جستجوی کار خارج از مرزها در بحبوحه کرونا/ اعزام نیروی کار به خارج؛ اقدامی موثر یا وعده‌ای بی‌حاصل؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایلنا بررسی می‌کند؛ جستجوی کار خارج از مرزها در بحبوحه کرونا/ اعزام نیروی کار به خارج؛ اقدامی موثر یا وعده‌ای بی‌حاصل؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، اگر با ادبیات روابط عمومی‌ها به ماجرا نگاه کنیم، اعلام اینکه در اوج شیوع کرونا و در شرایطی که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان بیکار شده‌اند، کشور ما به فکر فرستادن نیروی کار به خارج از کشور است، نشانه ممارست و پیگیری طرح‌ها به منظور رفع بیکاری است، اما واقعیت این است که در اوضاع و احوال کنونی چنین طرح‌هایی فقط طرح‌های روی کاغذ هستند.

در هفت ماه فقط دو هزار نفر برای کار به خارج فرستاده شدند. این دو هزار نفر را با آمار بیش از سه میلیون بیکار (آمار رسمی) و اضافه شدن سالانه یک میلیون نفر به جمعیت جویای کار مقایسه کنید. می‌بینید که چنین طرحی تاثیر بسیار ناچیزی داردمحمد اکبرنیا (مدیرکل دفتر کاریابی‌های وزارت کار) او ادامه می‌دهد: البته این نکته را باید همین ابتدا مشخص کرد که معمولا در ایران وقتی حرف از تبادل نیروی کار می‌شود، فرستادن کارجویان ایرانی به خارج مد نظر است و نه برعکس آن. البته در گذشته ما وارد کننده نیروی کار بودیم، اما رفته رفته به صادرکننده نیروی کار تبدیل شدیم.

او با تاکید بر اینکه بیان حرف‌هایی مثل امضای سند تبادل نیروی کار بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد، می‌گوید: به ویژه اکنون و در شرایطی که کرونا به بازار کار در سراسر جهان لطمه زده است، وعده اعزام نیروی کار به خارج وعده سر خرمن است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبعه خارجی مجوز صیادی در آب های ایران ندارد/ خرید امانی در دستور کار قرارگرفترئیس سازمان شیلات کشور: *تبعه خارجی مجوز صیادی در آب‌های ایران ندارد *مجوز صید به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی داده می‌شود *چیزی تحت عنوان فعالیت صیادان چینی نداریم *اگر کسی گزارشی از فعالیت صیادان خارجی در صیدگاه‌های ما دارد به صحت آن شک داریم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

منشاء آتش‌سوزی در شبه جزیره میانکاله در ابهام - BBC News فارسیمنطقه حفاظت شده میانکاله یکی از سرمایه های طبیعی ایران به شمار میرود ولی در سالهای اخیر بخصوص امسال شاهد آتش سوزی‌های فراوانی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هشدار روحانی در مورد خطر موج سوم کرونا در ایران - BBC News فارسیدر ایران، دومین شب عزاداری های محرم در حالی برگزار شد که شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا بنا بر آمار رسمی همچنان بالای دو هزار نفر است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترافیک روان در جاده های کشور/ مه گرفتگی و کاهش دید در سه استانرئیس مرکز اطلاعات و پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک روان در محورهای کشور، به تشریح وضعیت جوی جاده ها پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در طول تاریخ ترکیه در دریای سیاه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »