جلیلی: آمریکا بداند ایران برای هر رفتارش پاسخی خواهد داد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

31/02/1398 02:02:00 ب.ظ

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا باید بداند کشور ما برای هر رفتارش پاسخی خواهد داد که متحمل هزینه‌ای شود.

جلیلی: آمریکا بداند ایران برای هر رفتارش پاسخی خواهد داد ملت ایران در 8 سال با درک صحیح، مقاومتی از خود نشان داد که 30 سال است جرات نمی‌کنند به کشور ما نزدیک شوند، 30 سال است کشور بیمه شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا باید بداند کشور ما برای هر رفتارش پاسخی خواهد داد که متحمل هزینه‌ای شود.

خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران بزرگ ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: دغدغه مهمی که در محیط علمی و به ویژه درمیان شما که در کسوت استادی هستید وجود دارد این است که نتایج و خروجی تلاش‌های علمی ما چه میزان از انتظارات مورد توقع از دانشگاهیان را برطرف می‌کند این مسئله ای است که در آموزه‍‌های دینی ما نیز تحت عنوان علم نافع و نافذ مطرح شده و رهبر معظم انقلاب هم چند روز پیش در جمع کارگزاران نظام فرمودند: باید بررسی کنیم آیا کاری بوده که باید انجام دهیم و نداده‌ایم؟ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: از جمله کار ویژه های هم‌اندیشی‌هایی که در بسیج اساتید شکل می‌گیرد این است که کمک می‌کند درباره وظایف مورد انتظار از خود، هم اندیشی کنیم، در تشکلی مثل بسیج مبنا بر مباحثه و حضور برای تشخیص صحیح وظیفه است.به گزارش ایلنا به نقل از هیل، «میت رامنی» سناتور جمهوری‌خواه ایالت یوتای آمریکا امروز-یکشنبه- گفت که اطمینان دارد میان کشورش و ایران جنگی رخ نخواهد داد.به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، ابراز امیدواری کرد که بین تهران و واشنگتن جنگ رخ ندهد.Getty Images Image caption ترامپ تهدید کرده است که اگر جمهوری اسلامی آماده مذاکره نباشد"فروپاشی" اقتصادی ایران ادامه خواهد یافت در پی تصمیم دونالد ترامپ به خروج از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌های هسته‌ای علیه جمهوری اسلامی، اختلاف بین دو طرف شدت گرفته است.

حذف تدریجی معاونت فرهنگی در دانشگاه تهران + عکس جلیلی افزود: در موضوع گام دوم انقلاب بسیج اساتید با صدور بیانیه‌ای انتظارات و مطالبات از دستگاه‌های اجرایی را مطرح نمود که اقدام مناسبی است، اما در چنین موضوعاتی قبل از همه نسبت خود بسیج اساتید با گام دوم انقلاب و نسبت تک تک ما به ویژه جامعه استادی کشور با گام دوم انقلاب باید تعریف شود، اینکه ما نسبت به روند حرکت انقلاب چه نقشی باید ایفا کنیم و این حرکت باید اهدافی داشته باشد و تحقق آن اهداف باید بررسی گردد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به آنکه باید روند کارها سایه به سایه بررسی شود تاکید کرد: اگر در مجلس، دولت و سایر بخش‌ها کار مطلوبی انجام می‌شود باید حمایت و تقویت شود و اگر نقصی هست باید با همین نگاه تکمیل و اصلاح شود، در این خصوص دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های مرجع می‌توانند در حرکت‌هایی که رصد می‌کنند موثر باشند، این رشته‌های مختلف در دانشگاه‌ها یک وظیفه اصلی‌شان تشخیص نسبت تحقیق و پژوهش‌های انجام شده با آنچه کشور بدان نیاز دارد، می باشد که باید توسط استادان دغدغه‌مند بررسی شود..بسیج اساتید یک مفهوم علمی در این عرصه است که می‌تواند نسبت سنجی کند.پلوسی گفت:‌ «امیدوارم مشاوران رییس جمهوری متوجه باشند که آنها به هیچ وجه از اختیار چنین اقدامی برخوردار نیستند».عضو شورای عالی امنیت ملی پیوستگی امروز میان مردم و نظام را حاصل یک باور صحیح در جامعه دانست و عنوان کرد: اگر خدشه‌ای در این باور ایجاد شود تبعات و اثرات جبران ناپذیری دارد، در دانشگاه، اساتید به عنوان نهاد مرجع در تحلیل‌هایی که ارائه می‌گردد تاثیرگذارند، اساتید در تحلیل از روند حرکت کشور و جامعه و توصیف و تجویزهای صحیح که کمتر تشکلی می‌تواند در این خصوص ایفای نقش کند، اثرگذارند.وی تصریح کرد: امروز در جامعه ما برخی تحلیل‌های فلج کننده و خطرناکی هست که اگر تحلیل غلط به گفتمان غالب تبدیل شود، فلج شدن شکل می‌گیرد و همه فعالیت‌ها یا از بین خواهد رفت و یا از مسیر صحیح خود منحرف خواهد شد.در پی حمله موشکی به نزدیکی سفارت آمریکا در عراق و شدت گرفتن اختلاف ایران و آمریکا، بسیاری از سیاستمداران عراقی تاکید داشته‌اند درگیری احتمالی بین ایران و آمریکا نباید به کشورشان کشانده شود هر چند برخی از گروه‌های تندرو وابسته به جمهوری اسلامی، همچنان به تهدید ایالات متحده ادامه داده‌اند.

باید نسبت به روندی که در کشور و انقلاب می‌گذرد دقت داشت و متناسب با وسعمان، نقشمان را به درستی ایفا کنیم.جلیلی در ادامه درخصوص آنکه چرا دشمن دنبال جنگ نظامی با ما نیست اظهارکرد: ملت ایران در 8 سال با درک صحیح، مقاومتی از خود نشان داد که 30 سال است جرات نمی‌کنند به کشور ما نزدیک شوند، 30 سال است کشور بیمه شده است.اگر این مقاومت و هوشمندی در عرصه اقتصادی نیز شکل گیرد آنها کاملاً ناامید خواهند شد چراکه دشمن فهمیده است اگر امروز در تحلیل‌ها اختلال ایجاد کند دیگر نیازی به جنگ نظامی ندارد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یاد آور شد: امروز در شرایطی هستیم که آمریکا مخصوصاً در دو هفته اخیر می‌گوید دنبال جنگ با ایران نیستیم و دنبال گفت‌وگو هستیم.بنابراین اگر این مسئله را به طور عمیق بررسی کرده و در پازل خود بسنجیم، می‌بینیم مفهوم این دو موضوع روشن است، آنها اعلام می‌کنند دنبال تحریم‌های فلج کننده اند و ما را تروریسم می‌نامند و راهبرد خود را فشار حداکثری و تحریم‌های بی سابقه عنوان می‌کنند.با تشدید اختلاف ایران و آمریکا، هفته گذشته در چهار نفتکش متعلق به عربستان سعودی، امارات متحده عربی و نروژ انفجارهایی روی داد و اگرچه هنوز مسئول این حمله رسما مشخص نشده، برخی منابع از احتمال ارتباط ایران یا حوثی‌های یمن با آن سخن گفته‌اند.

آیا این معنی‌اش جنگ نیست؟ وی افزود: فشار حداکثری نقطه نهایتی دارد و وقتی به آن نقطه برسند دیگر نمی‌توانند فشار بیشتری اعمال کنند.آنگاه نیاز دارند فشار را نقد کنند و ما به ازایی از ما بگیرند و ازطرفی می‌خواهند فشارها برایشان هزینه بر نباشد.آمریکا باید بداند کشور ما برای هر رفتارش پاسخی خواهد داد که متحمل هزینه‌ای شود.در حقیقت آنها همه فشارها و تهدیدها را اعمال و اعلام می‌کنند و هر زمان که ما بخواهیم پاسخ دهیم می‌گویند دنبال جنگ نیستند تا برایشان هزینه بر نباشد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان افزود؛ مهم است در جمع اساتید و در چنین تشکل‌هایی به یک تحلیل درست دست یابیم و این را به جامعه انتقال دهیم.جنگ یمن در اواخر سال ۲۰۱۴ با تصرف صنعا، پایتخت، توسط شبه‌نظامیان حوثی و سلب اختیارات رئیس جمهوری این کشور آغاز شد و با آغاز پیشروی نیروهای حوثی به سوی مناطق دیگر این کشور، عربستان سعودی در راس ائتلافی از شماری از کشورهای عربی و اسلامی، در حمایت از دولت یمن وارد جنگ شد.

آنها همه تلاششان را اعمال و اعلام کردند و آنچه را نمی‌توانند انجام دهند را می خواهند به کشور بفروشند و مابه ازا دریافت کنند.اینجاست که اقدام شما و پاسخ قانونی و مشروع شما، مانع رفتارهای ظالمانه‌اش می‌شود، این رفتار آمریکا در هیچ قانونی اعتبار ندارد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم، نه اینکه دشمنان ما هرچه می توانند استفاده کنند و از سوی دیگر مانع اقدامات مشروع ما شوند، امروز حرکتی که مردم، 40 سال در دفاع از حقوق و منافع خودشان داشته اند، تابعِ خواست و اراده دشمن نیست، انقلاب بر این مبناست که ملت می‌گوید "از حق خود در عرصه‌های مختلف دفاع کنیم"، دشمن نمی‌تواند دخالت کند.وی تاکید کرد: کدام دانشگاه و جامعه علمی دخالت آنها را در عرصه‌های مختلف جامعه می پذیرد؟ آنها نگرانند که یک کشور دامنه تحقیق خود را تعریف کند، دامنه پیشرفت خود را تعیین نماید، دشمن می‌گوید بُرد تو تا جایی باشد که به برد من لطمه نزند.انتهای پیام/.هم‌رسانی.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

تو اون هشت سال روزانه دهها کشتی پهلو میگرفت و کلی نفت میفروختین الان چی همه کارشون از دست دادن هیچ کشتی نمیاد صادرات و واردات خوابیده فکر میکنین با مقاومت مردم نه شما امریکا میکشه پایین و ی طرفه تحریمها رو وللش؟ تا کی میخواین به مردمی که ساده ان فریب بدین شما از بیت المال سهم میگیرید که صادق باشید بامردم !! بگویید و اعلام کنید که در فسادهای مالی رضوی خبرگزاری فارس هم شریک هستش و ماهیانه ۲۵۰ میلیون از رضوی پول دریافت میکردند !!! چرا مسکوتیت!!حالا اگه وابسته به روحانی بودند که تو هر توییتی میشوستید روحانی رو !!!!

ترس شما از آمریکا نیست ،ترس شما از مردمیست که میدانید هرگز پشت شمارو در جنگ با آمریکا نخواهند گرفت،شما خیلی خوب معنی'دشمن ما همینجاست،دروغ میگن آمریکاست'رو میدونین مثلا پاسخ به تحریم‌ ورود پول به ایران = تخلیه جیب مردم با افزایش مالیات ، کاهش ارزش پول و مفتخوری و اختلاس 1/اگر این مقاومت و هوشمندی در عرصه اقتصادی نیز شکل گیرد آنها کاملاً ناامید خواهند شد چراکه دشمن فهمیده است اگر امروز در تحلیل‌ها اختلال ایجاد کند دیگر نیازی به جنگ نظامی ندارد.

جنگی با ایران رخ نخواهد دادسناتور جمهوری‌خواه ایالت یوتا گفت که اطمینان دارد جنگی میان آمریکا و ایران رخ نخواهد داد. دم خروس را بپذیریم یا قسم این اقایون رو

امیدوارم بین ایران و آمریکا جنگ رخ ندهدرئیس‌جمهوری آمریکا گفت که امیدوار است بین ایران و آمریکا جنگ رخ ندهد.

سازمان ملل از آمریکا و ایران خواست ازتشدید حملات لفظی خودداری کنندسخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به شدت گرفتن مجادلات لفظی ایران و آمریکا در پی پرتاب موشک به نزدیکی سفارت آمریکا در عراق، از دو طرف خواسته از تشدید حملات لفظی علیه یکدیگر خودداری ورزند. همزمان، حوثی‌های یمن از حمله به 'یک انبار تسلیحات' در فرودگاه نجران در عربستان سعودی خبر داده‌اند. شما خون ت رو کثیف نکن،ترامپ که هویچ و چماغ ش یکی ه ، اینا هم کلا حرف زدنشون ۴۰ ساله این شکلیه. چقدر رسالت بی طرفی داری تو بنگاه لجن پراکنی....لاقل سعی کن سر و ته دروغ هات و ببندی باز نزاری به تو چه مرتیکه.

چرا جنگ آمریکا با ایران بعید استچون آمریکا بی عرضه س، زمان اوباما بی عرضه بود، ترامپ از اونم بدتره..!! نيست از نظر من بعید نیست! 9000 نیرو و 138 هواپیمای جنگنده (در پایگاههای عربی منطقه و ناو هواپیمابر) برای بازی به منطقه فرستاده نشده اند ! فقط و فقط کافیست هزینه خوراک 3 وعده 9000 نفر را در این 2 هفته محاسبه کنید ! آیا الکی است؟

علی ربیعی: جنگ نمی‌شود/ استراتژی آمریکا جنگ با ایران نیستعلی_ربیعی:رییس جمهور فرانسه به آقای روحانی گفتند ۳ ماه صبر کنید ایران می ریزد 🔻اعتمادآنلاین:چرا مقامات اروپایی باید این اطلاعات را در اختیار آقای روحانی قرار دهند؟ 🔹مشروح گفت و گوی تصویری اعتمادآنلاین با علی ربیعی را اینجا_ببینیم: خواست ملتهای ایرانیان و جامعه جهانی و آمریکا هم جنگ نیست ولی چرا نزدیگ هزار ساله حکومت جاهلیت دیکتاتور استبدای فرقه فارسیسم همچنان مخل و مزاحم زندگی حقیقی و پیشرفت ایرانیان شده و با فکرها بازی میکند و جاهلانه بر ایرانیان حکومت و ایرانیان را انحصار ......... - اولین مشکل ما این است که همه بدون فهم استراتژیک از مسائل صحبت می‌کنند. کاملا درست و‌مصوب اصلی این موضوع سیاست های داخلی حکومت و نهاد قدرت در کشور‌ است که هیچ اندیشه ای رو جز اندیشه خود نمیپذیرد. “خفقان”. مشروحش رو هم دیدیم همش ادعا داشت که صاحب نظره ولی بصورت مستقیم جرأت انتقاد حتی به یک شخص هم نداشت و تمام در حال سانسور خودش بود. می‌دونه مشکل کجاست ولی جراعت ندارشت بگه.

چین: تحریم‌های آمریکا علیه ایران را مطلقا قبول نداریمهمزمان با سفر محمدجواد ظریف به پکن، مقام‌های چین گفته اند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را مطلقا قبول ندارند.

چین خطاب به آمریکا: در روابط ما با ایران دخالت نکنیدسخنگوی وزارت خارجه چین، روابط تجاری تهران و پکن را مشروع خواند و از ایالات متحده درخواست کرد تا در این روابط دخالت نکند. 😂😂😂😂 تو حرف زدن راحته! اگه راست ميگيد عمل كنيد البته برای اونا مشروع تره تا ما. کلا برای اونا هلوست برای ما نون خشکه تا باد چنین بادا

وزیر خارجه بریتانیا به ایران: عزم آمریکا را محک نزنیدجرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، خطاب به ایران گفته است که آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست اما نباید عزم آمریکا را در این باره محک زد. همزمان محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز حطاب به آمریکا گفته است 'تیم ب و ترامپ امیدوارند به چیزی برسند که اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزان نتوانستند انجام دهند.' چطوری خبر مال .... الان این مارو تهدید کرد؟؟؟ چی میگی تو‌ بی ری تا نیای برَ بَر؟

دومین تکواندوکار ایران هم حضور در رقابت‌های جهانی را از دست دادکارشکنی سفارت انگلیس در صدور روادید تکواندوکاران ایران برای حضور در مسابقات جهانی باعث شد پس از میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی هم حضور در این رویداد بزرگ را از دست بدهد.

نامه روسای ۳ کمیته کنگره آمریکا به پومپئو درباره ایرانروسای سه کمیته کنگره آمریکا به وزیر خارجه این کشور درباره «ارزیابی تهدیدهای» ایران نامه نوشتند. این خعلی اوباشه خعلی دقیقا مال یک هزارم ثانیه شه دکترظریف نمی تونه با این اصلا سر صحبت ر باز کنه و دیالوگ ر شروع کنه حتا ! پمپئو و رئیس اش اوباش اند علنا اوباش اند

پاسخ ایران به ادعاهای آمریکا در رابطه با بروز تنش در منطقهدفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل به ادعاهای اخیر آمریکا از جمله دستور تخلیه کارمندان غیرضروری این کشور در عراق پاسخ داد. - خبرگزاری آناتولی