسته‌جمعی در شهر بوچا، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است.

آمریکا دختران پوتین و خانواده لاوروف را تحریم و مجازات بانک‌های روسیه را تشدید کردنخست‌وزیر روسیه، همسر و فرزندان سرگئی لاورف، وزیر خارجه، و تعدادی از اعضای شورای امنیت روسیه از جمله دمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر سابق، نیز تحریم شده‌اند. تحریم شد فلان انسان واژه بی معنائیه واسه انسان 😬؛ واسه استفاده برای فلان کشور خوبه؛؛ واسه انسان که اگر بگن مثلاً فلانی تحریم شد یه کم نابجاست کاربرد این واژه در ادبیات جهانی !!!🖐🖐🖐 نشانه‌های سقوط و ذلت غرب

حملات روسیه به شهرک لوسووا در منطقه خارکیفمقامات محلی در شرق اوکراین می‌گویند که شهرک لوسووا در منطقه خارکیف هدف حملات موشکی نیروهای روسیه قرار گرفته است.

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟

جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای دادرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: خیلی زحمت کشیدن. مگر جنایتهای رنگارنگی که تشگیلات فاشیسم شئونیزم‌ فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران سالهاست بر ملتهای ایرانیان میکند کمتر از جنایتهای روسیه به اوکراین است چرا صلیبچیهای ناتو بیش از ۱۰۰ ساله خاموشی اختیار کردند اکنون هم با فاشیسم به مذاکره نشسته اند؟!!!... عربستان در زمان ریاست شورا بزرگترین مراسم اعدام خودش رو برگزار کرد آمریکا چرا کاری برای تعلیقش نکرد؟

حمله روسیه؛ حمله به ایستگاه قطار در شرق اوکراین «دست‌کم ۳۹ کشته برجای گذاشت»پوشش زنده آخرین تحولات حمله نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه هشتم آوریل (۱۹فروردین) را در این صفحه دنبال کنید. دزدی شاخ و دم نداره . مثل پول های ایران و افغانستان که دزدیدید بیش باد

19:33

صدراعظم اتریش در سفر به اوکراین از بوچا بازدید می‌کند

کارل نهامر، صدراعظم اتریش روز جمعه وین را به مقصد اوکراین ترک کرد و قرار است در این سفر از کی‌یف و بوچا، شهری در استان کی‌یف که به نمادی از «جنایت جنگی» روسیه تبدیل شده، بازدید کند.

بازدید محلی در بوچا، واقع در شمال غربی کی‌یف، جایی که ده‌ها جسد افراد غیرنظامی هفته گذشته پس از عقب نشینی نیروهای روسیه در آن کشف شد از جمله برنامه‌های سفر صدر اعظم اتریش به اوکراین اعلام شده است.

مسکو قاطعانه هرگونه دخالت در کشتار غیرنظامیان در بوچا را رد و آنرا «صحنه سازی» اوکراین برای تخریب وجهه ارتش روسیه توصیف کرده است.

کارل نهامر قرار است روز شنبه پس از ملاقات با ولودیمیر زلنسکی، به همراه نخست وزیر اوکراین در جریان یک کنفرانس خبری مشترک سخنرانی کند.

18:55

بایدن روسیه را به ارتکاب «جنایتی هولناک» در کراماتورسک متهم کرد

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه به کشته شدن دست کم ۵۰ غیرنظامی از جمله پنج کودک در حمله موشکی روز جمعه به ایستگاه قطار کراماتورسک در شرق اوکراین واکنش نشان داد و روسیه را به ارتکاب «جنایتی هولناک» متهم کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده با انشتار توییتی در این خصوص تصریح کرد: «حمله به ایستگاه قطار در اوکراین یکی دیگر از جنایات وحشتناک روسیه است که غیرنظامیان را در حال تلاش برای تخلیه و رسیدن به محلی امن هدف قرار داده است.»

جو بایدن افزود: «در حالی که نیروهای روسی برای مرحله بعدی این جنگ تغییر آرایش می‌دهند، من به دولت خود دستور داده‌ام که از هیچ تلاشی برای شناسایی و تامین سلاح‌های مدرنِ مورد نیاز ارتش اوکراین برای دفاع از این کشورش دریغ نکند.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین پیش‌تر در واکنش به این حمله آنجه وی «شر نامحدود» روسیه و روش های «غیرانسانی» به کار گرفته شده توسط ارتش این کشور خواند را محکوم کرده بود.

15:37

روسیه و اوکراین همچنان موافق ادامه مذاکرات در ترکیه هستند

ترکیه که دور قبلی مذاکرات رو در روی نمایندگان مسکو و کی یف را میزبانی کرده روز جمعه اعلام کرد هر دو کشور بر ادامه میزبانی ترکیه همچنان توافق دارند.

یک مقام ترکیه در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اتفاقاتی که بتازگی در اوکراین گزارش شده گفته البته هنوز طرفین با مکتوب کردن نکاتی که روی آن توافق دارند، فاصله دارند.

کریمه و منطقه دنباس از جمله گره های کور مذاکرات هستند ولی با این حال احتمال میزبانی ترکیه از دور بعدی مذاکرات رو در رو به ادعای این مقام ترک بالاست.

دور قبلی مذاکرات ۲۹ مارس و در استانبول برگزار شده بود. پیش از آن هم در ۱۰ مارس وزرای خارجه روسیه و اوکراین در آنتالیا دیدار کرده بودند.

13:27

اوکراین: در حمله موشکی به ایستگاه راه‌اهن دست‌کم ۳۹ غیرنظامی از جمله ۴ کودک کشته شدند

سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرد که در نتیجه اصابت موشک به ایستگاه راه‌آهن کراماتورسک دست‌کم ۳۹ نفر غیر نظامی کشته‌شده اند. ۴ نفر از قربانیان کودک هستند.

سخنگوی این سازمان دولتی در یک پست فیسبوکی مسئولیت این کشتار را به «فاشیست‌های روس» نسبت داده است.

13:05

اروپا تا کنون حدود ۳۰ میلیارد یورو از دارایی‌های روسیه را مسدود کرده است

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا کنون در مجموع بیش از ۲۹.۵ میلیارد یورو از دارایی‌های اتباع روسیه و بلاروس را در چارچوب تحریم‌های وضع شده علیه این دو کشور به‌دلیل جنگ اوکراین، بلوکه کرده اند.

طبق آمار و اطلاعات منتشر شده روز جمعه از سوی کمیسیون اروپا که گفته می‌شود تنها بخشی از اطلاعات است، بعنوان نمونه دارایی‌هایی نظیر قایق‌های تفریحی، هلی‌کوپتر و املاک و مستغلات و همچنین آثار هنری به ارزشی بیش از ۶.۷ میلیارد یورو توقیف شده است.

کمیسیون از کشورهای عضو خواسته تا تدابیر تحریمی که در سطح ملی علیه روسیه اتخاذ کرده‌اند و همچنین کلیه اطلاعات و جزئیات مربوط به آن‌ها را به اطلاع بروکسل برسانند.

12:46

اتحادیه اروپا حمله «وحشتناک» روسیه به ایستگاه قطار کراماتورسک را محکوم کرد

درحالیکه مسکو حمله موشکی به ایستگاه راه‌آهن کراماتورسک را تکذیب کرده، مقامات اتحادیه با «وحشتناک» توصیف کردن این اقدام روسیه، آن‌را بشدت محکوم کردند.

حمله موشکی به این ایستگاه راه‌اهن در حالیکه مردم برای ترک منطقه و فرار از عملیات نظامی قریب الوقوع ارتش روسیه در آن جمع شده بودند دست کم ۳۹ کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است.

شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در یک پست توئیتری نوشت :‌«دیدن اینکه روسیه یکی از ایستگاه‌‌های اصلی تخلیه غیرنظامیان را در حالیکه حملاتش را تشدید کرده، می‌زند، وحشتناک است.»

جوزب بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه هم که همراه با اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه در راه کی‌یف است در یک پیام توئیتری مشابه، «حمله کور» روسیه را بشدت محکوم کرده است.

12:35

ارتش روسیه حمله موشکی به ایستگاه ٰراه‌آهن در شرق اوکراین را تکذیب کرد

ارتش روسیه روز جمعه اخبار منتشر شده در مورد اصابت موشک به ایستگاه راه‌آهن کراماتورسک در منطقه دونتسک از سوی نیروهایش را تکذیب کرد. مقامات کی‌یف پیش‌تر با متهم کردن مسکو به حمله موشکی به شهروندانی که برای ترک منطقه به ایستگاه قطار آمده بودند، از کشته و مجروح شدن ده‌ها غیرنظامی خبر داده بودند.

مسکو با محکوم کردن کلیه بیانیه‌های صادر شده از سوی نمایندگان دولت کی‌یف، آن‌ها را اقدامات تحریک‌آمیزی توصیف کرده که با واقعیت تناسبی ندارند.

وزارت دفاع روسیه همچنین گفته تنها ارتش اوکراین است که از موشک‌های نوع (توچکا-یو) Totchka-U استفاده می‌کند

مقابل ایستگاه راه‌اهن کراماتورسک بعد از اصابت موشک / عکس از ای اف پی

12:11

رکورد کم‌سابقه قیمت جهانی مواد غذایی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز جمعه اعلام کرد که به دلیل جنگ در اوکراین و شوک ناشی از آن به بازارهای غلات و روغن نباتی، قیمت های جهانی مواد غذایی در ماه مارس

اوکراین یکی از تولیدکنندگان عمده غلات دنیا محسوب می‌شود و نهادهای ناظر پیش‌تر هم نسبت به تبعات این جنگ هشدار داده بودند.

11:43

کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر در یک ایستگاه راه‌آهن در شرق اوکراین

کی‌یف می‌گوید ده‌ها نفر از شهروندان شرق این کشور که قصد گریز از حملات ارتش روسیه را داشتند در حمله راکتی به ایستگاه راه‌آهن کراماتورسک کشته شده اند.

اوکراین از این خط راه‌آهن برای خارج کردن اتباع خود از مناطق شرقی این کشور استفاده می‌کرده است. برخی منابع خبری تعداد مجروحان این حمله را بیش از یکصد تن اعلام کرده‌اند.

قسمتی از راکت به‌جا مانده درایستگاه راه‌آهن کراماتورسک در اوکراین

11:29

اتحادیه اروپا و بریتانیا دختران پوتین را تحریم می‌کنند

اتحادیه اروپا می‌گوید دو دختر بزرگسال ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به فهرست تحریم‌های این کشور می‌افزاید.

پیش‌تر واشنگتن در اقدامی مشابه فرزندان پوتین را تحریم کرده بود.

دو مقام اتحادیه اروپا به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفتند که این تحریم‌‌ها شامل مسدود شدن دارایی‌ها و محدودیت در سفرهای کاترینا تیخونووا و ماریا ورونتسوا، دو دختر ولادیمیر پوتین خواهد بود.

لندن نیز مانند بروکسل و واشنگتن تصمیم به تحریم دختران پوتین گرفت.

فرزند لاوروف نیز مشمول تحریمهای لندن شد.

هم‌رسانی این مطلب: