جزییات نتایج سفر هیات تجاری ایران به عراق/ با این کیفیت خودرو‌ها، بازار عراق را از دست می‌دهیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق در گفت‌وگو با ایلنا: جزییات نتایج سفر هیات تجاری ایران به عراق/ با این کیفیت خودرو‌ها، بازار عراق را از دست می‌دهیم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یحیی آل اسحاق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد سفر اخیر هیئت تجاری ایران به عراق اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در عراق با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری به وجود آمد، به نظر می‌رسد روابط اقتصادی ایران با عراق در این وضعیت جدید شکل جدیدی به خود بگیرد. بنابراین لازم بود که مطلع شویم وضعیت آتی ما به چه شکل خواهد بود. در همین راستا دو هیات تجاری یکی به جنوب عراق و دیگری به اقلیم کردستان اعزام شد.

آل اسحاق تصریح کرد: در مورد روابط آتی، آنچه مسجل است اینکه تصمیم‌گیران عراقی به دنبال این هستند که بخش صنعت عراق را رونق دهند و به جای آنکه تنها کالا وارد کنند، واحدهای صنعتی خود را توسعه دهند که می‌تواند به صورت سرمایه‌گذاری در عراق، سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عراق در این کشور یا ایران و همچنین در شهرک‌های صنعتی مرزی باشد. به هرحال علاقه‌مند هستند که به جای واردکننده، تولیدکننده شوند یا حتی بتوانند تولید مشترک داشته باشیم و آنها صادر کنند. ما هم به این هدف علاقه‌مند هستیم.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق همچنین در مورد نتیج سفر هیئت تجاری به اقلیم کردستان بیان کرد: حدود 60 نفر از فعالین اقتصادی با حضور مسئول کردستان و همچنین دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به اقلیم کردستان سفر داشتند که جلسات مختلفی با وزرا و مسئولین آنجا داشتند. مذاکراتی در مورد توسعه صادرات، همکاری در حوزه‌هایی مانند فروشگاه های زنجیره‌ای، حضور فعالین اقتصادی در سیستم توزیع این منطقه و همچنین حوزه‌ فنی و مهندسی و پروژه‌های اقلیم شده است.

آل اسحاق متذکر شد: به هر میزان که عراق امن‌تر می‌شود، رقبای بیشتری در این کشور حضور پیدا می‌کنند. لذا من به تولیدکنندگان به خصوص تولیدکنندگان ماشین‌آلات صنعتی و سرمایه‌گذاری صنعتی پیشنهاد می‌کنم که از این بازار استفاده کنند. زمینه در حال آماده شدن است و ما نیز مذاکراتی در مورد مقدمات نظام بیمه‌ای و تضمین خواهیم داشت تا فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف از تضمین بهتری برخوردار باشند. در مورد مسائل مربوط به گمرک، استاندارد، نقل و انتقالات پول، روادید و ... نیز مذاکراتی انجام شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چین برای اولین بار نفت ایران را با نام این کشور خرید | DW | 21.01.2022چین برای اولین بار رسما اعلام کرد نفت ایران را با نام خود این کشور و بدون پنهان کاری خریداری کرده است. به گفته یک منبع آگاه چین قصد دارد با این کار قیمت جهانی نفت را پایین بیاورد. خاک بر سرت آیت‌الله بایدن😄😄😄 اولین اثر قرار داد ۲۵ساله … معلوم نیست کجای ایران بهشون دادند . تا زمانی که ما متحدان چون چین و روسیه و.. داریم ایران سر خم نخواهد کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شکست ازبکستان با نتیجه‌ پنج بر دو؛ دختران فوتسال ایران با برد شروع کردندتیم ملی فوتسال زنان ایران در اولین دیدار خود در تورنمنت فوتسال آسیای مرکزی، کافا، مقابل ازبکستان با نتیجه پنج بر دو به پیروزی رسید. در این دیدار که در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، سحر زمانی و فاطمه پاپی در نیمه اول، و سارا شیربیگی، فرشته کریمی و نسا احدی در نیمه دوم گلزنان ایران...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران به دنبال انتخاب نخست‌وزیری نزدیک به خود در عراق است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار شرکای برجام با آمریکا بدون حضور ایراندیدار شرکای برجام با آمریکا بدون حضور ایران نماینده روسیه در وین از دیدار شرکای برجام با آمریکا بدون حضور ایران برای بررسی روند مذاکرات وین خبر داد ایسنا جان : در این موبایل ام انتقاد نظر نمی کنم چون می دانم جنبه ندارید ناراحت می شید فورا می رید قهر می کنید مانند موبایل دیگرم که رفتی قهر کردی من بنده خدا هرگز دشمنی کینه حسادت ریا روح شیطانی به ایسنا و رژیم ایران کل جهان ندارم چه کنم که انتقاد نظر می کنم ایسنا جان : اصلا ناراحت نمی شوم کل رژیم ایران از دو موبایل من بنده خدا قهر کنند بروند و نباشند احترام تون واجب است و بی ادب نیستم بگم چرا چنین می کنید آزاد هستید هر کاری دوست دارید کنید به من بنده خدا ربطی نداره ایسنا جان : شبکه های مجازی را گذاشتند مجانی در اختیارمان از جهان البته ما پول اینرنت می دیم و حق داریم بابت پول اینترنت می دیم به سود رژیم ایران می شود پس اجازه داریم که انتقاد نظر کنیم حالا یا به قول معروف رژیم ایران خوشش بیاد یا نیاد مشکل خودتون نه مشکل ما آره جانم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ طرح هوشمند مقابله با کرونا چه شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حملات مرگبار نیروهای داعش در عراق و سوریه | DW | 21.01.2022نیروهای وابسته به داعش در دو عملیات جداگانه به یک پایگاه نظامی در عراق و یک زندان در سوریه حمله کرده‌اند. در جریان این دو حمله ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. این حملات بزرگترین عملیات داعش در سه سال اخیر بوده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »