جشن معترضان لبنانی در پی استعفای چهار وزیر و لغو مالیات‌های جدید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

جشن معترضان لبنانی در پی استعفای چهار وزیر از کابینۀ حریری و عقب‌نشینی دولت از وضع مالیات‌های جدید

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سه روز پس از آغاز اعتراضات مردمی در لبنان که سراسر این کشور را در بر گرفت، سمیر جعجع رهبر حزب مسیحیِ «القوات اللبنانیه» که در ائتلاف با رفیق حریری دولت کنونی لبنان را تشکیل داده بود اعلام کرد چهار تن از وزرای عضو حزبش استعفا داده و از دولت آقای حریری خارج شده‌اند.

هیچ رهبری در این کشور، نه مسیحی و نه مسلمان، از انتقاد شدید معترضان در امان نیست و این اعتراضات، اتحادی کم‌سابقه را در کشوری بوجود آورده که بشدت دچار چند دستگی مذهبی است. با وجود انتشار اخبار چنین وعده‌هایی، معترضان لبنانی بار دیگر شنبه در سومین روز این اعتراضات ضد دولتی به خیابان‌ها آمدند و علیه دولتمردانی شعار دادند که به دلیل فساد مالی و اداری، اقتصاد این کشور را دچار بحرانی جدی کرده‌اند.

به این ترتیب اعتراضات با جشن توام شد. معترضان پرچم‌ها را تکان داده و شعار انقلاب سر دادند، آهنگ‌های میهن پرستانه را از بلندگوها پخش کردند و در کنار ساحل در حالی که بنرهایی با شعار «اتحاد در برابر سیاستمداران فاسد» در دست داشتند، به آتش بازی و رقص و آواز پرداختند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا مردم رو با خودرو زیر نگرفتن؟ چرا با تفنگ دوربین دار نکشتن؟ چرا نگفتن فتنه است؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیش‌بینی‌های لازم برای بازگشت زائران اربعین در هر چهار مرز صورت گرفته استوزیر راه و شهرسازی گفت: الان حدود ۸۰۰ هزار نفر در عتبات حضور دارند و در حال بازگشت تا دو روز دیگر هستند. پیش‌بینی‌های لازم برای این که وسیله نقلیه لازم برای آنها فراهم شود در هر چهار مرز صورت گرفته است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه از شروطی که از ابتدا بر آن اصرار می کرداردوغان: ترکیه از شروطی که از ابتدا بر آن اصرار می کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شدزنگ خطر گرمایش زمین تصاویر ماهوارهای تهیه شده از یک ماهواره سازمان فضایی اروپا نشان میدهد که یک کوه یخی در ابعادی اندکی بزرگتر از شهر «بوستون» آمریکا از قطب جنوب جدا شده است. مشکل جهان،اب شدن یخ وبرف نیستچراکه برف ویخ برای اب شدن است لکن برنامه بهره برداری ازاب حاصل ازن بایدبرامصارف بشرصورت گیرد.ضمنادربسیاری ویاهمه کشورهابخش زیادی ازبارندگیها به باتلاق ودریاهامی ریزدکه باید،مهاروبه مصارف موردنیازمردم کشورهابرسدلکن دانش ان وجودنداردکه بایدبه ان دانش ح
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

استقبال گروهی از امامان جمعه از بازداشت زم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| جامعه روز به روز از تغذیه سالم دورتر می‌شودواو خراپە تمایل ندارن یا بهتر بگیم کاری وجود نداره چون اونقدر که کار میکنی بهت پول نمیدن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برقراری آرامش در بیروت پس از اعتراضات دو روز اخیرخبرگزاری رسمی لبنان از برقراری آرامش در پایتخت این کشور پس از تظاهرات مردمی و درگیری با نیروهای امنیتی خبر دادند. نوع خبر رسانی کثیفی دارید ۰دیشب تا نزدیک صبح درگیری بود الان هم صبح شده رفتن بخوابند بعد ظهر میان ۰
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »