جمع‌آوری باقیمانده میوه در مشهد برای تامین خوراک دام‌

29/09/1400 02:55:00 ب.ظ

«پوست‌های میوه را دور نریزید، آن‌ها می‌توانند دام‌های گرسنه را سیر کنند.» این شعار پویشی است که به تازگی در مشهد راه‌اندازی شده است و از مردم دعوت کرده برای کمک به زنده ماندن دام‌های گرسنه، اقدام کنند. شهروندخبرنگار اطلاع_رسانی

*** به گفته یکی از دست‌اندرکاران این پویش، «بسیاری از این دام‌ها مولد و منبع درآمد خانواده‌های روستایی و حاشیه‌نشین شهرها هستند؛ اما به دلیل خشکسالی و ناتوانی مالی صاحبان‌شان در تامین خوراک و در نهایت گرسنه ماندن حیوان، به کشتارگاه‌ها فروخته و منبع...

*** به گفته یکی از دست‌اندرکاران این پویش، «بسیاری از این دام‌ها مولد و منبع درآمد خانواده‌های روستایی و حاشیه‌نشین شهرها هستند؛ اما به دلیل خشکسالی و ناتوانی مالی صاحبان‌شان در تامین خوراک و در نهایت گرسنه ماندن حیوان، به کشتارگاه‌ها فروخته و منبع درآمد خانواده قطع می‌شود.»

او که با نام مستعار «رها» گفت‌و‌گو می‌کرد، افزود: «در این پویش از مردم خواستیم، پوست و باقیمانده انواع میوه و صیفی‌جات اعم از موز، سیب، انواع مرکبات، کدو، بادمجان، سیب زمینی، نخودفرنگی، خیار، هندوانه، خربزه ... و حتی باقیمانده سبزی را خشک کرده تا ضمن نگهداری طولانی‌مدت و حفظ سلامت این مواد خوراکی، از حجم آن نیز کاسته شده و به عنوان خشکاله تحویل خُرده‌دامداران شود.»

شهروندان می‌توانند وقتی میزان خشکاله حداقل به دو کیلوگرم رسید، با شماره تلفن‌هایی که در پویش اعلام شده تماس گرفته و آن را به نزدیک‌ترین محل اعلام شده تحویل داده یا درخواست کنند تا یکی از اعضا در محل حضور یافته وخشکاله‌ها را تحویل بگیرد. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

درخواست حوثی‌ها از عربستان برای خروج 'سفیر' ایران در یمن | DW | 18.12.2021یک افسر ارشد نیروی قدس سپاه سال گذشته به طور قاچاقی وارد یمن شد و ایران او را سفیر جمهوری اسلامی در مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها معرفی کرد. حال حوثی‌ها می‌خواهند او را به ایران بازگردانند و به مجوز عربستان سعودی نیاز دارند. با یه هواپیمای عراقی برگشت ایران 🤣😂🤣😂🤣😂🤣ديگه واقعا كفگيرتون به ته ديگتون خورده ! زدن کشتنش انگار

اولیانوف: ایران برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین کاملا جدیت داردنماینده روسیه در مذاکرات وین گفت: تردیدی ندارم که تهران درخصوص حصول توافقی برای احیای برجام و رفع تحریم ها بسیار جدی است. به روباه گفتند شاهدت کیه گفت دمبم!

انتشار نامه‌های رد صلاحیت و تلاش لاریجانی‌ها برای بقا در مجمع تشخیص مصلحت

صف طولانی متقاضیان برای اخذ گذرنامه در کابل | DW | 19.12.2021در پی اعلام دولت طالبان مبنی بر از سرگیری صدور گذرنامه صدها نفر در هوای سرد کابل برای اخذ گذرنامه صف کشیدند. در پی تشدید وخامت اوضاع اقتصادی مردم بیش از پیش تلاش می‌کنند تا از افغانستان خارج شوند. مملکت اسلامی یعنی این یک خانم تو خیابان نیست خاک کیرم تو چوچول فاحشه ی زهرا بی شعور ها به جای اینکه تو سرما تو صف گذرنامه علافین باید اون موقع که لازم بود میجنگیدین که یه عده پفیوز عقب افتاده کشورتان رو نمیگرفتن

‌کرونا در ایران | ورود «امیکرون» تایید شد؛ افزایش درخواست‌ها برای تعطیلی مدارس🔺 به دنبال انتشار خبر ورود امیکرون به ایران در آستانه شب یلدا مقامات بهداشتی بر استفاده از ماسک، پرهیز از تجمع، و حفظ فاصله اجتماعی تاکید کرده و گفته‌اند که گیرندگی امیکرون دو تا سه برابر بیش از گونه دلتا است. ⬇ بیشتر بخوانید:

نشست سازمان همکاری اسلامی برای کمک به افغانستان؛ سازمان ملل خواستار «انعطاف» در برابر طالبان شدنمایندگان ۵۷ کشور مسلمان به همراه فرستادگان سازمان ملل متحد، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و چین تلاش می‌کنند راهی را برای نجات میلیون‌ها شهروند افغانستان از گرسنگی بیابند. آره منعطف باشید ! دنیا فعلا این را می خواهد !