جلوه‌های زمستانی دریاچه‌ «بورابوی» آماسیا ترکیه

05/10/1399 03:21 ب.ظ

پارک ملی«بورابوی گولو» در استان آماسیا ترکیه با ایجاد مناظر زیبا در فصل زمستان جذابیت فوق العاده‌ای یافته است. - خبرگزاری آناتولی

پارک ملی«بورابوی گولو» در استان آماسیا ترکیه با ایجاد مناظر زیبا در فصل زمستان جذابیت فوق العاده‌ای یافته است. - خبرگزاری آناتولی پارک طبیعت «بورابوی گولول» استان آماسیا واقع در منطقه دریای سیاه ترکیه در فصل زمستان نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

( Tevfik Öztürk - خبرگزاری آناتولی )

پارک جنگلی مذکور در 60 کیلومتر به مرکز شهر آماسیا با وجود دریاچه‌، 37 گونه درخت و گیاهان بومی مختلف با ایجاد مناظر زیبا در فصل زمستان جذابیت فوق العاده‌ای یافته است. گردشگران از سکونت در بونگالو‌ها در داخل این پارک که توسط اداره حفاظت از طبیعت و پارک های ملی در اطراف دریاچه احداث شده است، لذت می برند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تصاویری از زمستان سخت ترکیه و راهبندان ۲۵ کیلومتری در استان بالیکسیربارش برف در برخی از شهرهای غربی این کشور از جمله در شهر «سوسورلوک» استان بالیکسیر که سنگین‌ترین برف دو دهه اخیر را به خود می‌بیند، باعث ترافیک و تصادفات جاده‌ای و مسدود شدن راه‌‌ها شده است

«هزاران مهاجر» بی‌پناه در زمستان بوسنی؛ اتحادیه اروپا هشدار داداتحادیه اروپا تا کنون با پرداخت ۶۰ میلیون یورو از بوسنی برای مدیریت بحران مهاجران حمایت کرده و وعدۀ پرداخت ۲۵ میلیون یوروی دیگر را نیز داده است. این اتحادیه بارها از مقامات بوسنی خواسته تا با یافتن راهی برای اسکان مهاجران، مانع از وقوع یک بحران انسانی شوند. Taliban peace delgation is bussy to vist the pakistan hospitals to meet their injured friends. They also visitd their training centers at Pakistan army HQs. But the international community is calm on this crucial action of Pakistan.

زمستان سحر‌انگیز در سواحل شمال اروپا | DW | 07.01.2021این تصاویر نیاز زیادی به توضیح ندارند. دویچه وله شما را به تماشای تصاویر دست‌چینی از زمستان سحرانگیز در سواحل شمالی اروپا دعوت می‌کند. زمستان سحرانگیز در سواحل شمالی اروپا به چه درد ما ایرانیای بدبخت میخوره؟ پس زمستان جادویی و اعجاب انگیز اسالم به خلخال(شمال ایران)رو ندیدی که از شمال اروپا تعریف میکنی

فتح کی‌۲ در زمستان؛ کوهستان وحشی سرانجام تسلیم شد - BBC News فارسییک تیم ده نفره از کوهنوردان نپالی توانستند با ثبت رکوردی تازه اولین انسان‌هایی باشند که دومین قله مرتفع دنیا را در زمستان فتح می‌کنند. از اولین تلاش‌ در سال‌های ۸۸-۱۹۷۸ تاکنون گروه‌های مختلفی تلاش کرده‌اند کی‌۲ را در زمستان فتح کنند اما هیچ گروهی نتوانسته بود به ارتفاعی بالاتر از ۷۶۵۰ متر صعود کند. «راهنماهای نپالی که به 'شرپاها' معروفند» جمله غلطیه. شرپا لقب نیست، شما یا شرپا و در خانواده و قبیله شرپاها متولد می‌شوید یا نه. همه راهنماها شرپا نیستند، به عنوان مثال سرپرست همین گروه «Nirmal Purja» شرپا نیست.

۹ شرکت در حال تهیه واکسن هستند/زمستان ۱۴۰۰ فاز عمومی واکسیناسیون آغاز می‌شودرئیس کمیته علمی مقابله با کرونا: *۹ شرکت در حال تهیه واکسن هستند *۳ مورد از آن‌ها به فاز بالینی رسیده‌اند *به زودی واکسن مورد تایید ایرانی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید *زمستان ۱۴۰۰ فاز عمومی واکسیناسیون آغاز می‌شود زلزله راشنیدید 4.1 ریشتر در منطقه ی سرگز بندرعباس برای نشان دادن قدرت خدا دربرابر خامنه ای فاسد و عباس فخراور فاسدش خداوند قدرتش رانشان می دهد و فرصت می دهد خامنه ای فاسد خودش ازصندلی نرود کناربا تیم فاسدش, با دستور خدا نابود میشود من مطمئنم با قدرت خداوند متعال, اقای کوشکی شفا پیدا می کند و این میشود معجزه ی اخرالزمان

پارک ملی«بورابوی گولو» در استان آماسیا ترکیه با ایجاد مناظر زیبا در فصل زمستان جذابیت فوق العاده‌ای یافته است.آماسیا/خبرگزاری آناتولی

پارک طبیعت «بورابوی گولول» استان آماسیا واقع در منطقه دریای سیاه ترکیه در فصل زمستان نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

پارک طبیعت «بورابوی گولول» استان آماسیا واقع در منطقه دریای سیاه ترکیه در فصل زمستان نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. ( Tevfik Öztürk - خبرگزاری آناتولی )

پارک جنگلی مذکور در 60 کیلومتر به مرکز شهر آماسیا با وجود دریاچه‌، 37 گونه درخت و گیاهان بومی مختلف با ایجاد مناظر زیبا در فصل زمستان جذابیت فوق العاده‌ای یافته است.

گردشگران از سکونت در بونگالو‌ها در داخل این پارک که توسط اداره حفاظت از طبیعت و پارک های ملی در اطراف دریاچه احداث شده است، لذت می برند.

مصطفی برک چلیک، فرماندار شهرستان تاش‌اووا استان آماسیا، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی گفت که بورابوی گولو را هنوز بسیاری نمی‌دانند. اما این پارک با طبیعت زیبایی خود یکی از اماکن مهم گردشگری کشور است.