جف بزوس در مدار زمین ایستگاه فضایی خصوصی ایجاد می‌کند

06/08/1400 04:47:00 ق.ظ

شرکت «بلو اوریجین» جف بزوس جزئیات تازه‌ای از طرح ساخت ایستگاه فضایی خود در مدار زمین را منتشر کرد.

بزوس, فضایی

🔺 جف بزوس در مدار زمین ایستگاه فضایی خصوصی ایجاد می‌کند ▪ شرکت « بلو اوریجین » جف بزوس جزئیات تازه‌ای از طرح ساخت ایستگاه فضایی خود در مدار زمین را منتشر کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

شرکت « بلو اوریجین » جف بزوس جزئیات تازه‌ای از طرح ساخت ایستگاه فضایی خود در مدار زمین را منتشر کرد.

به گفته بلو اوریجین، این ایستگاه یک «پارک تجاری ترکیبی» در فضا، و مرکز تفریحی عجیب و غریبی برای گردشگران خواهد بود.این مرکز به گونه‌ای طراحی شده است که تقریبا به اندازه ایستگاه بین‌المللی فضایی، حجم قابل سکونت داشته باشد.شریک اصلی بلو اوریجین در این طرح، شرکت «سیرا اسپیس» از زیرمجموعه‌های شرکت فضایی «سیرا نوادا» است. شرکت‌های بوئینگ، ردوایر اسپیس، ‌و جنسیس ایجنییرینگ نیز بخشی از این پروژه عظیم هستند.

در جریان کنفرانس خبری شنیداری که با حضور نمایندگان این شرکت‌ها ترتیب یافت، اشاره‌ای به هزینه ساخت این ایستگاه فضایی، یا میزان مشارکت مالی یا سرمایه‌گذاری آنها نشد.به گفته برنت شروود، معاون بلو اوریجین، به دلیل حساسیت‌های تجاری این پروژه مشترک، جزئیات مالی طرح افشا نمی‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

فعالیت پمپ‌ بنزین‌ها در ایران در آستانه دومین سالگرد آبان ۹۸ مختل شد🎥اختلال در فعالیت پمپ‌ بنزین‌ها در ایران در آستانه دومین سالگرد آبان ۹۸ بیشتر بخوانید:

بررسی رویکرد ترکیه به «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» در رُمپنل بررسی رویکرد ترکیه در مورد شیوه‌های «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» پیش از آغاز اجلاس گروه 20 در رم برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

اتخاذ تدابیر امنیتی در واشنگتن در پی تهدید به بمب‌گذاریبسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به کنگره آمریکا به دلیل «تهدید بمب گذاری» در وزارت بهداشت آمریکا مسدود و تدابیر امنیتی اتخاذ شده است. - خبرگزاری آناتولی

در نشست کشورهای همسایه افغانستان در تهران چه گذشت؟ | DW | 27.10.2021دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان به همراه روسیه با موضوع محوری حل بحران آن کشور در تهران برگزار شد. دبیرکل سازمان ملل و وزیران امور خارجه چین و روسیه به شکل ویدیویی در این نشست شرکت کرده بودند.

درگیری مسلحانه در نزدیکی پالایشگاه «الزاویه» در غرب لیبیشهر «الزاویه»، در غرب لیبی، شامگاه دوشنبه، شاهد درگیری مسلحانه شدید میان گروه شبه‌نظامی وابسته به محمد البحرون معروف به «الفار» و شبه‌نظامیان وابسته به یک

سازمان ملل: 250 نفر در ایران در سال 2020 اعدام شدند

به گزارش شبکه خبری «سی ان بی سی»، این‌ ایستگاه فضایی خصوصی که «اوربیت ریف» (به انگلیسی: Orbit Reef) نام دارد، با همکاری چند شرکت فضایی دیگر بین‌ سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ به مدار زمین فرستاده خواهد شد.Aa خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد اختلال گسترده فعالیت پمپ بنزین‌های ایران در روز سه‌شنبه نتیجه یک حمله سایبری بوده است.پنل بررسی رویکرد ترکیه در مورد شیوه‌های «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» پیش از آغاز اجلاس گروه 20 در رم برگزار خواهد شد.بسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به کنگره آمریکا به دلیل «تهدید بمب گذاری» در وزارت بهداشت آمریکا مسدود و تدابیر امنیتی اتخاذ شده است.

به گفته بلو اوریجین، این ایستگاه یک «پارک تجاری ترکیبی» در فضا، و مرکز تفریحی عجیب و غریبی برای گردشگران خواهد بود. این مرکز به گونه‌ای طراحی شده است که تقریبا به اندازه ایستگاه بین‌المللی فضایی، حجم قابل سکونت داشته باشد. مقام‌های دولتی ایران می‌گویند در حال حل مشکل فنی شبکه توزیع سوخت هستند. شریک اصلی بلو اوریجین در این طرح، شرکت «سیرا اسپیس» از زیرمجموعه‌های شرکت فضایی «سیرا نوادا» است.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی ریاست دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه پیش از آغاز اجلاس دو روزه گروه 20 در 30 الی 31 اکتبر در رُم، پایتخت ایتالیا، پنل بررسی با موضوع «حکمرانی جهانی در دوره پسا کرونا؛ رویکرد ترکیه برای جهانی با برابری، عدالت، استحکام و پایداری افزون‌تر» با حضور کارشناسان اقتصادی، سیاست و روابط بین‌الملل برگزار خواهد کرد. شرکت‌های بوئینگ، ردوایر اسپیس، ‌و جنسیس ایجنییرینگ نیز بخشی از این پروژه عظیم هستند. وزیر کشور دولت ایران به شهروندان اطمینان داده که قرار نیست بنزین دوباره گران شود تائید و تکذیب‌های خبر اخلال در فعالیت پمپ بنزین‌ها پیش از این رسانه‌ها، کاربران و مقام‌های دولتی روایت واحدی درباره این حادثه به دست نداده بودند. در جریان کنفرانس خبری شنیداری که با حضور نمایندگان این شرکت‌ها ترتیب یافت، اشاره‌ای به هزینه ساخت این ایستگاه فضایی، یا میزان مشارکت مالی یا سرمایه‌گذاری آنها نشد..

به گفته برنت شروود، معاون بلو اوریجین، به دلیل حساسیت‌های تجاری این پروژه مشترک، جزئیات مالی طرح افشا نمی‌شود. ساعتی بعد ایسنا با انتشار گزارشی ضمن تکذیب این خبر نوشت: «خبری با عنوان «قطع ناگهانی بنزین در جایگاه‌های سوخت تهران و شهرستان‌ها به دلیل حمله سایبری» که به نقل از ایسنا در حال انتشار در فضای مجازی است، جعلی است. در چارچوب این رویداد گفت‌وگوهایی نیز با کارشناسان مرتبط در زمینه نشست سران گروه 20 و موضوعات بین‌المللی به انجام خواهد رسید. به گفته سی ان‌ بی سی، شرکت بلو اوریجین از یک سال پیش بصورت جدی طرح ساخت این ایستگاه فضایی را آغاز کرده است. «اوربیت ریف» بخش مهمی از ایده‌های بلندپروازانه فضایی جف بزوس برای آینده است که شامل اقامت و کار میلیون‌ها نفر و انتقال کارخانه‌های صنعتی به فضا برای حفظ کره زمین می‌شود. در خبر تکذیب شده ایسنا آمده بود: «گزارش‌های ساعت اخیر خبرنگاران ایسنا در سطح کشور حاکی از اختلالات در جایگاه های سوخت در شهرهای مختلف و ایجاد صف های طولانی در پمپ بنزین ها و نارضایتی رانندگان و مسافران است. جف بزوس جف بزوس پس از ترک فروشگاه‌های اینترنتی آمازون، نظارت بیشتری بر فعالیت‌های بلو‌ اوریجین دارد، و شاهد دو‌ پرتاب موفقت‌آمیز فضاپیمای «نیو شپرد» بود که مسافرین خود را به مدار زمین برد. با توجه به این که ایستگاه فضایی بین‌المللی قطعا باید تا سال ۲۰۳۰ بازنشسته شود، سازمان ناسا قصد دارد تا برای کاهش هزینه‌های خود از یک ایستگاه فضایی خصوصی استفاده کند. عکس های دریافتی از رانندگان در اصفهان حاکی از این حمله سایبری نیز علیه بیلبوردهای دیجیتال در شاهراه‌های شهر با پیام های «بنزین مجانی در پمپ بنزین جماران» و «خامنه ای! بنزین ما کو؟» است.

علاوه بر بلو اوریجین، چندین شرکت خصوصی دیگر نیز در زمینه ساخت ایستگاه فضایی در مدار زمین فعال هستند، و برخی از این مراکز قصد دارند تا پذیرای گردشگران فضایی نیز باشند. مطالب مرتبط . یورونیوز در حال حاضر امکان بررسی صحت این اخبار و ویدیوها را ندارد.