جشن‌های روز استقلال آمریکا تحت الشعاع همه‌گیری کرونا

جشن‌های روز استقلال آمریکا تحت الشعاع همه‌گیری کرونا

05/07/2020 12:11:00 ق.ظ

جشن‌های روز استقلال آمریکا تحت الشعاع همه‌گیری کرونا

جشن های روز استقلال آمریکا به دلیل جهش اخیر آمار ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تحت الشعاع قرار گرفته و بسیاری از رویدادها لغو شده است.

با این حال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ویدئویی به مناسبت چهارم ژوئیه گفت که"درحال حرکت به سوی یک پیروزی بزرگ" در مقابل"طاعون وحشتناک نشات گرفته از چین هستیم."انتظار می رود صدها نفر در یک مهمانی کاخ سفید به میزبانی آقای ترامپ شرکت کنند که علیرغم نگرانی از انتشار بیشتر ویروس است.

اعتراض کاربران ایرانی به اقدام سپاه و نیروهای مرزبانی؛ هشتگ «کولبر نکشید» در توئیتر داغ شد زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند مخترع «ماوس» کامپیوتر در ۹۱ سالگی درگذشت

جشن استقلال یکی از مهم ترین روزهای تقویم سالانه در آمریکاست.آتش بازی نقطه اوج جشن های چهارم ژوئیه است اما تخمین زده می شود که ۸۰ درصد شهرهای بزرگ و کوچک این برنامه ها را لغو کرده اند.به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز رکورد روزانه ابتلا در این کشور روز جمعه با ۵۲ هزار و ۳۰۰ مورد بار دیگر شکسته شد.

به گزارش نیویورک تایمز آمار روزانه در ۳۹ ایالت درحال افزایش است و حداقل پنج ایالت آلاباما، آلاسکا، کانزاس، کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی، روز جمعه رکورد دیگری از نظر میزان ابتلا ثبت کردند.با این حال آمار مرگ در آمریکا در اثر ابتلا به کووید-۱۹ خیلی پایین تر از اوج آن در ماه های آوریل و مه است. به گزارش نیویورک تایمز آمار مرگ در روز سوم ژوئیه ۵۸۹ مورد بود.

براساس تحقیقی که جانز هاپکینز انجام می دهد تا به حال تقریبا ۱۳۰ هزار نفر در این کشور درگذشته اند و آمار موارد ابتلا ۲.۸ میلیون بوده است. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پیام تبریک مایک پمپئو به مناسبت فرا رسیدن روز استقلال آمریکاپیام تبریک مایک پمپئو به مناسبت فرا رسیدن روز استقلال آمریکا مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار پیامی فرا رسیدن روز استقلال ایالات متحده را شادباش گفت.

جو بایدن در پیام روز استقلال آمریکا خواستار برقراری عدالت نژادی شدجو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت ۴ ژوئیه (۱۴ تیر)، روز استقلال آمریکا، خواستار ریشه کنی نژادپرستی سیستماتیک در ایالات متحده شد.

پرزیدنت ترامپ: جشن روز استقلال در واشنگتن «بدون تردید یک غروب ویژه خواهد بود»پرزیدنت ترامپ: جشن روز استقلال در واشنگتن «بدون تردید یک غروب ویژه خواهد بود» پرزیدنت ترامپ در پیامی در توئیتر ضمن قدردانی ازحمایت دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم، که «ادای احترام به آمریکا» نام گرفته است، نوشت که این جشن بی‌تردید «شامگاهی ویژه خواهد بود.»

قطر: روابط استراتژیک‌مان با ترکیه روز به روز تقویت می‌شودوزیر امور خارجه قطر ضمن تاکید بر تقویت بیش از پیش روابط استراتژیک با ترکیه تصریح کرد منافع دو کشور در کلیه زمینه‌ها روز به روز تحکیم می‌یابد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در برزیل طی یک روز 1252 قربانی دیگر گرفت

بازگشایی مراکز گردشگری مصر پس از ۱۰۰ روز تعطیلیمقامات گردشگری مصر برای رعایت نکات بهداشتی در بدو ورود بازدید کنندگان به اماکن توریستی دمای بدن آنها را اندازه‌گیری می کنند و همچنین علائمی برای رعایت فاصله فیزیکی در غرفه‌های بلیط فروشی نصب کرده‌اند.