جلسه دادگاه ۴ متهم سیاسی دی‌ماه آینده برگزار می‌شود

25/08/1399 01:26 ب.ظ

به نظر می‌رسد نگاه قوه قضاییه در ارجاع پرونده متهمان به دادگاه جرایم سیاسی گزینشی است.رسیدگی به پرونده چهار متهم سیاسی در روزهای ۱۶ و ۲۰ دی ماه به دادگاه انقلاب تهران سپرده شده است. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری

استان‌وایر- خبرگزاری هرانا از تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به پرونده «نسرین جباریان‌ها»، «پرستو معینی»، «زهرا صفایی» و «محمدمسعود معینی» در روزهای ۱۶ و ۲۰ دی ماه خبر داد.در این گزارش آمده است که این فعالان مدنی در شعبه‌های ۲۳ و ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پای میز محاکمه خواهند رفت.

در این گزارش آمده است که این فعالان مدنی در شعبه‌های ۲۳ و ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پای میز محاکمه خواهند رفت. این خبر در حالی منتشر می‌شود که پیشتر گفته شده بود پرونده همه متهمان سیاسی در دادگاه‌هایی موسوم به «دادگاه جرایم سیاسی» و با حضور هیأت منصفه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

مطابق ابلاغیه‌‌هایی که طی روزهای اخیر به این چهار شهروند ابلاغ شده، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نسرین جباریان‌‌ها در تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پرستو معینی، زهرا صفایی و محمدمسعود معینی در تاریخ ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

در ماه‌های گذشته دست‌کم دو جلسه از دادگاه موسوم به «جرایم سیاسی» برگزار شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

برگزاری جلسه دادگاه علیرضا فرشی بدون ابلاغ قبلی

برگزاری اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن رعیت

آخرین جلسه محاکمه نازنین زاغری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد | DW | 14.03.2021وکیل نازنین زاغری از برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به اتهام‌های این شهروند ایرانی بریتانیایی خبر داد. 'جرم' خانم زاغری 'فعالیت تبلیغی علیه نظام' بوده و جلسه دادرسی در دادگاه انقلاب تهران 'در کمال آرامش' انجام گرفته است.

یاسین قاسمی بجد، نویسنده سنی پس از جلسه دادگاه با قرار وثیقه آزاد شد

کودتای میانمار؛ نخستین جلسه دادگاه آنگ سان سوچی ۲۴ مه برگزار می‌شودآنگ‌ سان سوچی که پیش‌تر به دلیل تلاش برای برقراری دموکراسی در کشورش برنده جایزه صلح نوبل شده بود پس از کودتای اول فوریه که طی آن دولت میانمار سرنگون و خود وی نیز در حبس خانگی قرار گرفت هرگز در ملا عام دیده نشده است.