جنبش جهانی محیط زیستی با حضور دانش‌آموز ایرانی در لوزان سوئیس

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 59%

🎥جنبش جهانی محیط زیستی با حضور دانش‌آموز ایرانی در لوزان سوئیس جزئیات بیشتر:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

۴۵۱ دانش آموز از ۳۷ کشور جهان بدون استفاده از هواپیما خودشان را به لوزان سوئیس رسانده‌اند تا در گردهمایی «جمعه‌ها برای آینده» حاضر شوند. این گردهمایی طی روزهای ۵ تا ۹ اوت در جریان است.

دانش‌آموزان در تلاشند در این نشست اهداف و برنامه‌های خود را جمع بندی کرده و آن را به گوش سیاستگذاران جهان برسانند. آنها اهداف و برنامه‌های موردنظر را به رای گذاشته و به شکل دموکراتیک درباره الویت و خواسته‌هایشان رای‌گیری می‌کنند. پیوستن دانش‌آموزان به جنش‌های محیط زیستی به ویژه پس از شروع اعتراض‌ گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی شکل هدفمندی به خود گرفته است. تلاش‌های این نوجوان ۱۶ ساله برای محفاظت از کره زمین الهام‌بخش جنبش نوجوانان در مبارزه با تغییرات آب و هوایی در بیش از چهل کشور جهان بوده است.همزمان با این گردهمایی، شماری از دانش‌آموزان در سراسر اروپا، کلاس درس‌ را رها کرده و با پوسترها و شعارهای حمایت از محیط زیست به خیابان آمدند.

رضام خادم‌الحسینی، فعال محیط زیست و نماینده ایران در جنش جمعه‌ها برای آینده است. او که این روزها برای شرکت در این گردهمایی در لوزان سوئیس به سر می‌برد درباره اهداف این نشست به یورونیوز گفت: «بعد از هفته‌ها تلاش دانش‌آموزان و اعتراض‌های سراسری تصمیم بر این شد که پنجاه و یکمین هفته را در قالب یک گردهمایی در لوزان سوئیس برگزار کنیم.

آقای خادم‌الحسینی همچنین درباره دو خواسته اصلی دانش‌آموزان در این گردهمایی چنین توضیح داد: «رسیدن به آلودگی صفر تا سال ۲۰۳۵ و تولید انرژی مورد نیاز از طریق انرژی‌های نو خواست اصلی ما از تمامی کشورهای جهان است.»دانش‌آموزان علاقه‌مند به مباحث محیط زیستی ماه‌ها است که جمعه‌ها را به راهپیمایی و اعتراض به سیاست‌های اقلیمی در دستور کار کشورهای مختلف جهان اختصاص داده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروهی از فعالان زن در ایران از خامنه‌ای خواستند استعفا دهد | DW | 06.08.2019گروهی از کنشگران و فعالان زن در داخل ایران در بیانیه‌ای خواستار کناره‌گیری رهبر و گذار از جمهوری‌اسلامی شده‌اند. یکی از امضا کنندگان در گفت‌وگو با دویچه‌وله از زمینه‌های عینی طرح این خواست و استقبال از آن می‌گوید. نه_به_جمهوری_اسلامی شرایط فعلی ایران بعد از گذشت ۴۰ سال نشانه مدیریت یک حکومت دینی است که سراسر فساد و استبداد است. این حکومت باید از بین برود و یک حکومت مردم محور با انتخاب مدیرانی شایسته برای اداره ایران تشکیل شود. دیکتاتورها زمانی سقوط می کنند که پشتوانه مردمی ندارند و ج ا رو به سقوط است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کاتز: اسرائیل در عملیات حمایت از امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز حضور دارداسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل گفته این کشور حضور فعالی در عملیات حمایت از امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز دارد. آقای کاتز به کمیته‌ای در پارلمان اسرائیل گفت این حضور برای کمک به مقابله با نفوذ ایران و شما نقش شغال و دارین اسراییل بااینکه خودش دران محدوده کشتی ندارد به خاطر حمایت از منافع متحدان مثل بریتانیا به خلیج فارس امده. ای کاش مسیولان ایران باامریکا و اسراییل که صادقانه در کنار متحدان می ایستند دست دوستی و برادری میداد. چهل ساله انگلیس و فرانسه و روس در ایرانند فقط منافع خودشان مهم است _Sheina__ مرگ این باند ٭داعش شیعه.چپول٭ هم آخرش بدست ارتش اسرائیل ممکن خواهد شد اسرائیل از دوسال پیش مشغول ارسال این بازیچه های روسیه یعنی گله های شیعهٔٔ تروریست ٭ایرانی.لبنانی.سوری.عراقی٭ به بهشت در خارج از ایران است.! استعمار_روسیه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شکایت سوئیس از مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال آلمان | DW | 06.08.2019دادستانی سوئیس از مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال آلمان و از بکن‌باوئر، رئیس کمیته سازماندهی جام جهانی شکایت کرده است. موضوع بر سر جابه‌جایی شش میلیون و ۷۰۰ هزار یورو است. در این پرونده از فرار مالیاتی سخن رفته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: از ۶۰ کشور خواستیم در تامین امنیت تنگه هرمز همکاری کنندمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از درخواست ایالات متحده از ۶۰ کشور جهان برای پیوستن به شبکه تامین امنیت تنگه هرمز خبر داده است. آمریکا مدتی است که در پی به راه انداختن یک ائتلاف جهانی علیه ایران است. بگو داريم از شصت كشور اخاذي ميكنيم همه رو تبديل كرديم به گاو شيرده چند‌ کشور قبول کردند؟! سگ دروغگو،
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شریعتمداری: می‌توانیم تبادل نیروی کار را در دستور کار قرار دهیم/ فرانسه از نامزدی ایران در پست‌های بین‌المللی حمایت کند/ سفیر فرانسه: دنباله‌روی از سیاست آمریکا را درست نمی‌دانیمتقویت مناسبات و گسترش زمینه‌های همکاری میان ایران و فرانسه در دیدار سفیر فرانسه در تهران با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دستور رئیس جمهور در حذف مهر از گذرنامه اتباع خارجی اجرایی شددستور روحانی برای حذف مهر از گذرنامه اتباع خارجی اجرایی شد سخنگوی وزارت کشور: با بررسی و پیگیری‌های صورت گرفته و هماهنگی با پلیس مهاجرت و گذرنامه و سایر دستگاه‌های ذیصلاح، این امر در تمامی مرزهای مجاز زمینی، دریایی و هوایی کشور اجرایی شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »