جشنواره فیلم الجونه با درخشش هنرمندان جوان اهل خاورمیانه به پایان رسید

28/09/2019 06:42:00 ب.ظ

🎥جشنواره فیلم الجونه با درخشش هنرمندان جوان اهل خاورمیانه به پایان رسید

جشنواره فیلم, جشنواره

🎥 جشنواره فیلم الجونه با درخشش هنر مندان جوان اهل خاورمیانه به پایان رسید

هنر مندان اهل خاورمیانه و شمال آفریقا هر ساله به دور از هیاهوی هالیوود، تجربیات خود را در جشنواره فیلم الجونه به اشتراک می‌گذارند.

سومین جشنواره فیلم الجونه که در سواحل دریای سرخ مصر برگزار شد، روز جمعه ۵ مهر (۲۷ سپتامبر) پس از ۹ رو خاتمه یافت. در این جشنواره بیش از ۸۰ فیلم از گوشه و کنار جهان نمایش داده شد.امجد ابو العلا، کارگردان سودانی‌الاصل ساکن امارات در اختتامیه این جشنواره جایزه ۵۰ هزار دلاری الجونه را برای فیلم داستانی «شما در بیست سالگی خواهید مرد» دریافت کرد.

از سایر برندگان امسال می‌توان به سونیا حداد، کارگردان ایرانی فیلم کوتاه «امتحان» اشاره کرد. فیلم «سخن گفتن درباره درختان» از سودان نیز موفق شد جایزه فیلم مستند امسال را از آن خود کند.«رویای نورا» که داستانی جنجالی از تونس است، به عنوان یک فیلم منطقه‌ای در الجونه خوش درخشید. این فیلم روایتگر زنی است که در غیاب شوهر زندانی‌اش یک رابطه عاطفی غیرقانونی را آغاز می‌کند. هند صبری، هنرپیشه اهل تونس که در مصر زندگی می‌کند برنده جایزه بهترین بازیگر زن امسال در الجونه شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

۲۰ کارگر اخراجی هفت‌تپه باید به کار بازگردند/ خاتمه کار به کارگران ابلاغ نشده بودعلی خدایی گفت: به کارگران تعدیل شده بعد از اتمام روز ۳۱ شهریور ماه اتمام قرارداد اعلام نشده است. آنها روز اول مهرماه در محل کار خود حاضر شده‌اند و با توجه به رویه جاری در حوزه روابط کار، وقتی قرارداد قبلی خاتمه پیدامی‌کند و به آنها ابلاغ نمی‌شود؛ حتی اگر یک ساعت از قرارداد قبلی گذشته باشد و کارگر در محل کار خود حاضر شده باشد، قرارداد به صورت ضمنی تمدید شده است.

دانشگاه آزاد به مصوبات شورا احترام بگذارد/به جای فرافکنی درخواست مجوز تکمیل ظرفیت کنیددبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تاکید بر این که دانشگاه آزاد به مصوبات شورا احترام بگذارد گفت: انتظار می‌رود این دانشگاه قانون را رعایت کرده و به جای فرافکنی، براساس قانون از شورای سنجش و پذیرش درخواست مجوز تکمیل ظرفیت نماید.

سفر نمایندگان فیفا به تهران برای اطمینان از ورود زنان به ورزشگاهتهران- ایرنا- تارنمای فدراسیون بین‌المللی فوتبال بامداد جمعه گزارش داد که گروهی برای اطمینان از ورود هواداران زن به ورزشگاه آزادی در مرحله مقدماتی جام جهانی بین تیم های ملی ایران و کامبوج در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) به تهران اعزام خواهد کرد.

اعتراف دولت انگلیس به ارسال سلاح به عربستان با نقض رای دادگاهسفیر ایران در لندن: دولت انگلیس به دنبال فشارهای پارلمان اعتراف کرد با نقض رأی دادگاه بریتانیا، چندین محموله سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان صادر کرده دادگاه بریتانیا با توجه به امکان استفاده از تسلیحات در جنگ یمن، صادرات سلاح به عربستان را ممنوع کرده بود تو رو سننه.

صادقی: جریان فاسدی به برخی دانشگاه‌ها دانشجوی قلابی فرستاده استصادقی: جریان فاسدی به برخی دانشگاه‌ها دانشجوی قلابی فرستاده است نماینده تهران: جریان فاسدی یک سری دانشجوی قلابی را به برخی دانشگاه‌های مرتبط با حوزه پزشکی می‌فرستاده که این همان فروش صندلی است. وزارت بهداشت جلوی این قضیه را گرفته است

تحقیقات مقدماتی استیضاح: وزیر امور خارجه آمریکا به مجلس احضار شدسه کمیته مجلس نمایندگان که تحقیقات مقدماتی برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح رییس جمهوری آمریکا را انجام می‌دهند اولین احضاریه رسمی خود را صادر کرده‌اند و از مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور خواسته اند فهرست بلندی از مدارک و اسناد را به این نهاد ارائه کند.

Aa سومین جشنواره فیلم الجونه که در سواحل دریای سرخ مصر برگزار شد، روز جمعه ۵ مهر (۲۷ سپتامبر) پس از ۹ رو خاتمه یافت.به گزارش خبرنگار ایلنا، علی خدایی (نائب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار) در خصوص تعدیل تعدادی از کارگران نیشکر هفت‌تپه اظهار داشت: دو نفر از اعضای منتخب شورای اسلامی کار در بین اعضای اخراجی هستند.دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌و گو با ایسنا، با اشاره به اطلاعیه دانشگاه آزاد مبنی بر قانونی بودن پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت در این دانشگاه گفت: در این اطلاعیه مطالب غیر واقعی و خلاف قانون بیان شده است.تارنمای فدراسیون بین‌المللی فوتبال بامداد جمعه گزارش داد که یوری ژورکائف بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال فرانسه و قهرمان مسابقات جام جهانی فرانسه ۱۹۹۸ (۱۳۷۷) یکی از اعضای این گروه خواهد بود.

در این جشنواره بیش از ۸۰ فیلم از گوشه و کنار جهان نمایش داده شد. امجد ابو العلا، کارگردان سودانی‌الاصل ساکن امارات در اختتامیه این جشنواره جایزه ۵۰ هزار دلاری الجونه را برای فیلم داستانی «شما در بیست سالگی خواهید مرد» دریافت کرد. بنابراین ما پیگیر همه ۲۰ نفری هستیم که بیکار شده‌اند. از سایر برندگان امسال می‌توان به سونیا حداد، کارگردان ایرانی فیلم کوتاه «امتحان» اشاره کرد. بنابراین، اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش کاملا قانونی است و مطالب ارائه شده در اطلاعیه دانشگاه آزاد صحیح نمی‌باشد. فیلم «سخن گفتن درباره درختان» از سودان نیز موفق شد جایزه فیلم مستند امسال را از آن خود کند. خدایی افزود: دو موضوع در خصوص بیکار شدن بیش از بیست نفر از کارگران هفت‌تپه باید مورد توجه هیئت‌های تشخیص حل اختلاف کارگری-کارفرمایی قرار بگیرد: _  طبق پیگیری‌هایی که ما داشتیم و بررسی که انجام شده است، اتفاقی که برای کارگران هفت‌تپه افتاده است، تعدیل نیست. «رویای نورا» که داستانی جنجالی از تونس است، به عنوان یک فیلم منطقه‌ای در الجونه خوش درخشید. زمان آبادی تصریح کرد: باید بلیت فروشی دیدار ایران و کامبوج به صورت اینترنتی انجام و متوجه  شویم چه تعداد هوادار زن ثبت نام کرده‌اند.

این فیلم روایتگر زنی است که در غیاب شوهر زندانی‌اش یک رابطه عاطفی غیرقانونی را آغاز می‌کند. در حال حاضر کارفرما کسانی را انتخاب کرده که وظیفه پیگیری حقوق کارگران را انجام می‌دادند؛ بنابراین عملاً نیت اخراج کارگران را داشته است. به گفته دبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دبیرخانه شورا علیرغم میل باطنی اطلاعیه صادر کرد، چرا که دانشگاه آزاد به تذکرات شفاهی و تلفنی دبیر خانه شورا مبنی بر اجرای مصوبات توجه نکرده است. هند صبری، هنرپیشه اهل تونس که در مصر زندگی می‌کند برنده جایزه بهترین بازیگر زن امسال در الجونه شد. وی درباره این فیلم گفت: «در پایان فیلم دو-سه دقیقه سکوت حکمفرما شد. آنها روز اول مهرماه در محل کار خود حاضر شده‌اند و با توجه به رویه جاری در حوزه روابط کار، وقتی قرارداد قبلی خاتمه پیدامی‌کند و به آنها ابلاغ نمی‌شود؛ حتی اگر یک ساعت از قرارداد قبلی گذشته باشد و کارگر در محل کار خود حاضر شده باشد، قرارداد به صورت ضمنی تمدید شده است. کف زدن‌ها . به گفته دبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصمیمات این شورا براساس مصالح ملی انجام می‌گیرد و ملاک مصوبات ابلاغی که توسط رئیس شورا یعنی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است که در اطلاعیه دانشگاه به حمایت از وزیر علوم اشاره شده در حالی که این دانشگاه مصوبات ابلاغی وزیر علوم را رعایت نمی‌کند.. حتی اگر روز ۳۱ شهریور ماه نیز به آنها اتمام قرارداد اعلام می‌شد، این ماجرا فی‌نفسه اخراج است؛ نه تعدیل. دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج در مقدماتی جام جهانی ۱۸ مهر و از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

. نمی‌دانم . چون عملاً قرارداد وارد دوره بعدی شده بود و کارفرما حق اخراج کارگران را ندارد. لذا از همکاران این دانشگاه انتظار می‌رود قانون را رعایت کرده و مطالب حاشیه‌ای در خصوص سازمان سنجش و آموزش کشور را در رسانه‌ها مطرح نکنند... از دید ما قرارداد این کارگران به صورت اتوماتیک تمدید شده، محسوب می‌شود.انگار ترسیدند، شوکه شدند، شگفت‌زده شدند.

این همان چیزی است که سینما باید به عنوان یک واکنش ایجاد کند. نه تنها این ۲۰ نفر تعدیل شده‌اند بلکه آنها تهدید به اخراج بیشتر تا مرز ۱۵۰ نفر کرده‌اند.» بیشتر بخوانید: افتتاح جشنواره بین المللی فیلم «الجونه» در مصر زیر پرچم «سینما برای بشریت» تاکنون فیلمسازان و بازیگرانی از خاورمیانه و شمال آفریقا ظهور کرده و به دور از هیاهوی هالیوود، خود را به اثبات رسانده‌اند. آنها در جشنواره الجونه گرد هم آمدند تا در مورد ادغام فرهنگ در صنعت صحبت کنند. از طرفی مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ شورای اسلامی کار را خیلی دیر تشکیل داده‌اند. اما در آخرین لحظات نیز هنرمندانی از هالیوود به جمع آنها اضافه شدند. استیون سیگال، ستاره ۶۷ ساله هالیوود نیز در مراسم شب گذشته درخشید. خدایی تصریح کرد: با حاشیه‌سازی‌هایی که در خصوص برخی کارگران شورای اسلامی کار صورت گرفته و اتفاقاتی که برای آنها رقم زدند و فایل صوتی را انتشار دادند، منجر به بدنام شدن برخی کارگران شورای اسلامی کار شد.

او در گفتگو با خبرنگار یورونیوزگفت: «نظر فروتنانه من این است که کارها را به همان روشی که به آن اعتقاد دارید انجام دهید. اگر به چیزی به اندازه کافی اعتقاد دارید، اگر کارمای مناسب دارید، به آن می‌رسید و کار را انجام می‌دهید. متاسفانه هر روز شاهد اتفاق جدیدی در هفت‌تپه هستیم.» یسرا، بازیگر و خواننده قدیمی مصری همچنین مینا مسعود، بازیگر مصری‌-کانادایی که در فیلم اخیر شرکت دیزنی نقش علاالدین را بازی کرده، از جمله کسانی بودند که در این جشنواره مورد توجه حاضران قرار گرفتند. آما آنچه که جشنواره امسال را بی‌نظیر کرد حضور بازیگران، نویسندگان و کارگردانان جوان و بی‌پروایی بود که با داستان‌های خود همگان را شگفت‌زده کردند. در مقابل کماکان نیز کارگران خواسته‌های قانونی خود مبنی بر رسیدگی به تخلفات موجود در واگذاری و مشکلات معوقات مزدی را دارند و از بیان مشکلات‌شان هم دست برنمی‌دارند. بسیاری از آنها قصد دارند خود را برای رقابت‌های سال آینده آماده کنند.

هم‌رسانی این مطلب: . به عقیده من فعل صورت گرفته از سوی کارفرما «اخراج» بوده و «تعدیل نیرو» در ارتباط با این کارگران مصداق ندارد.