جزییات تازه از پلمب باغ‌ها و سفره خانه‌ها در شیراز و روستای قلات

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صاحب باغ میگوید چرا فقط در یک هفته، سیلی از شکایات مردمی در مورد بیش از ۱۰۰ مرکز تفریحی به سمت مراجع قضایی روانه شده وچرا تا به حال چنین شکایت‌هایی مطرح نبوده است؟ گزارش ماهرخ غلامحسین‌پور Mahrokhbanoo از پلمپ شدن باغها و سفره خانه های منطقه قلات شیراز👇

باغ «شهریار»، در روستای «قلات»، ۳۶ کیلومتری شمال غربی شیراز، باغی ۷۰ ساله است که ماه گذشته توسط دادستانی شیراز پلمب شد.

پیش از پملب باغ، بارها از بخش‌های مختلف دولتی برای خرید آن به او مراجعه کرده و قیمت‌های متفاوت و حتی گاهی وسوسه کننده‌ای پیشنهاد داده‌اند. اما او گفته است که نمی‌فروشد. حتی یک بار گفته بودند ممکن است آن را در فهرست آثار ملی ثبت کنند و این باغ به نام و یاد پدرش باقی خواهد ماند. ولی شهریار می‌دانست که حقیقت ندارد و دیر یا زود یکی از دولتی‌های مال و منال دار و با نفود، عمارت را ویران می‌کند و باغ را تغییر کاربری می‌دهد.

مدتی قبل عروسی خواهرزاده شهریار در این باغ برگزار شده بود: «همه برادران و خواهرانم و فرزندان‌شان در این‌جا سهیم هستند. این‌جا سهم ارث پدری ما است که مصمم شده‌‌ایم به همان حالت شراکتی آن را حفظ کنیم. طبیعی است هر آخر هفته از شلوغی شهر به این‌جا پناه می‌آوریم یا این که عروسی بچه‌ها را در باغ برگزار می‌کنیم.

حمیدرضا متن بنرهای نصب شده بر سردر این مکان‌ها را هم برای «ایران‌وایر» ‌فرستاده است: «با توجه به شکایات و گزارش‌های مردمی، کلیه باغ رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و سفره خانه‌های سنتی روستای گردش‌گری قلات به دلیل ایجاد مزاحمت، اعمال خلاف اخلاق و ارتکاب جرم، به دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی پلمب خواهند شد.»

گفته می‌شود به جز باغ‌ها و سفره‌خانه‌های قلات، تعداد زیادی رستوران، باغ و مراکز تفریحی سنتی در کوچه ۱۶«دکتر حسابی» شیراز نیز پلمب شده‌‌اند. در مورد همه آن‌ها هم اعلام شده به علت شکایات مردمی این اتفاق افتاده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جزییات آیین‌نامه جدید اهدای عضو از فرد زندهرییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن تشریح جزییات آیین‌نامه جدید پیوند عضو از افراد زنده، گفت: موافقیم که برای اهداکنندگان کلیه، مشوق‌هایی به صورت رسمی و نظام‌مند در نظر گرفته شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باید مراقب بود ساحت شعر آیینی با آدم‌های کم‌سواد به نام مداح اهل بیت آسیب نبیند/ آثار معاصر بسیار قوی‌تر از ترکیب‌بند محتشم کاشانی‌ هم داریممصطفی محدثی خراسانی در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب بود ساحت شعر آیینی با آدم‌های کم‌سواد به نام مداح اهل بیت آسیب نبیند/ آثار معاصر بسیار قوی‌تر از ترکیب‌بند محتشم کاشانی‌ هم داریم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیش از صد فعال صنفی خواستار برگزاری دادگاه علنی برای بازداشت‌شدگان سیاسی شدندبیش از صد فعال صنفی خواستار برگزاری دادگاه علنی برای بازداشت‌شدگان سیاسی شدند احکام سنگین قوه_قضائیه برای فعالان کارگری و اعضای تحریریه گام که به صورت غیررسمی منتشر و از سوی وکیل سپیده_قلیان نیز تایید شد، مورد انتقادات بسیار زیادی قرار گرفت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توفان دوریان به ژاپن رسیدتوفان دوریان پس از گذر از سواحل آمریکای شمالی به ژاپن رسید و زندگی در برخی از شهرهای این کشور به ویژه توکیو را مختل کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک نماینده مجلس، روحانی نزدیک به خامنه‌ای را «لیاخوف زمانه» نامیدپس از آن‌که علیرضا_پناهیان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را «جاهل و احمق» خواند، عبدالکریم_حسین‌زاده، نماینده مجلس، این روحانی نزدیک به خامنه‌ای را لیاخوف_زمانه نامید و گفت:«لیاخوف_زمانه در لباس روحانیت، مجلس را به توپ وقاحت کلامی می‌بندد.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

شور پرشور حسینی در ظهر عاشورایی بارگاه منور امام هشتم(ع) + تصاویر- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها- حرم منور رضوی در ظهر عاشورایی خود مملو از حضور زائران و مجاوران و عزاداران است که خود را به این مکان نورانی رسانده‌اند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »