جنجال های ناشی از بزدل خطاب قراردادن پزشکان از سوی نخست وزیر پرتغال

05/06/1399 12:27 ب.ظ

جنجال های ناشی از بزدل خطاب قراردادن پزشکان از سوی نخست وزیر پرتغال بیشتر بخوانید🔽

آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال پس از خطاب قراردادن پزشکان با واژه «بزدل» در یکی از مصاحبه هایش، در ساعات گذشته سعی کرد از تنش‌های بوجودآمده بکاهد.

آقای کاستا در گفتگو با هفته نامه اکسپرس و در حاشیه مصاحبه، پزشکانی که به خانه سالمندان می روند را بزدل و ترسو خوانده بود. این سخنان در متن مصاحبه نیامد اما ویدئوی این مصاحبه پس از انتشار در شبکه‌های اجتماعی برای نخست وزیر سوسیالیست پرتغال دردسرساز شد.

سه شنبه اما شخص نخست وزیر در دیداری اضطراری با نمایندگان انجمن پزشکی کشور سعی کرد از تنش‌ها بکاهد و به گفته رسانه‌های پرتغالی ظاهرا در این امر موفق بوده است. میگوئل گیماراس، رئیس انجمن پزشکی پرتغال گفت: «نخست وزیر به صراحت احترام و اعتمادی را كه به پزشكان پرتغالی دارد را به ما و همه پرشکان منتقل كرده است.»

نخست وزیر هم پس از این جلسه به رسانه‌ها گفت امیدوارم تمام سوء تفاهم‌ها برطرف شده باشد.ماجرا از این قراربود که طی مصاحبه با هفته نامه اکسپرس، روزنامه نگار از نخست وزیر درباره وضعیت خطرناک خانه سالمندانی می پرسد که هجده نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند و آنتونیو کاستا در پاسخ می گوید: «دولت واکنشی سریع نشان داده است...

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ناحیه کاربری - سامانه پاسخگویی به پرسش های ایرانیان خارج از کشور

چین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده استچین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده است ویروس_کرونا کووید_۱۹ واکسن_کرونا جزئیات بیشتر🔽

ترکیه دیگر از ما گاز نخواهد خرید/ دیر بجنبیم، بازار عراق هم از دست می‌رودعضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید با وجود ذخایر گسترده گازی ایران که در سطح جهانی منحصر به فرد است، نبود سیاست‌های توسعه محور بلندمدت، بازار گاز ایران را با تهدید مواجه می‌کند.

آبرسانی به بیش از 10 هزار و 800 روستا از ابتدای دولت تدبیر و امیدوزیر نیرو در پاسخ به سئوال‌‌های خبرنگاران: آبرسانی به بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا از ابتدای دولت تدبیر و امید تحقق تمامی تعهدات صادراتی در بخش برق ایران پنجمین کشور دنیا در کشت آبی اجرای طرح یکپارچگی و چابک‌تر شدن مدیریت بخش آب

درخواست ستاد کرونای تهران از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضرور در تعطیلات پیش روزالی: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد شهروندان تهرانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می‌برند

تیم کوک یکی دیگر از آرمان‌های استیو جابز از بنیانگذاران شرکت اپل را تحقق می‌‌بخشدتیم کوک یکی دیگر از آرمان‌های استیو جابز از بنیانگذاران شرکت اپل را تحقق می‌‌بخشد در ابتدا به تیم کوک به چشم یک مدیر دوره گذار نگاه می شد، اما او میراث خودش را شکل داد. این دوشنبه نهمین سالروز آغاز مدیریت او بر اپل است.

آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال پس از خطاب قراردادن پزشکان با واژه «بزدل» در یکی از مصاحبه هایش، در ساعات گذشته سعی کرد از تنش‌های بوجودآمده بکاهد.

آقای کاستا در گفتگو با هفته نامه اکسپرس و در حاشیه مصاحبه، پزشکانی که به خانه سالمندان می روند را بزدل و ترسو خوانده بود.

این سخنان در متن مصاحبه نیامد اما ویدئوی این مصاحبه پس از انتشار در شبکه‌های اجتماعی برای نخست وزیر سوسیالیست پرتغال دردسرساز شد.

سه شنبه اما شخص نخست وزیر در دیداری اضطراری با نمایندگان انجمن پزشکی کشور سعی کرد از تنش‌ها بکاهد و به گفته رسانه‌های پرتغالی ظاهرا در این امر موفق بوده است.

میگوئل گیماراس، رئیس انجمن پزشکی پرتغال گفت: «نخست وزیر به صراحت احترام و اعتمادی را كه به پزشكان پرتغالی دارد را به ما و همه پرشکان منتقل كرده است.»

نخست وزیر هم پس از این جلسه به رسانه‌ها گفت امیدوارم تمام سوء تفاهم‌ها برطرف شده باشد.ماجرا از این قراربود که طی مصاحبه با هفته نامه اکسپرس، روزنامه نگار از نخست وزیر درباره وضعیت خطرناک خانه سالمندانی می پرسد که هجده نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند و آنتونیو کاستا در پاسخ می گوید: «دولت واکنشی سریع نشان داده است...رئیس اداره بهداشت منطقه‌ای (عرص) پزشکان را برای انجام کارهایی که باید انجام دهند فرستاده است. و پزشکان ، بزدل ها، هیچ کاری نکردند.»روز دوشنبه در پاسخ به نخست وزیر، انجمن پزشکان پرتغال ادعاکرد که شخص نخست وزیر به آنها بی‌احترامی و توهین کرده است و در بیانیه‌ای تاکید کرد که با وجود فشارها و تهدیدهای ناامید کننده، پزشکان از انجام مراقبت از بیمار یا انجام وظیفه خود خودداری نکردند.

همچنین در این بیانیه می خوانیم که «اظهارات توهین آمیز به همه پزشکان و به بیمارانی که به ما نیاز دارند، بویژه آسیب پذیرترین ها، نشان از ضعف مدیریتی در حاکمیت است و هیچ کمکی به اتحاد لازم در زمان یک همه گیری نمی کند.»

تاکنون بیش از ۱۸۰۰ نفر در پرتغال ده میلیون نفری بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند.