جزییات تازه از مرگ پناه‌جویان در دریاچه وان؛ واقعه‌ای فراتر از یک حادثه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی غرق شدن قایق پناه‌جویان و کشته شدن‌شان در دریاچه_وان در ۲۷جون۲۰۲۰ کمیسیون پناهندگی کانون وکلای وان گزارش تازه‌ای در مورد این حادثه منتشر کرده است. طبق اخبار منتشرشده ۵۵ پناه‌جو و مهاجر جان خود را از دست دادند. گزارش پیام ماسوری👇 قاچاق_انسان

در پی غرق شدن قایق پناه‌جویان و کشته شدن آن‌ها در دریاچه «وان» در ۲۷ ماه جون ۲۰۲۰، «کمیسیون مهاجرت و پناهندگی کانون وکلای شهر وان» گزارش تازه‌ای در مورد این حادثه منتشر کرده است. در این ماه بود که خبر واژگون شدن قایق‌ پناه‌جویان در دریاچه وان ترکیه و غرق شدن آن‌ها به رسانه‌ها راه پیدا کرد. طبق اخبار منتشر شده، تعداد ۵۵ پناه‌جو و مهاجر در این حادثه جان خود را از دست دادند.

بنابر گزارش کانون وکلای وان، طی روند تحقیقات، شخص متهم به قاچاق انسان، یعنی « م.ا» بعد از بازداشت در بازجویی‌های اولیه که در ایستگاه پلیس ژاندارم «توشبا» در تاریخ ۲۹ جولای ۲۰۲۰ انجام شده است، گفته‌اند که عموزاده‌اش، «س.ا» در تاریخ ۲۷ جولای ۲۰۲۰ حوالی بعدازظهر با او تماس گرفته و گفته است: «امشب مسافر داریم، تو هم بیا.»

او در ادامه می‌گوید با قایق به طرف جزیره چارپاناک به راه افتادند و حوالی ساعت ۲۱ و۵۰ دقیقه به نقطه‌ای نزدیک جزیره چارپاناک ‌رسیدند و برای این‌که جلب توجه نکنند، چراغ‌های قایق را روشن نکردند. مهاجران در ساحل جزیره چارپانک روی شن‌های ساحل منتظرشان بودند و «س.ا» با کسی که با نور از ساحل علامت می‌داد، صحبت کرده بود.

این شهروند افغانستانی گفته است: «دریا مدام مواج‌تر می‌شد. مسافران را صدا می‌زدم تا به سمت من بیایند. تا حدود ساعت چهار و ۳۰ دقیقه صبح هم‌چنان تلاش می‌کردیم روی آب بمانیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جزییات تازه از بازداشت ۴عضو یک خانواده در کاشان و اصفهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جزییات تازه از عملیات کشتن قاسم سلیمانی | DW | 09.05.2021گزارشی مبتنی بر مصاحبه با ۱۵ مقام آمریکایی جزییات تازه‌ای از نحوه کشتن قاسم_سليمانی را برملا می‌کند. عملیات با همکاری یگان ضدتروریست اقلیم کردستان، تک تیراندازان دلتافورس آمریکا و نیروهای اطلاعاتی اسرائیل پیش رفته است. اونایی که تحت تاثیر مزه این کتلت شدن حالا میتونند طرز تهیه اش رو ببینند 😂 سپاس از تمام تروریست کشان انسان پرست. ❤️ بیخیال بابا. مزخرفه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: بیش از 13 میلیون یمنی با خطر مرگ ناشی از گرسنگی روبرو هستندسخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد هشدار داد که 13.5 میلیون نفر در یمن در معرض گرسنگی شدید قرار داشته و با خطر مرگ روبرو هستند. - خبرگزاری آناتولی خدا لعنت کند خامنه‌ای بیشرف کودک کش و طرفدارانش را که خاورمیانه را به خاک و خون کشیدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آلمان استفاده از واکسن آسترازنکا را محدود کرد؛ مرگ یک نفر در فرانسه پس از تزریقانستیتوی پزشکی «پاول ارلیش» که در موضوعات مرتبط با واکسیناسیون به دولت آلمان مشاوره می‌دهد، در حال بررسی ۳۱ گزارشی است که از ایجاد لخته خون در افراد واکسینه شده دریافت کرده است. etedalgara اینو حتما تو اخبار ایران با افتخار اعلام میکنن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران بیش از دوبرابر شد | DW | 02.04.2021یک عضو شورای شهر تهران از دوبرابرشدن مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ خبر داد. قرار است در تهران گورستان جدیدی ساخته شود. تعطیلات نوروزی آمار ابتلا در سراسر ایران را افزایش داده است. هرگوهی میخورن ولی واکسن نمی‌خرن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »