جمع کردن اتوبوس‌ها؛ پاک کردن صورت مسئله اتوبوس‌خوابی | DW | 04.01.2022

14/10/1400 04:48:00 ب.ظ

مهدی چمران رئيس شورای شهر تهران 'اتوبوس‌خوابی' را بحث حاشیه‌ای دانسته بود. حال او از تصمیم مشترک شورا و شهردار برای جمع‌آوری اتوبوس‌ها خبر می‌دهد. اقدامی در نادیده گرفتن یک واقعیت اجتماعی.

مهدی چمران رئيس شورای شهر تهران اتوبوس‌خوابی را 'بحث حاشیه‌ای' خوانده بود. حال او از تصمیم مشترک شورا و شهردار برای جمع‌آوری اتوبوس‌ها خبر می‌دهد. اقدامی در نادیده گرفتن یک واقعیت اجتماعی. مهدی چمران رئيس شورای شهر تهران اتوبوس‌خوابی را"بحث حاشیه‌ای" خوانده بود. حال او از تصمیم مشترک شورا و شهردار برای جمع‌آوری اتوبوس‌ها خبر می‌دهد. اقدامی در نادیده گرفتن یک واقعیت اجتماعی.

چمران که در اولین واکنش، پدیده اتوبوس‌خوابی تهرانی‌ها را"بحث حاشیه‌ای" خوانده بود، گفته که در توافق با شهرداری، قرار شده اتوبوس‌ها برچیده شوند: «شنبه یا یکشنبه بساط اتوبوس‌هایی که در شب محل خواب افراد است جمع می‌شود.»

با این تصمیم، خط بطلانی بر یک واقعیت و پدیده نوظهور اجتماعی در تهران کشیده می‌شود. چمران گفته است: «البته گرمخانه‌ها جا و فضا دارند و جایگزین مناسبی هستند.» چمران علت جمع‌آوری اتوبوس‌های شهرداری را غیربهداشتی بودن‌‌ آنها خوانده و پرسیده است: «صبح که این افراد بیدار می شوند چه کنند؟»

رئیس شورای شهر تهران موضوع دریافت پول در مسئله اتوبوس و بی‌آرتی‌ خوابی را نیز رد کرد و گفت:«عده‌ای درمانده به اتوبوس‌ها پناه می‌آورند و این کار خیر بوده است.» امانی گفت: «ظاهر این اتوبوس‌ها نیز خوب نیست و شکل بدی دارد و پیشنهادم این است که این کار جمع شود و اگر قرار است کاری انجام شود از همان سوله‌های مدیریت بحران استفاده شود و نه اینکه تا صبح در اتوبوس بمانند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

حزب‌الله در حال «ساخت پناهگاه در حومه دمشق» برای مخفی کردن تسلیحات ایران استبه گفته «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، در روزهای اخیر محموله‌هایی از جنگ‌افزار، مهمات و قطعات برای پهپادها که از فرودگاه تی‌۴ در حومه حمص خارج شده بود، به پایگاه دیماس منتقل شده است. مملکت دردست مشتی مسلمم وکثافت خونخوارخائنو کوسکشو زنجنده و قاتلودزدوغارتگراست بسکه این ملت خروبیغیرت خفته بی هویتن اند حال روشنفکربیچاره زبد هم بد تراست بسکه این ملت خروکسکشوبی هویتن مغزها له شد به زیرسُم ملایان کشکش قم وای در عصر اتم بسکه این ملت خرو بیغیرتو بی هویتن بسکه 💩💩

جمع آوری اتوبوسهای «کارتن خوابها» از سطح شهرواکنش چمران به اتوبوس‌خوابی: *اتوبوس جای استراحت نیست *قرار است این اتوبوس‌ها را جمع کنند *تبلیغات جهانی علیه ماست *زیر ذره‌بین رسانه‌های داخلی و خارجی هستیم *خبرگزاری‌های خارجی یادشان رفته که زباله‌گردهای لندنی چگونه زندگی می‌کنند شما رو گذاشتن اونجا فکري به حال اتوبوس خوابها و کارتون خوابها و ...هزار درد بي درمون شهر تهران بکني! زباله گردهاي لندني هم به شما ربطي نداره!...اونها خودشون شوراي شهر و شهردار دارن، به وقتش هم مردمشون ازخجالتشون در ميان!!!! فرافکني بله کسی مثل چمران مفت خوراحمق که بخاطر برادر سر سفره نشسته ، باید هم صورت مسئله را پاک کند!!! ای تف بر شرف نداشته ات هنوز فرقی که دوست داره تو اون کشور اونجوری زندگی کنه وماهانه ۱۰۰۰ پوند داره دریافت میکنه وترجیحش همونه ،با ایناییکه تو کشور حتی دولت مسولیتی نداره برای کمک بهشون به قول خودشان واواره هستن بخاطر خیلی از مسایل از فقر تا مشکلات اجتماعی واقتصادی اخه چرا همش توهم دشمن داریید

حمله پهپادی به پایگاه عین‌الاسد ناموفق ماند | DW | 04.01.2022یک مقام ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا از سرنگون کردن دو پهپاد مسلح در حمله به پایگاه عین‌الاسد در الانبار عراق خبر داد. این دومین حمله پهپادی ظرف ۲۴ ساعت به مواضع ائتلاف در عراق است.

محدودیت‌های کرونا؛ گسترش تظاهرات اعتراضی در آلمان | DW | 04.01.2022راهپیمایی‌ها علیه قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی در آلمان ادامه دارند. بیش از ۴۰ هزار معترض در ۲۰ شهر آلمان به خیابان‌ها آمدند. در برخی شهرها معترضان با پلیس درگیر شدند. اغلب راهپیمایی‌ها در ایالات شرقی برگزار می‌شوند.

نجیب میقاتی: انتقاد نصرالله از عربستان به سود لبنان نیست | DW | 04.01.2022نجیب میقاتی نخست‌وزیر لبنان در واکنش به حمله لفظی رهبر حزب‌الله به عربستان اعلام کرد که اظهارات حسن نصرالله، موضع رسمی دولت لبنان نیست. او گفت رهبری حزب‌الله لبنان مواضعی اتخاذ می‌کند که سودی برای منافع ملی کشور ندارد. پول میگیره موضع بگیره ، تا اینا رو از لبنان بیرون نکنید نه لبنان آرام میشه نه ایران به ثبات میرسه اما همین ناسپاس ها در مواقع حمله اسرائیل دست به دامن حزب الله و یا امیدوار به پاسخ این حزب هستند و در مشکلات کشور لبنان از حزب الله کمک میگیرند نمی شود هم از آخور بخورید و هم از توبره

سخنگوی قوه قضائیه: کیانپور مشکلی نداشت، در بیمارستان فوت کرد | DW | 04.01.2022سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد درگذشت عادل کیانپور در زندان اهواز به دلیل اعتصاب غذا نبوده است. او با تکذیب گزار‌ش‌های مربوط به مرگ، مدعی شد که کیانپور زندانی سیاسی نبود و اتهام سیاسی نداشت. لحظه اخر میفرستند بیمارستان، ای بسا جسد را به بیمارستان ارسال میکنید بعد اعلام میکنید در بیمارستان فوت کرده!ً