جزئیاتی از سفر خارجی‌ها، سیم‌کارت گردشگری و سفر مصر

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

معاون گردشگری از سفر سه میلیون و ۳۵۴ هزار مسافر و گردشگر خارجی به ایران در شش ماه نخست امسال و حدود ۳۸ درصد رشد در این بخش نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد و درباره چگونگی اجرای طرح سیم‌کارت‌های بدون فیلتر گردشگری، سفر ایرانی‌ها به مصر، کاهش سفر آذربایجانی‌ها به ایران و طرح افزایش تعطیلات پایان هفته توضیحاتی ارائه کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر شالبافیان در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن روز جهانی و هفته ملی گردشگری در معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، با اشاره به احیای گردشگری ورودی ایران پس از دوران کرونا، اظهار کرد: سفر گردشگران خارجی به ایران از آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ تا شهریورماه سال ۱۴۰۱ روند خوبی را طی کرد که با ناآرامی‌های داخلی، این روند دچار خدشه شد. از اسفندماه سال ۱۴۰۱ نیز روند ورود گردشگران به ایران رو به رشد بوده است.

معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره این‌که آیا اتباع کشورهای همسایه از جمله افغانستان در آمار گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده‌اند شمارش می‌شوند، اظهار کرد: در این آمار به هیچ عنوان اتباعی که به انگیزه‌های غیرگردشگری به ایران سفر کرده‌اند، محاسبه نشده‌اند و اتباعی در این آمار محاسبه می‌شوند که ویزای گردشگری داشته باشند.

او افزود: طرح لغو روادید با دستور رییس‌جمهور آماده و به دستگاه‌های ذی‌ربط ارائه شده است و جلسات و پیگیری‌ها نشان می‌دهد مخالفت اساسی با این موضوع وجود ندارد. حال ممکن است درباره تعداد و کشورهایی که قرار است یکطرفه لغو روادید شوند، نظری وجود داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.