جنجال حضور یکی از بدهکاران زندانی کابل بانک در بانک مرکزی افغانستان - BBC News فارسی

08/05/1399 01:05:00 ب.ظ

جنجال حضور یکی از بدهکاران زندانی کابل بانک در بانک مرکزی افغانستان

بانک مرکزی افغانستان گفته که عبدالغفار داوی، یکی از بدهکاران زندانی کابل بانک بدون اطلاع قبلی به دیدار رئیس این نهاد آمده و آنها این خبر را برای جلوگیری از 'گزارشات بی بنیاد' با مردم شریک کردند. کریم اتل، نماینده مجلس که همراه با آقای داوی به این جلسه رفته، می‌گوید آقای داوی با اجازه نهادهای عدلی و قضایی و به اساس قانون در جلسه حاضر شده بود. حضور یکی از بدهکاران کابل بانک در بانک مرکزی افغانستان خبرساز شد بانک مرکزی افغانستان گفته که عبدالغفار داوی، یکی از بدهکاران زندانی کابل بانک بدون اطلاع قبلی به دیدار رئیس این نهاد آمده است.

در خبرنامه این نهاد که شام روز گذشته(هفتم سرطان/مرداد) منتشر شده، آمده که با توجه به اهمیت قضیه کابل بانک و تلاش برای جمع آوری بدهی‌های این بانک از مقروضین، به اصرار کریم اتل، نماینده مجلس قرار بود نشستی با حضور وکیل مدافع آقای داوی، مشاوران حقوقی بانک و اجمل احمدی، سرپرست بانک مرکزی افغانستان برای بحث روی قضیه آقای داوی برگزار شود.

بانک مرکزی گفته که "با تاسف، صبح دیروز محترم کریم اتل به دافغانستان بانک تشریف آورده و بدون هیچ نوع اطلاع قبلی محترم عبدالغفار داوی را به دفتر محترم اجمل احمدی با خود آوردند." در خبرنامه این نهاد آمده که آقای احمدی از آقای اتل خواسته که جلسه بدون حضور آقای داوی برگزار شود اما با واکنش تند آقای اتل رو به رو شده است.

در این اعلامیه آمده که این خبر برای جلوگیری از نشر "گزارشات بی بنیاد" با مردم شریک شده و بانک مرکزی افغانستان از طرفین قضیه خواسته که از اعمال نفوذ در قضیه و روند تصمیم گیری خودداری کنند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

به یادماندنی‌ترین اتفاقات این فصل لیگ برتر؛ از تعطیلی سه ماهه تا پایان انتظار ۳۰ سالهلیگ برتر ۲۰-۲۰۱۹ انگلیس بالاخره بعد از یازده ماه به پایان رسید. رقابت‌هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا برای مدتی به حالت تعلیق درآمد، پر بود ازگل‌های فوق‌العاده، زد و خوردهای شدید و لحظات سرنوشت‌ساز، فصلی که در نهایت با قهرمانی لیورپول بعد از ۳۰ سال به پایان رسید.

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

پیش‌بینی تازه بانک مرکزی اروپا از چشم‌انداز‌ اقتصادی منطقه یوروپیش‌بینی تازه بانک مرکزی اروپا از چشم‌انداز‌ اقتصادی منطقه یورو؛ بازگشت به شرایط پیش از کرونا تا ۲۰۲۳ طول می‌کشد ویروس_کرونا کووید_۱۹ بحران_اقتصادی بیشتر بخوانید🔽

تسریع و تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونابیست و دومین کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا به ریاست معاون اقتصادی رئیس‌جمهور برگزار شد و در آن ضرورت تسریع و تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا مورد تاکید قرار گرفت.

'بیماران پروانه‌ای' از کرونا در امان ماندند/ موارد ابتلا به تعداد انگشتان دست استمدیرعامل خانه‌ی ای بی با اشاره به اینکه خطر ابتلا به کرونا در بین بیماران ای بی چند ده برابر افراد دیگر است گفت: به دلیل مراقبت‌های جدی که این بیماران انجام دادند از 850 بیمار تحت پوشش انجمن شاید اگر بیمار مبتلا به کرونایی هم در بین آنها باشد به تعداد انگشتان دست بوده است.

کنسرت در کوهستان آلپ؛ علاقمندان از داخل خودرو به صدای خواننده گوش دادندعلاقمندان به موسیقی کلاسیک در روستای شارمه در غرب سوئیس با حفظ اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و از داخل خودروهایشان به صدای ایلکر آرکایورک گوش دادند.