جلسه رای اعتماد به کابینه نخست‌وزیر لیبی به فردا موکول شد

19/12/1399 11:42 ب.ظ

مجلس نمایندگان لیبی جلسه رای اعتماد به کابینه دولت عبدالحمید دبیبه را به فردا موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

مجلس نمایندگان لیبی جلسه رای اعتماد به کابینه دولت عبدالحمید دبیبه را به فردا موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی محمد الرعیض، عضو مجلس نمایندگان لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که جلسه رای اعتماد به دولت عبدالحمید دبیبه، نخست‌وزیر منتخب مجمع گفت‌وگوی سیاسی لیبی به رهبری سازمان ملل برای بار دوم به تعویق افتاد.

وی در ادامه افزود: احتمالا مجلس نمایندگان به دولت دبیبه رای اعتماد خواهد داد. اعضای مجلس نمایندگان لیبی به منظور برگزاری جلسه رای اعتماد به دولت عبدالحمید دبیبه از روز دوشنبه در شهر سرت گردهم آمدند. نخست‌وزیر لیبی در این جلسه به شرح ساختار کابینه 26 نفره خود، اهداف و برنامه‌هایش و موضوع توافق‌نامه حریم اختیارات دریایی که نوامبر 2019 میان ترکیه و لیبی به امضا رسید، پرداخت.

وی در این رابطه اظهار داشت: توافق‌نامه لیبی و ترکیه در مدیترانه شرقی به نفع کشورمان است. لیبی به‌واسطه این توافق‌نامه‌ سهم قابل توجهی از میادین گازی در مدیترانه شرقی به دست آورد. رای‌گیری مجمع گفت‌وگوی سیاسی لیبی برای انتخاب اعضای دولت موقت در این کشور تحت نظارت سازمان ملل در 5 فوریه ماه گذشته در سوئیس برگزار شد. در پایان این رای‌گیری، محمد منفی به‌عنوان رئیس‌ شورای عالی ریاستی و عبدالحميد دبيبه نیز به‌عنوان نخست‌وزیر جدید دولت موقت لیبی انتخاب شدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

جلسه رای اعتماد به کابینه رِِئیسی آغاز شدجلسه رای اعتماد به کابینه رِِئیسی برگزار شد

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی: رای دادن، رای به ویرانی بیشتر ایران است

مخالفان دولت تایلند به دنبال شکست طرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر تظاهرات کردندطرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر به دلیل «سوءمدیریت» در بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن از سوی مخالفان دولت ارائه شده بود.

روز تاریخی سیاست سوئد؛ ثبت اولین رای عدم اعتماد به نخست وزیر برای گرانی اجاره بهااستفان لوون، نخست وزیر سوسیال دموکراتِ سوئد روز دوشنبه در رخدادی بی سابقه در تاریخ سیاسی این کشور با رای عدم اعتماد پارلمان مواجه شد تا برای استعفا از سمت خود و یا برگزاری انتخابات زودهنگام تنها یک هفته فرصت داشته باشد. لعنت بهت ایران

رای انضباطی داربی ۹۸/ گل محمدی ۶ جلسه و غلامپور یک جلسه محروم شدندرای انضباطی داربی ۹۸ اعلام شد گل محمدی ۶ جلسه و غلامپور یک جلسه محروم شدند با حکم کمیته انضباطی یحیی گل محمدی به علت اتفاقات داربی ۹۸ تهران، به ۴ جلسه محرومیت قطعی و ۲ جلسه محرومیت تعلیقی محکوم شد.

مجلس نمایندگان لیبی جلسه رای اعتماد به کابینه دولت عبدالحمید دبیبه را به فردا موکول کرد.طرابلس/ خبرگزاری آناتولی

محمد الرعیض، عضو مجلس نمایندگان لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که جلسه رای اعتماد به دولت عبدالحمید دبیبه، نخست‌وزیر منتخب مجمع گفت‌وگوی سیاسی لیبی به رهبری سازمان ملل برای بار دوم به تعویق افتاد.

وی در ادامه افزود: احتمالا مجلس نمایندگان به دولت دبیبه رای اعتماد خواهد داد.

اعضای مجلس نمایندگان لیبی به منظور برگزاری جلسه رای اعتماد به دولت عبدالحمید دبیبه از روز دوشنبه در شهر سرت گردهم آمدند.

نخست‌وزیر لیبی در این جلسه به شرح ساختار کابینه 26 نفره خود، اهداف و برنامه‌هایش و موضوع توافق‌نامه حریم اختیارات دریایی که نوامبر 2019 میان ترکیه و لیبی به امضا رسید، پرداخت.

وی در این رابطه اظهار داشت: توافق‌نامه لیبی و ترکیه در مدیترانه شرقی به نفع کشورمان است. لیبی به‌واسطه این توافق‌نامه‌ سهم قابل توجهی از میادین گازی در مدیترانه شرقی به دست آورد.

رای‌گیری مجمع گفت‌وگوی سیاسی لیبی برای انتخاب اعضای دولت موقت در این کشور تحت نظارت سازمان ملل در 5 فوریه ماه گذشته در سوئیس برگزار شد. در پایان این رای‌گیری، محمد منفی به‌عنوان رئیس‌ شورای عالی ریاستی و عبدالحميد دبيبه نیز به‌عنوان نخست‌وزیر جدید دولت موقت لیبی انتخاب شدند.

گفتنی است شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی و ترکیه 27 نوامبر 2019 به منظور دفاع از حقوق دو کشور طبق قوانین بین‌المللی دو توافق‌نامه دریایی و همکاری امنیتی و نظامی امضا کردند.