جزییات واردات حدود دو میلیون دوز واکسن کرونا + جدول

18/04/2021 04:13:00 ب.ظ

معاون گمرک ایران در گفت‌وگو با #ایلنا اعلام کرد: جزییات واردات حدود دو میلیون دوز واکسن کرونا + جدول

ایلنا, ایران

معاون گمرک ایران در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: جزییات واردات حدود دو میلیون دوز واکسن کرونا + جدول

معاون گمرک ایران از واردات یک میلیون و 995 هزار و 800 دوز واکسن خارجی کرونا در بازه زمانی 15 بهمن ماه سال گذشته تا 26 فروردین ماه امسال خبر داد.

وی ادامه داد: اولین محموله واکسن کرونای روسی (اسپوتنیک) در تاریخ پانزدهم بهمن ماه (1399.11.15) از کشور روسیه به میزان 20 هزار دوز از  روسیه وارد کشور و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شد.معاون گمرک ایران با اشاره به ورود محموله دوم واکسن کرونا افزود: محموله دوم واکسن کرونا با برند اسپوتنیک در تاریخ 25 بهمن ماه سال گذشته  (1399.11.25) از کشور روسیه به میزان 100 هزار دوز وارد شد.

ارونقی با بیان اینکه اولین محموله واکسن چینی 10 اسفند ماه وارد ایران شد، اظهار داشت: سومین محموله واکسن کرونا که اولین محموله واکسن چینی محسوب می‌شود، دهم اسفند ماه سال گذشته (1399.12.10) به میزان 250 هزار دوز وارد ایران شد.وی ادامه داد: محموله چهارم واکسن کرونای وارداتی باز هم از کشور روسیه و با برند اسپوتنیک بوده که سومین محموله واکسن روسی محسوب می‌شود. این محموله چهاردهم اسفند ماه سال گذشته (1399.12.14) به میزان 200 هزار دوز وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شده و ترخیص گردید.  

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

تزریق بیش از 20 میلیون دوز واکسن کرونا در ترکیهوزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که تاکنون در کشور بیش از 20 میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده است. - خبرگزاری آناتولی این بیست میلیون کلا برای ۶۵ سال به بالا تزریق شده؟

جزئیات واردات ۱.۹ میلیون دوز واکسن کرونا اعلام شداعلام گمرک ایران به سازمان غذا و دارو نشان می دهد که از ۱۵ بهمن ماه سال گذشته تا ۲۶ فروردین ماه امسال یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا وارد، ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است. بزک نمیر بهار میاد کمپزه با خیار میاد در جمهوری اسلامی فقط فعل آینده وعده_سر_خرمن اقتصاد_اول_خاورمیانه یعنی حدود ۲ میلیون دوز تحویل وزارت بهداشت شده پس باید حدود یه میلیون نفر از افراد در اولویت می بایست واکسن زده باشن حدود ۱۴هزار نفر در روز به نظرم برای شروع و استارت واکسیناسیون گام بدی نیست بنده کاملا جدی و بدون کنایه خسته نباشید و خدا قوت عرض می کنم تشکر

آمریکا ۶۰ میلیون دوز واکسن آسترازنکا صادر می‌کند | DW | 27.04.2021در حالی که واکسن_آسترازنکا هنوز در آمریکا مجوز نگرفته اما این کشور اقدام به تولید آن کرده است. اکنون گفته می‌شود که آمریکا در نظر دارد تا ۶۰ میلیون دوز از این واکسن را به کشورهای دیگر صادر کند. 60 میلیون دوز را روی بقیه کشورها ازمایش کند مرکل خودش همین واکسن رو زده، یعنی اشتباه کرده!؟

ورود و ترخیص ۳.۱ میلیون دوز واکسن کرونا از ۴ کشورطبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در جریان واردات واکسن کرونا، تا کنون بیش از ۳.۱ میلیون دوز واکسن وارد ایران و توسط گمرک ترخیص و تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است.

کوجا: با چین یک توافقنامه خرید 100 میلیون دوز واکسن کرونا امضا کردیمفخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه: با چین یک توافقنامه خرید 100 میلیون دوز واکسن کرونا امضا کردیم که همه آنها را در دو نوبت تحویل خواهیم گرفت.

مهرداد ارونقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره مجموع میزان واردات واکسن در اواخر سال گذشته و ابتدای امسال اظهار داشت: در مجموع در بازه زمانی پانزدهم بهمن ماه سال 99 تا 26 فروردین ماه سال جاری، یک میلیون و 995 هزار و 800 دوز واکسن کرونا وارد کشور شده‌است.وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که تاکنون در کشور بیش از 20 میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده است.به گزارش ایسنا، گمرک ایران طی مکاتبه ای با وزارت بهداشت جزئیات واردات واکسن را تشریح کرده است.واکسن آسترازنکا و صدور آن به کشورهای دیگر در حالی که بسیاری از کشورهای جهان و از جمله کشورهای اروپایی با کمبود واکسن کرونا روبه‌رو هستند، دولت آمریکا اعلام کرد که نیازی به ۶۰ میلیون واکسن کرونای آسترازنکا ندارد.

وی ادامه داد: اولین محموله واکسن کرونای روسی (اسپوتنیک) در تاریخ پانزدهم بهمن ماه (1399.11.04.15) از کشور روسیه به میزان 20 هزار دوز از  روسیه وارد کشور و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شد.  این در حالی است که در سال جاری در پنج فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۱۲ فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز اسپوتنیک روسی، ۱۶ فروردین ماه ۷۰۰ هزار  و ۸۰۰ دوز ، کواکس کره جنوبی و ۲۶ فروردین ماه ۴۰۰ هزار دوز واکسن چینی وارد کشور  و تحویل وزارت بهداشت شده است. معاون گمرک ایران با اشاره به ورود محموله دوم واکسن کرونا افزود: محموله دوم واکسن کرونا با برند اسپوتنیک در تاریخ 25 بهمن ماه سال گذشته  (1399. براین اساس تاکنون 12 میلیون و 207 هزار و 83 تن اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.11. تا کنون ۱۰ میلیون دوز از این واکسن در آمریکا تولید شده و ۵۰ میلیون دوز دیگر نیز در مراحل مختلف تولیدی قرار دارند.

25) از کشور روسیه به میزان 100 هزار دوز وارد شد. بدین ترتیب شمار کل دوزهای مورد استفاده در ترکیه از مرز 20 میلیون دوز عبور کرد.  به گفته رئیس کل بانک مرکزی، در حال حاضر نیز تخصیص ارز برای واردات با ارز نیمایی، براساس دستور رئیس جمهور، در اولویت تأمین است. ارونقی با بیان اینکه اولین محموله واکسن چینی 10 اسفند ماه وارد ایران شد، اظهار داشت: سومین محموله واکسن کرونا که اولین محموله واکسن چینی محسوب می‌شود، دهم اسفند ماه سال گذشته (1399.12. ترکیه تاکنون موفق به خرید 26 میلیون دوز واکسن کرونا شده است.10) به میزان 250 هزار دوز وارد ایران شد. وی ادامه داد: محموله چهارم واکسن کرونای وارداتی باز هم از کشور روسیه و با برند اسپوتنیک بوده که سومین محموله واکسن روسی محسوب می‌شود. همچنین با اتمام فاز دوم آزمایش واکسن ساخت داخل ترکیه، این واکسن وارد فاز سوم آزمایشی شده است. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند بستگان یکی از درگذشتگان، در مقابل بیمارستانی در احمد‌آباد هند عزاداری می کنند.

این محموله چهاردهم اسفند ماه سال گذشته (1399.12.14) به میزان 200 هزار دوز وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شده و ترخیص گردید.   معاون گمرک ایران درباره جزییات واردات پنجمین محموله واکسن کرونا به کشور گفت: پنجمین محموله واکسن کرونا از کشور هند به میزان 125 هزار دوز در تاریخ بیستم اسفند ماه سال گذشته (1399.12. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستانی در دهلی نو منتظر پذیرش و رسیدگی هستند اما ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده است.

20) وارد ایران شد. ارونقی ادامه داد: ششمین محموله واکسن کرونا که چهارمین محموله واکسن روسی با برند اسپوتنیک بوده به میزان 100 هزار دوز در تاریخ پنجم فروردین امسال (1400.1.5) وارد کشور شد. وی با اشاره به هفتمین محموله وارداتی واکسن کرونا گفت: هفتمین محموله واکسن وارداتی کرونا که پنجمین محموله واکسن روسی بوده، به میزان 100 هزار دوز در تاریخ دوازدهم فروردین ماه (  1400. این مرد حداقل توانسته در احمد باد در یک ریکشا، یک کپسول کمیاب اکسیژن تهیه کند.

1.12) وارد و ترخیص شد. معاون گمرک ایران افزود: هشتمین محموله واکسن وارداتی حاوی 700 هزار و 800 دوز واکسن کواکس بود که در تاریخ شانزدهم فروردین ماه (1400.1.16) از کشور کره جنوبی وارد ایران شد. دولت در حال بررسی توقف کار پالایشگاه‌های نفت و صنایع دیگری است که از اکسیژن برای فراورده‌های خود استفاده می‌كنند.

ارونقی با بیان اینکه تاکنون نهمین محموله واکسن کرونا اخرین واردات از واکسن‌های خارجی بوده اظهارداشت: نهمین محموله واکسن کرونا بیست و ششم فروردین ماه (1400.1.26) از کشور چین به میزان 400 هزار دوز وارد شد. وی با بیان اینکه طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا شرکت‌های بخش خصوصی با ارز نیمایی می‌توانند نسبت به واردات واکسن خارجی اقدام کنند، گفت: شرکت‌های بخش خصوصی با نظارت کامل وزارت بهداشت می‌توانند واکسن خارجی وارد کنند که در صورت تحویل آن به وزارت بهداشت، ترخیص با معافیت‌های ویژه گمرکی انجام می‌شود. معاون گمرک ایران تاکید کرد: ترخیص محموله‌های واکسن کرونا به صورت حمل یکسره‌است و در حداکثر 15 دقیقه، فرآیند ترخیص آن از پای پرواز انجام می‌شود. وسایل ایمنی برای مهار آتش اغلب ناکافی است و به ندرت درب‌های خروج اضطراری وجود دارد.

  جدول جزییات واردات واکسن‌های خارجی از  تاریخ 15 بهمن 1300تا 26 فروردین 1400  ردیف .