جمهوری اسلامی و تقویت جامعه توده‌ای در بیرون و درون حکومت

09/03/1401 02:39:00 ب.ظ

یادداشت: هسته سخت قدرت در ایران، تهدید اصلی را مخالفت سازمان‌یافته تشکل‌ها و جنبش‌های اجتماعی می‌داند که نسبت به بازسازی استبداد حساسند، و از این رو فشار را بر آنها تشدید کرده است.

یادداشت: هسته سخت قدرت در ایران، تهدید اصلی را مخالفت سازمان‌یافته تشکل‌ها و جنبش‌های اجتماعی می‌داند که نسبت به بازسازی استبداد حساسند، و از این رو فشار را بر آنها تشدید کرده است. نسخه چاپی تحولات و اتفاقات سیاسی در جامعه ایران نشانگر رشد مناسبات جامعه توده‌ای است. این اتفاق هم اراده جمهوری اسلامی است و هم پیامد تشدید وخامت بیماری مزمن اقتصادی، بحران زیست‌محیطی و گسترش فقر.

همچنین برخی از نیروها در اپوزیسیون نیز جامعه توده‌ای را فرصتی برای مقاصد سیاسی خود می‌دانند.

جریان موسوم به خط امام که هسته اصلی شکل‌دهنده نظام جمهوری‌اسلامی ایران بود، در آستانه انقلاب با شعار «حزب فقط حزب‌الله رهبر فقط روح‌الله» خواست خود برای ایجاد یک جامعه توده‌ای دنباله‌رو ولی‌فقیه را آشکار کرد.

بعد از تثبیت نظام در سال ۱۳۶۰، با سرکوب گروه‌های سیاسی دگراندیش و مخالف و بر اساس ساختار حقوقی شکل گرفته در قانون اساسی و موقعیت رهبری کاریزماتیک آیت‌الله خمینی، آزادی احزاب به صورت نهادینه با انسداد مواجه شد. البته بعد از حذف جناح موسوم به «لیبرال» با نظر موافق آیت‌الله خمینی بلوک قدرت به دو جناح تقسیم شد که با فراز و نشیب تا به امروز ادامه یافته است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آلمان برای اولین بار ضمانت‌های فولکس واگن در چین را رد کرد | DW | 28.05.2022روبرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان به دلیل نقض حقوق بشر علیه اویغورها در چین درخواست تضمین سرمایه‌گذاری گروه فولکس واگن در چین را رد کرد. به گفته او این برای اولین بار است که چنین مساله‌ای رخ داده است. وی سپس تضمین ادامه صادرات اسلحه به بن سلمان را بدلیل سابقه خوب حقوق بشری عربستان در داخل و خارج خواستار شد 😂

معترضان آبادانی، نیروی انتظامی را «هو» کردند و امام جمعه را «بی‌شرف» خواندندمعترضان آبادانی که برای ششمین شب متوالی در خیابان‌های این شهر علیه نحوه رسیدگی به برج فروریخته متروپل دست به اعتراض زدند، نیروی انتظامی را «هو» کردند. در ویدئویی که در...

فرانسه اقدام ایران در توقیف دو نفتکش یونانی را محکوم کردوزارت خارجه فرانسه اقدام ایران در توقیف دو نفتکش یونانی در آب‌های خلیج فارس را «نقض جدی قوانین بین‌الملل» دانست و خواستار رفع توقیف و آزادی سریع این کشتی‌ها و خدمه آن شد. در نورد توقیف نفتکش ایرانی در یونان چیزی نگفت؟اونجا قوانین نقض نشد!؟ گوربابای ج ا، بخدا حاضرم برای اینکه ج ا یک روز زودتر سرنگون شه همه کار بکنم ولی اینکه نمیشه یونان کشتی ما رو توقیف کنه عیب نداره بعد که سپاه هم دقیقا همون کاررو بکنه بشه دزدی دریایی یونان عضو اتحادیه اروپا و ناتو است ، کل کشورهای عضو موظف به اقدام علیه تروریستها و راهزنهایی که بر علیه یک کشور عضو خطایی صورت داده اند، هستند حکومت سراسر نکبت اسلامی، زبانی بجز زور نمیفهمد.

ایران یک شناور حامل ۱۰۶ هزار لیتر سوخت را در قشم توقیف کردرئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد که یک فروند شناور حامل ۱۰۶ هزار لیتر سوخت قاچاق روز دوشنبه، نهم خرداد در جزیره قشم توقیف شده است.

ایران تصاویر پایگاه پهپادی زیرزمینی ارتش در کوه‌های زاگرس را منتشر کردسپاه پاسداران ایران نیز پیش از این بارها شهرهای موشکی مخفی و زیرزمینی خود را در تلویزیون به نمایش گذاشته بود قشنگ آدرسم دادن🤦‍♀️ از کجا میدونی کوههای زاگرسه 😐 پشم هاتون ریخته نه؟؟؟🤣🤣🤣🤣🤣

هیات دولت ایران فردا را در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کردهیات دولت ایران به احترام جان باختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان فردا را در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کرد