جمهوری چک، کمک 75 میلیون کرونی به مردم افغانستان اختصاص داد

30/06/1400 07:40 ب.ظ

جمهوری چک، کمک 75 میلیون کرونی به مردم افغانستان اختصاص داد العربيه_فارسى

اخیرا در نشستی که با فراخوان سازمان ملل متحد در حمایت از افغانستان برگزار شد، کشورهای جهان متعهد شدند بیش از یک میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه به مردم این وزارتخانه دو‌شنبه 20 سپتامبر (29 سنبله) با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که این مبلغ در همکاری با اتحادیه اروپا و سازمان ملل، برای کمک به مردم افغانستان که در کشورهای همسایه‌ این کشور آواره هستند، هزینه خواهد شد.

بر بنیاد اعلامیه، جمهوری چک، این کمک مالی در بخش‌های بهداشت، کمک به زنان، کودکان و مدیریت مهاجرین افغان اختصاص داده می‌شود، سفارت افغانستان در پراگ، کمک جمهوری چک را بالغ بر 3.5 میلیون دالر آمریکا اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است که قبلا این قبیل کمک‌‌های مالی که ارزش آن بالغ بر 40 میلیون کرون می‌شد برای نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص می‌یافت، اکنون اما به دلیل تحولات اخیر، تصمیم بر این شده تا این کمک‌های افزایش یافته و به امور بشردوستانه اختصاص یابد.

وزارت خارجه چک، همچنین افزوده است از میان کمک 75 میلیونی شان،‌ 20 میلیون کرون آن برای حمایت از برنامه‌های دفتر کمیساری سازمان ملل (UNHCR) ، 15 میلیون کرون به صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در افغانستان و 10 میلیون کرون دیگر نیز در طرح برنامه‌ توسعه‌ سازمان ملل (UNDP) هزینه خواهد شد. headtopics.com

به خیر باشید.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ناامیدی و بی‌تفاوتی مردم عراق نسبت به انتخابات پارلمانیتنها چند هفته دیگر انتخابات پارلمانی عراق برگزار می‌شود اما هیچ گونه شور ‌و شوقی در میان جوانان این کشور برای حضور در انتخابات دیده نمی‌شود.اکثر شهروندان

فدراسیون بین المللی خبرنگاران: ۱۵۳ رسانه در افغانستان «به اجبار» دست از کار کشیده‌انددر حالی که تنها شش هفته از روی کار آمدن طالبان می‌گذرد، فدراسیون بین المللی خبرنگاران می‌گوید در همین مدت کوتاه ۱۵۳ رسانه در افغانستان اجباراً دست از کار کشیده‌‌اند و هزاران تن از فعالان این عرصه بیکار شده‌اند.

«داعش» مسئولیت حملات اخیر به طالبان در جلال‌آباد افغانستان را برعهده گرفتشاخه‌ خراسان گروه «داعش»، مسئولیت حملات دو روز گذشته در شهر جلال آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار، در شرق افغانستان را به‌عهده گرفت.بر اساس کانال تلگرامی

انتخابات آلمان؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد«شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد.» کودکان یک ملّت سرمایه‌های واقعی آن ملّت هستند. آینده یک ملّت از لحاظ پیشرفت علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و...، به کودکان آن ملّت بستگی دارد. حمایت عملی مالی از کودکان در آموزش و تربیت، سلامتی، امنیت و رفاه نسبی، مخصوصا' از کودکان بی بضاعت، «نشانه متمدن بودن آن حکومت است»،...،.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم

افغانستان تقدیم کنند. در همین راستا اکنون وزارت امور خارجه جمهوری چک اعلام کرده که دولت این کشور مبلغی به ارزش 75 میلیون کرون معادل 3.5 میلیون دلار را برای کمک‌ بشردوستانه‌ به مردم افغانستان به تصویب رسانده است.

این وزارتخانه دو‌شنبه 20 سپتامبر (29 سنبله) با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که این مبلغ در همکاری با اتحادیه اروپا و سازمان ملل، برای کمک به مردم افغانستان که در کشورهای همسایه‌ این کشور آواره هستند، هزینه خواهد شد.بر بنیاد اعلامیه، جمهوری چک، این کمک مالی در بخش‌های بهداشت، کمک به زنان، کودکان و مدیریت مهاجرین افغان اختصاص داده می‌شود، سفارت افغانستان در پراگ، کمک جمهوری چک را بالغ بر 3.5 میلیون دالر آمریکا اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است که قبلا این قبیل کمک‌‌های مالی که ارزش آن بالغ بر 40 میلیون کرون می‌شد برای نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص می‌یافت، اکنون اما به دلیل تحولات اخیر، تصمیم بر این شده تا این کمک‌های افزایش یافته و به امور بشردوستانه اختصاص یابد.

وزارت خارجه چک، همچنین افزوده است از میان کمک 75 میلیونی شان،‌ 20 میلیون کرون آن برای حمایت از برنامه‌های دفتر کمیساری سازمان ملل (UNHCR) ، 15 میلیون کرون به صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در افغانستان و 10 میلیون کرون دیگر نیز در طرح برنامه‌ توسعه‌ سازمان ملل (UNDP) هزینه خواهد شد.

پیش‌تر در نشستی بین‌المللی برای کمک به افغانستان، کشورهای جهان متعهد شدند که تا پایان سال 2021 بیش از یک میلیارد دالر (دلار) به مردم این کشور کمک کنند.

در این نشست سازمان ملل که دوشنبه 13 سپتامبر (22 سنبله)، با اهداف بشردوستانه در ژنو برگزار شد، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، از کشورهای جهان خواست تا به 11 میلیون شهروند افغانستانی که نیاز به کمک‌های بشردوستانه فوری دارند بیش از 600 میلیون دالر کمک کنند به دنبال آن اما کشورها تحت تاثیر تحولات اخیر افغانستان به اختصاص بیش از یک میلیارد دلار برای این منظور متعهد شدند.