جزئیات گام‌ سوم کاهش تعهدات برجامی ایران اعلام شد

16/06/1398 09:21 ب.ظ

ایران می‌گوید گازدهی به سانتریفیوژهای پیشرفته‌ را از سر گرفته و ذخیره اورانیوم غنی‌سازی ‌شده‌اش را افزایش خواهد داد.

ایران می‌گوید گازدهی به سانتریفیوژهای پیشرفته‌ را از سر گرفته و ذخیره اورانیوم غنی‌سازی ‌شده‌اش را افزایش خواهد داد.

بهروز کمالوندی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته تهران، فعلا به بازرسان سازمان ملل اجازه خواهد داد که همچنان از تاسیسات هسته‌ای کشور بازدید کنند. وزیر دفاع آمریکا امروز در واکنش به این خبر گفت از گام سوم ایران متعجب نشده است. بریتانیا هم این اقدام ایران را ناامید کننده خوانده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برداشتایران در ادامه عدم پایبندی اروپا به تعهداتش در چهارچوب برجام و یازده تعهدی که پس از خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته‌ای به ایران داده بود، گام سوم کاهش تعهداتش در چهارچوب برجام را برداشت.

جزئیات نامه ظریف به موگرینی در مورد گام سوم ایرانسخنگوی وزارت امور خارجه، جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران را اعلام کرد.

واکنش انگلیس به جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانواکنش انگلیس به جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران وزارت امورخارجه انگلیس: گام سوم ایران برای فاصله گرفتن از تعهداتش در توافق هسته‌ای به‌ویژه در شرایطی که ما و شرکای اروپایی و بین‌المللی‌مان برای کاهش تنش‌ها با ایران تلاش می‌کنیم، ناامید کننده است

ایران جزئیات نامه ظریف به موگرینی را اعلام کردوزارت خارجه ایران جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را اعلام کرده که طی آن ایران از جزئیات گام سوم عقب‌نشینی از تعهداتش در توافق هسته‌ای موسوم به برجام به اتحادیه اروپا خبر داده است. اروپا از این تصمیم ایران ابراز تاسف کرده است.

نامه ظریف درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

انگلیس: گام سوم برجامی ایران نگران‌کننده است