جمهوری‌خواهان از خروج «عجولانه» آمریکا از افغانستان و باقی‌گذاشتن شهروندان انتقاد کردند

09/06/1400 04:05 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کوین مک‌کارتی رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان ساعتی پس از اعلام خبر خروج کامل نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان در کنار گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه که در افغانستان خدمت کرده‌اند اعلام کرد دولت جو بایدن باید پاسخگو باشد.

او گفت «هنوز صدها آمریکایی در افغانستان باقی‌مانده‌اند.» آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت کمتر از ۲۰۰ آمریکایی و بیشتر «نزدیک به ۱۰۰ آمریکایی» که خواهان خروج از افغانستان هستند، در آن کشورند.

کوین مک‌کارتی، نماینده جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا در این جلسه که شامگاه دوشنبه هشتم شهریور برگزار شد گفت مایک گالاگر، طرحی را هفته پیش برای اطمینان از خروج کامل تمامی آمریکایی‌ها از افغانستان مطرح کرد که رای نیاورد. آقای مک‌کارتی گفت مایک گالاگر این طرح را به روز کرده و ما خواهان آن هستیم که دوباره طرح شود و رای بیاورد.

آقای مک‌کارتی افزود بر این اساس، دولت باید جواب دهد چه تجهیزات نظامی پشت سر باقی گذاشتند و برنامه آن‌ها برای خروج آمریکایی‌ها در سلامت و امنیت چیست تا همه بتوانند در این راستا کار کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حمله موشکی به فرودگاه کابل در آخرین ساعات پیش از خروج آمریکا | DW | 30.08.2021فرودگاه کابل بار دیگر مورد حمله واقع شده است. گفته می‌شود حملات موشکی از منطقه‌ای واقع در شمال کابل روی داده است. وزارت دفاع آمریکا از پرتاب دست‌کم پنج موشک به سمت فرودگاه کابل خبر داده است. همه با هماهنگی امریکا و تروریست ها است . امریکا نقشه می‌کشد و آنها اجرا میکنند امریکا یک شیطان بزرگ است. تمام تلاش این کشور در طول دو دهه این بوده و این هست که افغانستان را قربانی در راه اهداف خود شان نماید. ‌‌‌‌امریکا با هزینه های سنگین که در عراق وسوریه انجام داد وداعش را بوجود اورد اما بواسطه نیروی مقاومت شکست مفتضحانه را متحمل شدند واکنون برای جبران ان شکست طالبان را در افغانستان مسلط میسازد . تا امریکا در همسایگی ایران انتقام شکستش را بگیرد

ارتش آمریکا خروج کامل نیروهایش از افغانستان را رسما اعلام کردبا اعلام پایان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، ایالات متحده به 20 سال جنگ و اشغال این کشور پایان داد. وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، دوشنبه 30 اوت2021،

دیدگاه | خاورمیانه برای خروج آمریکا از سوریه آماده می‌شود♦ دیدگاه | خاورمیانه برای خروج آمریکا از سوریه آماده می‌شود ◾ یک پژوهشگر اندیشکده «چتام هاوس» لندن می‌نویسد با توجه به بیرون رفتن نیروهای آمریکایی از أفغانستان جهان عرب خود را برای خروج ایالات متحده از سوریه آماده می‌کند. ⬇ بیشتر بخوانید: برو که برنگردی الله اکبر ولله الحمد ماشاءالله ماشاءالله ماشاءالله چتام هاوس لندن ننوشت که دولت ملکه ۲۰ سال در افغانستان چه غلطی میکرد ؟ چرا در نهایت با یک هواپیما سگ و گربه برگشتن ؟

تصاویری از اسکان موقت افغان‌ها در پایگاه هوایی آمریکا در آلمانشماری از افغان‌های خارج شده از کشورشان به طور موقت در پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین واقع در نزدیکی فرانکفورتِ آلمان مستقر شدند. فقط مواظب باشید که به بهانه احترام به عقاید ، مدرسه و انجمن و تشکیلات درست نکنن که بعد از داخل حمله کنند . Taliban are narrow minded terrorists group. One can't trust what they are saying on the media that they belive on inclussive gov. In practicle they are imposing their terrorism idiealogy on the nation. If can't afford the national flag then how can afford inclussive government? خیلی کسانی که واجدی شرایط استن نمتونه بیرون شوه ادمای که نزدیگ به میدان هوای بودن زنده گی ارامی داشته رفتن

ده‌ها هزار نفر در حال فرار از 'آیدا' در سواحل جنوب آمریکا | DW | 29.08.2021مقام‌های ایالت لوئیزیانا در آمریکا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده و از مردم خواسته‌اند خود را به محلی امن برسانند. به پیش‌بینی سازمان هواشناسی آمریکا، سرعت توفند 'آیدا' ممکن است در سواحل آمریکا به ۲۰۹ کیلومتر در ساعت برسد. آمریکا قبله آمال غربگدایان را باد برد! کشتار جمعی به انواع و اقسام مختلف،بدست فریماسیونر ها و ایلومیناتی ها

طالبان چه تسلیحات و تجهیزات نظامی را از آمریکا به غنیمت گرفت؟شبه‌نظامیان طالبان با تصرف اکثر خاک افغانستان به یک قدرت نظامی غیرقابل انکار بدل شده‌ است؛ قدرتی که هم با به غنیمت گرفتن تجهیزات نظامی به جای مانده از ارتش آمریکا و هم با تصاحب سلاح‌هایی که ایالات متحده در اختیار ارتش افغانستان گذاشته بود، به دست آمده است. Shame ashrafghani terrorists are now more equipped than ever as result of your poor leadership. Another 9/11 is foreseeable بگو چیو غنیمت نگرفتن به غنیمت نگرفت، بهشون هدیه دادند

کوین مک‌کارتی در جلسه روز دوشنبه در مورد خروج نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان

کوین مک‌کارتی رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان ساعتی پس از اعلام خبر خروج کامل نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان در کنار گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه که در افغانستان خدمت کرده‌اند اعلام کرد دولت جو بایدن باید پاسخگو باشد. او گفت «هنوز صدها آمریکایی در افغانستان باقی‌مانده‌اند.» آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت کمتر از ۲۰۰ آمریکایی و بیشتر «نزدیک به ۱۰۰ آمریکایی» که خواهان خروج از افغانستان هستند، در آن کشورند.

کوین مک‌کارتی، نماینده جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا در این جلسه که شامگاه دوشنبه هشتم شهریور برگزار شد گفت مایک گالاگر، طرحی را هفته پیش برای اطمینان از خروج کامل تمامی آمریکایی‌ها از افغانستان مطرح کرد که رای نیاورد. آقای مک‌کارتی گفت مایک گالاگر این طرح را به روز کرده و ما خواهان آن هستیم که دوباره طرح شود و رای بیاورد.

آقای مک‌کارتی افزود بر این اساس، دولت باید جواب دهد چه تجهیزات نظامی پشت سر باقی گذاشتند و برنامه آن‌ها برای خروج آمریکایی‌ها در سلامت و امنیت چیست تا همه بتوانند در این راستا کار کنند.

مایکل والتس، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا گفت: «من همین امروز صبح با دو شهروند آمریکایی در تماس بودم که با کودکانشان خارج از گیت فرودگاه کابل بودند و باید این خبر بد را به آن‌ها می‌دادم که دیگر گیت‌ها بسته شده و حالا ما مشغول فعالیت برای خارج کردن قاچاقی آن‌ها از راه‌های دیگر هستیم.»

او افزود: «یک کهنه‌سرباز نیروی دریایی به نام مارک فرریکس، در افغانستان و در یک سال و نیم گذشته گروگان گرفته شده است. آیا او هم آزاد شده است؟» و در ادامه گفت: «تروریست‌ها فقط زبان زور و اهرم فشار را می‌فهمند.» او گفت هر زمان که طالبان امتیاز بخواهد می‌تواند برود در خیابان و شهروندان آمریکایی را گروگان بگیرد.

جیم بنکس، نماینده جمهوری‌خواه ایالت ایندیانا که خود در افغانستان خدمت کرده گفت: تجهیزات و تسلیحات آمریکایی به ارزش ۸۵ میلیارد دلار در اختیار نیروهای نظامی و پلیس افغانستان نماند و در اختیار «دشمن ما» قرار گرفت.

او گفت «به دلیل سوءمدیریت» و «خروج عجولانه» تمامی این تجهیزات به دست طالبان افتاد. او گفت دولت بایدن این را می‌دانست که طالبان اوضاع را در دست می‌گیرد «ولی به مردم آمریکا دروغ گفتند.»

دن کرانشاو، دیگر نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس که در افغانستان خدمت کرده و یک چشم خود را هم از دست داده در این نشست گفت: «امیدوارم هیچ‌کس این تیتر را نزند که ما طولانی‌ترین جنگ آمریکا را پایان دادیم. ما جنگی را پایان نداده، در جنگی شکست نخوردیم. کاری که کردیم، از دست دادن یک مکان استراتژیک در آن نبرد بود و حالا بسیار دشوار خواهد بود تا مکان امنی برای تروریست‌ها را گرفته یا از [دسترسی به] آن جلوگیری کنیم.»

او گفت «دیگر چشم و گوشی در آن‌جا روی زمین نداریم و میهن‌مان در ۲۰ سال گذشته در مقابل بیشترین ریسک قرار دارد.»

دیگر نمایندگان جمهوری‌خواه هم در این جلسه سخنرانی کرده و از خروج نظامی ایالات متحده از افغانستان شماری انتقاد مطرح کردند.

کنت مک‌کنزی، فرمانده سنتکام روز دوشنبه هشتم شهریور و با حضور در کنفرانس خبری در پنتاگون

تمامی نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان خارج شدند و عملیات خارج کردن شهروندان آمریکایی و شهروندان آسیب‌پذیر افغانستان هم به پایان رسیده است.

خبرهای بیشتر