جفری: بدون ترکیه هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه وجود ندارد

24/08/1400 11:28 ب.ظ

جفری: بدون ترکیه هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه وجود ندارد جیمز جفری، نماینده ویژه سابق آمریکا در امور سوریه در یک پنل بین‌المللی با عنوان «آینده سوریه: دیدگاه‌ ترکیه و آمریکا» که توسط مرکز مطالعات خاورمیانه در آنکارا بر گزار شد، سخنرانی کرد.

نماینده ویژه سابق آمریکا در امور سوریه اعلام کرد که بدون ترکیه هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه وجود ندارد. - خبرگزاری آناتولی 15.11.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی جیمز جفری، نماینده ویژه سابق آمریکا در امور سوریه در یک پنل بین‌المللی با عنوان «آینده سوریه: دیدگاه‌ ترکیه و آمریکا» که توسط مرکز مطالعات خاورمیانه (ORSAM) در آنکارا بر گزار شد، سخنرانی کرد.

جفری طی سخنانش اظهار داشت: بدون ترکیه هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه وجود ندارد. این هم همکاری میان آمریکا و ترکیه را الزامی می‌کند. وی متذکر شد که 12 میلیون نفر در سوریه وادار به مهاجرت شدند که ترکیه به‌عنوان میزبان نیمی از این افراد تلاش فراوانی انجام می‌دهد؛ زیرا آنچه رخ می‌دهد یک فاجعه انسانی بوده و منجر به یک مشکل جهانی شده است.

نماینده ویژه سابق آمریکا تصریح کرد که ایران قصد دارد جهت مخالفت با سیستم غربی در منطقه یک قدرت غالب باشد و بدین دلیل عدم حل بحران سوریه باعث می‌شود شانس ایران در منطقه افزایش یابد. جفری در ادامه جنایات جنگی ایران و روسیه، موارد استفاده از سلاح‌های شیمیایی و نابودی سیستم امنیتی در سوریه را «بالاترین سطح هشدار» عنوان کرد. headtopics.com

آها، حالا معلوم شد رجب چرا و چطور اونقدر جوگیر شده بود میگفت : امروز کسی تو منطقه بخواد یک سنگ جابجا کنه، باید از ما اجازه بگیره آنچنان جو گیر شده که خودش رو با تجربه ترین رهبر دنیا دیده !!! رجب محکم بشین تلنگت درنره ههههههه 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

ادامه مطلب:
aa_persian »

ایرانیان همچنان در صدر خریداران خانه و سرمایه‌گذاری در ترکیه قرار دارنداتباع ایرانی در ماه اکتبر با خرید 1265 دستگاه خانه در صدر خریداران خانه و سرمایه‌گذاری در ترکیه قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

ادعاها درباره فرمانده نیروهای مستشاری ایران در سوریه کذب است/ گروسی به‌زودی به ایران می‌آیدخطیب‌زاده: *ادعاها درباره فرمانده نیروهای مستشاری ایران در سوریه کذب است *فرمانده نیروهای مستشاری ایران در سوریه در پایان دوره فعالیت موفق خود در سوریه از سوی وزیر دفاع سوریه مدال دریافت کرد *این نوع خبرها خبرسازی است که ارزش جواب دادن ندارد

چشم‌انداز زیبای پاییزی در کوه‌های ارس ترکیهچشم‌انداز زیبای پاییزی در کوه‌های ارس ترکیه مناظر زیبای طبیعی در کوه‌های ارس در استان ایغدیر ترکیه در فصل پاییز، علاقه‌مندان به طبیعت را به این منطقه می‌کشاند. آراز عزیزم آراز.ارس لهجه فارسی میگن بترکی اونجا آراز یا آراس هست.

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه طبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تاکنون 118 میلیون و 367 هزار و 35 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

موفقیت تکواندوکاران ترکیه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپاتکواندوکاران ترکیه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا صاحب دو مدال دیگر شدند. - خبرگزاری آناتولی

نفتالی بنت اتهام «جاسوس بودن» زوج اسرائيلی بازداشت‌شده در ترکیه را رد کردنخست وزیر اسرائیل با رد اتهامات مطرح شده در رسانه‌های دولتی ترکیه مبنی بر جاسوس بودن یک زوج اسرائیلی زندانی در آن کشور، تاکید کرد که برای آزادی آنها تلاش می‌کند. نفتالی بنت روز یکشنبه در بیانیه‌ای گفت که با خانواده دو اسرائیلی به نام‌های ناتالی و مودی اوکنین صحبت کرده و آنها را در جریان...

نماینده ویژه سابق آمریکا در امور سوریه اعلام کرد که بدون ترکیه هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه وجود ندارد.

15.11.2021

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

جیمز جفری، نماینده ویژه سابق آمریکا در امور سوریه در یک پنل بین‌المللی با عنوان «آینده سوریه: دیدگاه‌ ترکیه و آمریکا» که توسط مرکز مطالعات خاورمیانه (ORSAM) در آنکارا بر گزار شد، سخنرانی کرد.

جفری طی سخنانش اظهار داشت: بدون ترکیه هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه وجود ندارد. این هم همکاری میان آمریکا و ترکیه را الزامی می‌کند.

وی متذکر شد که 12 میلیون نفر در سوریه وادار به مهاجرت شدند که ترکیه به‌عنوان میزبان نیمی از این افراد تلاش فراوانی انجام می‌دهد؛ زیرا آنچه رخ می‌دهد یک فاجعه انسانی بوده و منجر به یک مشکل جهانی شده است.

نماینده ویژه سابق آمریکا تصریح کرد که ایران قصد دارد جهت مخالفت با سیستم غربی در منطقه یک قدرت غالب باشد و بدین دلیل عدم حل بحران سوریه باعث می‌شود شانس ایران در منطقه افزایش یابد.

جفری در ادامه جنایات جنگی ایران و روسیه، موارد استفاده از سلاح‌های شیمیایی و نابودی سیستم امنیتی در سوریه را «بالاترین سطح هشدار» عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: ایران در تلاش است در سوریه یک لبنان دوم ایجاد کند. لبنان یک دولت سرنگون شده است و توسط یک خیمه‌شب‌بازی مدیریت می‌شود. می‌خواهند این امر در سوریه نیز رخ دهد.

جیمز جفری گفت: ترکیه به‌دلیل مشکلات امنیتی نمی‌خواهد منطقه را ترک کند. ترکیه مجبور است در امتداد مرزش با سوریه از خود دفاع کند. مسئله پ.ک.ک یک مسئله بسیار جدی است. در ترکیه بیش از 3 میلیون پناهجوی سوری حضور دارند و در حال حاضر در ادلب 3 میلیون نفر به سر می‌برند.