جزئیاتی از بازداشت تیم آدم‌ربایی مرتبط با ایران در ترکیه | DW | 12.02.2022

23/11/1400 07:39 ب.ظ

منابع خبری ترکیه از بازداشت اعضای باندی خبر دادند که برای ربودن مخالفان حکومت با جمهوری اسلامی همکاری می‌کردند. خبرگزاری رسمی آناتولی می‌گوید این افراد در انتقال یک افسر سابق ارتش به ایران دست داشته‌اند.

خبرگزاری رسمی آناتولی در گزارشی که شامگاه جمعه ۱۱ فوریه منتشر شد جزئیات جدیدی از شناسایی و بازداشت اعضای شبکه‌ای منتشر کرد که مظنون به همکاری با نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای ربودن مخالفان حکومت ایران هستند.

در گزارش تازه آناتولی تعداد بازداشت شدگان ۱۴ نفر ذکر شده که ظاهرا شامل دو شهروند ایرانی و ۱۲ شهروند ترکیه می‌شود. شرکت صنایع دفاعی"بای ساغلام" در چند کشور شعبه دارد و در فروش هواپیماهای نظامی، پهپاد و تجهیزات الکترونیکی به شکل گسترده‌ای فعال است.مالک این شرکت ظاهرا با طیف بزرگی از افسران بازنشسته، مقام‌های قضائی و ماموران سابق پلیس ترکیه ارتباط دارد و از برخی از آنها برای آدم‌ربایی استفاده کرده است.

این افسر سابق ارتش جمهوری اسلامی در شهر دنیزلی سکونت داشته و احسان ساغلام متهم است، فردی که او را قاچاقی از ایران به ترکیه منتقل کرده، برای دسترسی به او شکنجه کرده است. بنابر این گزارش، متهمان این پرونده سرانجام ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ یعقوب حافظ را به بهانه انتقال به یک کشور دیگر از طریق عراق با کمک قاچاقچیان انسان تحویل ماموران امنیتی جمهوری اسلامی داده‌اند.

ظاهرا علی قهرمان حاجی‌آباد، مامور اطلاعاتی جمهوری اسلامی همچنین از احسان ساغلام خواسته یک شهروند دیگر ایرانی که"س.گ" خوانده شده و اکتبر سال پیش به ترکیه فرار کرده را ربوده و به ایران منتقل کنند. پائیر گلر، که یک سرمایه‌دار فعال در صنایع هوا فضا است به سایت اسرائیلی"وای نت" گفته شناسایی افرادی که مظنون به طراحی ترور او هستند به چند ماه قبل بازمی‌گردد. headtopics.com

اینا همون کسایی هستند که عملیات پیچیده و چند لایه آدم ربایی می کردند😂

🛑 خبر فوری 🛑

متاسفانه دولت ترک دراین موردبارژیم خیلی مسامحه میکند

ادامه مطلب:
dw_persian »

نگرانی مقام‌های دولت ترامپ از توافق احتمالی با ایران | DW | 11.02.2022رئیس جمهوری اسلامی می‌گوید که نگاه ایران باید به همسایگانش باشد. نماینده روسیه از پیشرفت در مذاکرات وین خبر می‌دهد. شماری از مقام‌های دولت پیشین آمریکا، نسبت به توافق احتمالی با ایران ابراز نگرانی می‌کنند. اخه این مفلوک نمی‌دونه نگاهش باید به مردمش باشه تا دست گدایی و بدبختی جلوی کمونیست ها دراز کنه

گروه راک «ساماوایو» با انتشار تک‌آهنگ «آسمان افغانستان» از طالبان انتقاد کردگروه موسیقی راک «ساماوایو» تک آهنگ جدیدی را در حمایت از مردم افغانستان منتشر کرد. آسمان افغانستان، به زبان انگلیسی اجرا شده است ولی در موزیک ویدئوی این آهنگ در شبکه‌های اجتماعی، ترانه به ۱۹ زبان مختلف از جمله فارسی، پشتو، عربی، و عبری زیرنویس شده است.

ورزش ایران پیش و پس از انقلاب🔺انقلاب و ورزش؛ باشگاه‌هایی که تبدیل به پادگان و‌ مسجد و‌ بازداشتگاه شدند ▪️جمهوری_اسلامی از همان آغاز با ورزش غریبه بود و با تبدیل باشگاه‌های ورزشی به پادگان و‌ مسجد و‌ بازداشتگاه، تعطیلی عمومی ورزش کلید خورد. ⬇️ بیشتر بخوانید: ما که رفتیم جام_جهانی

برنج کیلویی ۸۰ تومان با نرخ حداکثر۴۰ تومان از کشاورز خریداری شده استنماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنجی که امروز در بازار با نرخ کیلویی ۸۰ تومان عرضه می‌شود حداکثر کیلویی ۴۰ تا ۴۵ تومان از کشاورز خریداری شده و در این میان دلال ها هستند که با بالا بردن قیمت سود بیشتری کسب می کنند.

رزمایش روسیه با بیش از 30 فروند ناو جنگی در دریای سیاهوزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از 30 فروند کشتی جنگی برای حضور در رزمایشی وارد دریای سیاه شدند. - خبرگزاری آناتولی

پایان جشن‌های حکومتی ۲۲ بهمن؛ اعتراض‌های صنفی در برخی شهرهای ایران از سرگرفته شدبا پایان جشن‌های حکومتی بیست و دوم بهمن ماه در ایران، اعتراض‌های صنفی معلمان و کارگران در برخی شهرها از سرگرفته شد. شماری از معلمان حق‌التدریسی در اعتراض به صادر نشدن احکام استخدامی رسمی‌شان، با تعطیل کردن کلاس‌های درس، مقابل ساختمان وزارت آموزش پرورش در تهران تجمع کردند.