جنایتی دیگر علیه سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

02/08/2020 02:35:00 ب.ظ

یک مرد سیاهپوست دیگر توسط پلیس آمریکا کشته شده است.

Blacklivesmatter

جنایتی دیگر علیه سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا در تصاویر تازه منتشر شده، پلیس آمریکا در شهر کانوی ایالت آرکانزاس در حین دستگیری یک شهروند سیاهپوست پای خود را بر سر و گردن فرد قرار داده است فرد سیاهپوست بعد از این حادثه جان سپرده است BlackLivesMatter

یک مرد سیاهپوست دیگر توسط پلیس آمریکا کشته شده است.

و به نقل از سی‌ان‌ان، ویدئویی که اخیرا در شبکه‌های خبری آمریکا منتشر شده است بار دیگر نشان می‌دهد که تبعیض نژادی و وحشی گری پلیس آمریکا علیه شهروندان سیاهپوست این کشور تمامی ندارد.در تصاویر تازه منتشر شده، پلیس آمریکا در شهر کانوی ایالت آرکانزاس در حین دستگیری یک شهروند سیاهپوست پای خود را بر سر و گردن فرد قرار داده است. فرد سیاهپوست بعد از این حادثه در بازداشت پلیس آمریکا جان سپرده است.

متن فیلم‌های دوربین نصب شده بر روی لباس پلیس نشان می‌دهد، مرد سیاهپوست که لیونل موریس نام دارد، به هنگامی که پلیس پایش را بر روی سر و گردن وی قرار دارد، می‌گوید «نمی‌توانم نفس بکشم»، اما پلیس آمریکا با بی‌اعتنایی به او می‌گوید، «وقتی می‌توانی صحبت کنی یعنی می‌توانی نفس هم بکشی».

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

مرگ یک روزنامه دیگر؛ احتمال پایان انتشار نسخه چاپی شهروند

طبق آمار رسمی ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ نفر دیگر قربانی کرونا شدندچندین استان از جمله تهران همچنان در وضعیت قرمز هستند با این حال وزیر بهداشت ایران در نشست ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد برای برگزاری آزمون های پیش رو مشکلی وجود ندارد.

استاندار: دورکاری در استان تهران یک هفته دیگر تمدید شدتهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: دورکاری و کاهش یک سومی کارکنان دستگاه های اجرایی استان این هفته نیز تمدید شد.

کرونا در ایران؛ فوت 216 بیمار دیگر و ثبت 2548 مبتلای جدیدکرونا در ایران؛ فوت 216 بیمار دیگر و ثبت 2548 مبتلای جدید

ترکیه بار دیگر شمال عراق را بمباران کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترکیه بار دیگر شمال عراق را بمباران کرد به گفته منابع محلی در اقلیم کردستان عراق، جنگنده ترکیه‌ای طی سه نوبت، پایگاه‌های ”پ‌ک‌ک“ در روستای کربلی را بمباران کرد

دست‌کم هزار نفر دیگر در ترکیه کرونا را شکست دادند

خبرگزاری تسنیم و به نقل از سی‌ان‌ان، ویدئویی که اخیرا در شبکه‌های خبری آمریکا منتشر شده است بار دیگر نشان می‌دهد که تبعیض نژادی و وحشی گری پلیس آمریکا علیه شهروندان سیاهپوست این کشور تمامی ندارد.هفته اول تیر ۱۳۹۹، «کریم همتی»، رییس جدید جمعیت هلال احمر اعلام کرد درباره «روزنامه شهروند» نگرانی‌هایی وجود دارد.Aa آمار رسمی مربوط به بیماری کووید ۱۹ نشان می دهد تنها در روز شنبه ۲۱۶ نفر به تعداد قربانیان ایران افزوده شده است.انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در بین خبرنگاران با اشاره به تصمیم‌های جدید ستاد ملی کرونا برای استان تهران، افزود: در هفته جاری طرح ترافیک در پایتخت به حالت تعلیق درآمده و بقیه محدودیت‌ها همچون هفته‌های گذشته پابرجاست.

در تصاویر تازه منتشر شده، پلیس آمریکا در شهر کانوی ایالت آرکانزاس در حین دستگیری یک شهروند سیاهپوست پای خود را بر سر و گردن فرد قرار داده است. فرد سیاهپوست بعد از این حادثه در بازداشت پلیس آمریکا جان سپرده است.  اما سوالی که مطرح می‌‎شود، این است که رییس جدید اساسا نگران چه چیزی بود؟ مگر نه این که خودش دستور آنلاین شدن شهروند را صادر کرده است؟  روزنامه شهروند نشریه رسمی جمعیت هلال احمر ایران است. متن فیلم‌های دوربین نصب شده بر روی لباس پلیس نشان می‌دهد، مرد سیاهپوست که لیونل موریس نام دارد، به هنگامی که پلیس پایش را بر روی سر و گردن وی قرار دارد، می‌گوید «نمی‌توانم نفس بکشم»، اما پلیس آمریکا با بی‌اعتنایی به او می‌گوید، «وقتی می‌توانی صحبت کنی یعنی می‌توانی نفس هم بکشی». همزمان حسن روحانی گفته است که ۱۰ استان پیک بیماری را پشت سر گذاشته اند و ابراز امیدواری کرده پیک دوم در استان هایی که پیک اول را تجربه کرده اند، روی ندهد. این اتفاق در ماه فوریه افتاده است، یعنی پیش از زمانی که پلیس آمریکا جورج فلوید سیاهپوست را به همین روش از پای درآورد.  پس از افشای مشخص نبودن تکلیف هفت هشت میلیارد تومان بودجه‌ای که در این روزنامه گم شد، بسیاری از روزنامه‌نگاران ابراز نگرانی کردند که این ادعا قرار است بهانه‌ای باشد برای تعطیل شدن شهروند توسط جمعیت هلال احمر. بیش از دو ماه از قتل جورج فلوید به دست پلیس آمریکا می‌گذرد و در این مدت اکثر شهرهای آمریکا شاهد تظاهرات گسترده علیه تبعیض نژادی و خشونت پلیس آمریکا بوده است.

از زمان آغاز تظاهرات‌ها در آمریکا پلیس به خشونت‌های بی‌اندازه‌ای برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش‌های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده کرده است.  کریم همتی روز ششم تیرماه گفته بود: «تکلیف هفت هشت میلیارد تومان از پول‌هایی که به روزنامه رفته است، معلوم نیست. ۷۲ میلیون نفر در۲۶ استان ایران در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی قرار دارند آمار رسمی از مرگ نزدیک به ۱۷ هزار نفر بر اثر کووید۱۹ حکایت دارد. بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک‌های خشن و بی‌رحم که در اکثر موارد در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و بدون تحریک قبلی انجام شده‌اند یکی از عوامل تشدید اعتراض‌ها و دامن زدن به خشونت‌های بیشتر بوده است. با این حال، یک پدیده قابل بررسی در تظاهرات‌های آمریکا این است که نهادهای رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارش جامع و منسجمی از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته و زخمی‌شده در این تظاهرات‌ها ارائه نکرده‌اند.. با آنکه دولت آمریکا و کشورهای غربی و رسانه‌های هم‌پیمان با آنها هنگام بروز ناآرامی در کشورهای دیگر (که در برخی مواقع خود محرک آن ناآرامی‌ها هستند) به طرق مختلف دولت آن کشورها را برای ارائه آمار درباره شمار زخمی‌ها و کشته‌شدگان تحت فشار قرار می‌دهند و حتی اقدام به داده‌سازی و آمارسازی در این باره می‌کنند در تظاهرات‌هایی با این سطح از خشونت در آمریکا نهادهای رسمی نه آماری ارائه می‌دهند و نه با فشاری از سوی رسانه‌ها و کشورهای دیگر در این خصوص مواجه می‌شوند. روز گشته علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران هر گونه برگزاری مراسم محرم را منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا کرد.  انتهای پیام/ . سندی برای آن وجود ندارد.