جمهوری اسلامی مبتنی بر خلافت نیست/ تصمیمی که هدف آن منفعت یک گروه باشد، عین ذلت است

10/03/1401 07:56 ب.ظ

سیدحسن خمینی: جمهوری اسلامی مبتنی بر خلافت نیست/ تصمیمی که هدف آن منفعت یک گروه باشد، عین ذلت است

یادگار امام تاکید کرد: هیچ سیاستمدار خارجی یا همان دیپلماتی جز با قدرتی که از مردم می‌گیرد نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. ریشه یک دیپلمات قوی به قدرتی است که از اعتماد مردمش می‌گیرد. وی ادامه داد: دومین مسأله این است که این سیاست خارجی قرار است مشکلات حوزه سیاست خارجی را حل کند. البته هیچ سیاستمدار خارجی یا همان دیپلماتی جز با قدرتی که از مردم می‌گیرد نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

ریشه یک دیپلمات قوی به قدرتی است که از اعتماد مردمش می‌گیرد.

وی افزود: سومین نکته این است که مربوط به جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی خلافت نیست؛ پذیرش این است که ما یک دولت-شهر هستیم؛ دنیای جدید با پذیرش کشور به عنوان یک واحد ملی، تعریف می شود. انقلاب اسلامی در حوزه نظر چندین کار مختلف انجام داده است؛ نخست اینکه عنصر رای مردم را داخل در حکومت کرده است و این مقوله بسیار مهمی است.

تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) گفت: تا قبل انقلاب بسیاری می‌گفتند چیزی با عنوان رای مردم وجود ندارد و تنها چیز بیعت است. ما پذیرفته‌ایم که کشوری هستیم که از خلیفه‌گری خارج شده‌ایم. جهان تشیع پذیرفته که رئیس‌جمهوری دارد که با آرای مردم انتخاب می‌شود. چهارمین نکته قید اسلامی است به این معنا که ارزش‌هایی که پیامبر اسلام و ائمه اطهار مطرح کرده در مجموع تصمیمات ما حاکم باشد. نخستین اصل موازنه منفی در لفظ شهید مدرس و شعار نه شرقی و نه غربی است. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

آیا ایران تنها کشور دنیاست که جایزه جوانی جمعیت را دریافت کرده است؟ایران چه زمانی جایزه جوانی جمعیت را دریافت کرد؟ آیا این جایزه تنها به ایران تعلق گرفته است؟ آیا بیشترین سقوط شیب جمعیتی در دنیا متعلق به ایران است؟ «ایران‌وایر» در این گزارش می‌کوشد به این پرسش‌ها پاسخ دهد. جمعیت جوانی_جمعیت راستی_آزمایی

یک نماینده مجلس: سال گذشته بیش از ۱۷۰ کولبر کشته و زخمی شدندیک نماینده مجلس شورای اسلامی از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۷۰ کولبر در سال ۱۴۰۰ خبر داده است.

روایت شمخانی از ۲ آواری که همزمان بر سر مردم آبادان ریخت/ ساختار صدور پروانه ساختمانی در کشور منسجم است اگر...دبیر شورای عالی امیت ملی گفت: خانواده‌های داغدار و مردم آبادانی در این حادثه دهشتناک به زیر دو آوار کشیده شدند، آوار ریزش ساختمان که همه را مات و مبهوت کرد که چه شد؟ چرا شد؟ و آوار روانی هدایت شده توسط رکس‌سازان سلطنت‌طلب خارج‌نشین و امتداد داخلی آن‌ها دو آواری بود که به شکل همزمان بر مردم آبادان و داغدیدگان آبادانی و ساکنان آبادان وارد شد.

خط خوردن ۵ بازیکن استقلال از تیم ملی منطقی نیست/ تنها یک نفر شایسته ریاست فدراسیون فوتبال استخط خوردن ۵ بازیکن استقلال از تیم ملی منطقی نیست بهتاش فریبا پیشکسوت استقلال گفت: وقتی تیمی ساعت ۷ بعد از ظهر بازی دارد، چگونه بازیکنانش ساعت ۵ بعد از ظهر خودش را به اردوی تیم ملی معرفی کند.این موضوع نشان می دهد که کادر فنی تیم ملی ما باتجربه نیست.

«آخرین سواری» خواننده هندی؛ قتل بحث‌برانگیز رپر پنجابی که نامزد انتخابات منطقه‌ای بودپلیس هند در حال تحقیق درباره‌ی قتل «سیدو موسه والا» خواننده رپ و ترانه سرای محبوب پنجابی است. طبق گزارش‌های منتشره از پلیس ایالت پنجاب، تحقیقات اولیه نشانگر آن است که انگیزه قتل احتمالا به ‌دلیل رقابت بین گروهی بوده است.

ایران یک فروند شناور را در جزیره قشم توقیف کردرئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور با 106هزار و 500 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوییل در جزیره قشم خبر داد. - خبرگزاری آناتولی