جمع‌آوری باقیمانده میوه در مشهد برای تامین خوراک دام‌

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«پوست‌های میوه را دور نریزید، آن‌ها می‌توانند دام‌های گرسنه را سیر کنند.» این شعار پویشی است که به تازگی در مشهد راه‌اندازی شده است و از مردم دعوت کرده برای کمک به زنده ماندن دام‌های گرسنه، اقدام کنند. شهروندخبرنگار اطلاع_رسانی

«پوست‌های میوه را دور نریزید، آن‌ها می‌توانند دام‌های گرسنه را سیر کنند.» این شعار پویشی است که به تازگی در مشهد راه‌اندازی شده است و از مردم دعوت کرده برای کمک به زنده ماندن دام‌های گرسنه، نسبت به جمع‌آوری و خشک کردن پوست و باقیمانده میوه‌ها، به‌خصوص در شب یلدا که حجم زیادی باقیمانده میوه روانه سطل‌های زباله می‌شود، اقدام کنند.

شهروندان می‌توانند وقتی میزان خشکاله حداقل به دو کیلوگرم رسید، با شماره تلفن‌هایی که در پویش اعلام شده تماس گرفته و آن را به نزدیک‌ترین محل اعلام شده تحویل داده یا درخواست کنند تا یکی از اعضا در محل حضور یافته وخشکاله‌ها را تحویل بگیرد. رها با تاکید بر این که در شرایط بحران‌زده کشور که به دلیل سوءمدیریت، از یک‌سو بستر زمین کاملا خشک شده و علوفه‌ای نیست تا حیوانات از آن‌ها تغذیه کنند و از سوی دیگر، قیمت خوراک دام آن‌قدر افزایش یافته که دامداری برای خانواده‌های ضعیف و کم‌درآمد، امکان‌پذیر نیست و آن‌ها با چشم گریان حاضر به فروش یا از دست دادن منبع درآمدشان می‌شوند؛ می‌افزاید: «ما شهروندان خودمان باید به فکر یکدیگر باشیم و به کمک هم بشتابیم، زیرا که انتظار از مسئولان کاری بیهوده است.

رها استقبال مردم سایر شهرها کشور از این پویش را نسبتا خوب توصیف کرده و می‌گوید: «تاکنون از شهرهای تبریز، اصفهان، تهران، یزد و ساری تماس‌هایی مبنی بر مشارکت در جمع‌آوری خشکاله داشتیم. هرچند برخی از آن‌ها به پویش پیوسته و وارد عمل شدند؛ اما با توجه به نوپا بودن این حرکت، نیاز به حمایت، اطلاع‌رسانی و مشارکت گسترده‌تر شهروندان داریم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست حوثی‌ها از عربستان برای خروج 'سفیر' ایران در یمن | DW | 18.12.2021یک افسر ارشد نیروی قدس سپاه سال گذشته به طور قاچاقی وارد یمن شد و ایران او را سفیر جمهوری اسلامی در مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها معرفی کرد. حال حوثی‌ها می‌خواهند او را به ایران بازگردانند و به مجوز عربستان سعودی نیاز دارند. با یه هواپیمای عراقی برگشت ایران 🤣😂🤣😂🤣😂🤣ديگه واقعا كفگيرتون به ته ديگتون خورده ! زدن کشتنش انگار
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اولیانوف: ایران برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین کاملا جدیت داردنماینده روسیه در مذاکرات وین گفت: تردیدی ندارم که تهران درخصوص حصول توافقی برای احیای برجام و رفع تحریم ها بسیار جدی است. به روباه گفتند شاهدت کیه گفت دمبم!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتشار نامه‌های رد صلاحیت و تلاش لاریجانی‌ها برای بقا در مجمع تشخیص مصلحت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

صف طولانی متقاضیان برای اخذ گذرنامه در کابل | DW | 19.12.2021در پی اعلام دولت طالبان مبنی بر از سرگیری صدور گذرنامه صدها نفر در هوای سرد کابل برای اخذ گذرنامه صف کشیدند. در پی تشدید وخامت اوضاع اقتصادی مردم بیش از پیش تلاش می‌کنند تا از افغانستان خارج شوند. مملکت اسلامی یعنی این یک خانم تو خیابان نیست خاک کیرم تو چوچول فاحشه ی زهرا بی شعور ها به جای اینکه تو سرما تو صف گذرنامه علافین باید اون موقع که لازم بود میجنگیدین که یه عده پفیوز عقب افتاده کشورتان رو نمیگرفتن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

‌کرونا در ایران | ورود «امیکرون» تایید شد؛ افزایش درخواست‌ها برای تعطیلی مدارس🔺 به دنبال انتشار خبر ورود امیکرون به ایران در آستانه شب یلدا مقامات بهداشتی بر استفاده از ماسک، پرهیز از تجمع، و حفظ فاصله اجتماعی تاکید کرده و گفته‌اند که گیرندگی امیکرون دو تا سه برابر بیش از گونه دلتا است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نشست سازمان همکاری اسلامی برای کمک به افغانستان؛ سازمان ملل خواستار «انعطاف» در برابر طالبان شدنمایندگان ۵۷ کشور مسلمان به همراه فرستادگان سازمان ملل متحد، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و چین تلاش می‌کنند راهی را برای نجات میلیون‌ها شهروند افغانستان از گرسنگی بیابند. آره منعطف باشید ! دنیا فعلا این را می خواهد !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »