جشنواره ترانه شرق در سمرقند؛ رقابت نوای ملل از چهارگوشه جهان

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امسال سی و دو کشور در جشنواره دوسالانه ترانه شرق در شهر سمرقند ازبکستان شرکت کردند. این دوازدهمین دوره جشنواره ترانه شرق بود، جشنواره‌ای که به کمک سازمان یونسکو برای معرفی موسیقی ملی و بومی کشورها در محوطه تاریخی ریگستان در شهر سمرقند برگزار می‌شود.

جشنواره ترانه شرق یک جایزه بزرگ، سه مقام اول تا سوم، و چند جایزه فرعی دارد. مقام‌های اول تا سوم هر کدام به دو گروه می‌رسند.

امسال جایزه بزرگ ازان مهرنگار دختر ۲۱ ساله دوتار نواز ازبک شد و مقام اول بطور مشترک به جمهوری آذربایجان و قرقیزستان رسید. داوران این رقابت چهار روزه که از ۲۷ تا ۳۰ اوت برگزار شد موسیقی‌دانانی از ۹ کشور متفاوت بودند. این جشنواره بخش پایانی یک هفته گردهمایی با عنوان راه ابریشم بود که با هدف تبادل نظر بین فرهنگ‌ها در سمرقند برگزار شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پایان جشنواره ترانه شرق در سمرقندجشنواره بهترین ترانه شرق در شهر سمرقند ازبکستان پایان یافت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حضور برد پیت در جشنواره فیلم ونیزحضور برد پیت در جشنواره فیلم ونیز
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در اوج مذاکرات صلح؛ یک سرباز امریکایی در افغانستان کشته شددر حالی که مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا در شهر دوحه قطر در نقطۀ حساس رسیده است یک سرباز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طوفان «دوریان» در مسیر فلوریدا؛ رئیس جمهور آمریکا در فلوریدا اعلام وضعیت اضطراری کرد🔺طوفان «دوریان» در مسیر فلوریدا؛ رئیس جمهور آمریکا در فلوریدا اعلام وضعیت اضطراری کرد ⚡️طوفان دوریان که به عنوان یک طوفان «بسیار خطرناک» درجه چهار شناخته شده، در مسیر فلوریدا واقع شده و رئیس جمهوری آمریکا اعلام «وضعیت اضطراری» در این ایالت کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انفجار مرگبار در کارخانه مواد شیمیایی در هند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

میلیون‌ها مسلمان در هند در خطر سلب تابعیت | DW | 31.08.2019حزب حاکم بهاراتیا جاناتا در هند اعلام کرد، فهرست جدید ثبت احوال ملی شهروندان ایالت آسام شامل اسامی یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسلمان ساکن این ایالت نمی‌شود. این افراد اینک در خطر سلب تابعیت قرار گرفته‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »