جمعه خشم در کردستان عراق و دستگیری سه نماینده پیشین پارلمان

21/09/1399 08:55:00 ب.ظ

جمعه خشم در کردستان عراق و دستگیری سه نماینده پیشین پارلمان العربية

مقامات امنیتی در منطقه کردستان عراق جمعه 11 دسامبر، سه نماینده پیشین پارلمان را به اتهام «تحریک پس از تظاهرات طی چندین روز متوالی در شهرها و روستاهای سلیمانیه، صدها نفر امروز جمعه 11 در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند. فاطمه حسن کارمند 25 ساله بخش دولتی به خبرگزاری فرانسه گفت: «من آمدم برای حقوق و زندگی «فرزندانم تظاهرات کنم.

ما از این وضعیت به تنگ آمده ایم.»

اتهام به فساد بر اساس گزارش ها، معترضین علیه مقامات محلی شعارهایی سر داده و آنها را به فساد متهم کردند. از سوی دیگر، خبرگزاری عراق تاکید کرد که مقررات منع رفت و آمد بین شهرهای سلیمانیه، حلبچه، راپرین و فرمانداری گرمیان به اجرا در آمده است.

رسانه های کردی گزارش دادند که هزاران شهروند، کارمند و معلم امروز در تظاهرات گسترده‌ای در مرکز شهر سلیمانیه، حلبچه، چمچمال، کفری و سیدصادق در اعتراض به بدترشدن وضاع معیشتی و تأخیر در پرداخت حقوق کارمندان از سوی دولت اقلیم کردستان شرکت کردند. headtopics.com

بازداشت تظاهرکنندگان پیمان عزالدین نماینده سابق پارلمان کردستان به فرانس‌پرس گفت که نیروهای امنیتی پس از آغاز تظاهرات حدود ده تن از برگزارکنندگان تظاهرات را دستگیر کردند. اقلیم کردستان عراق از خودمختاری مورد حمایت غرب برخوردار است که قبل از حمله آمریکا به عراق و سرنگونی رژیم صدام حسین در سال 2003 تأسیس شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>