جزئیات واردات ۱.۹ میلیون دوز واکسن کرونا اعلام شد

01/02/1400 03:11 ب.ظ

گمرک: از ۱۵ بهمن ماه سال گذشته تا ۲۶ فروردین ماه امسال یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا وارد، ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است

اعلام گمرک ایران به سازمان غذا و دارو نشان می دهد که از ۱۵ بهمن ماه سال گذشته تا ۲۶ فروردین ماه امسال یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا وارد، ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است. در مکاتبه ارونقی – معاون فنی گمرک ایران – با شانه ساز – معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو – اعلام شده که تاکنون یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن از چهار کشور و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده و پس از تشریفات گمرکی با...

در مکاتبه ارونقی – معاون فنی گمرک ایران – با شانه ساز – معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو – اعلام شده که تاکنون یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن از چهار کشور و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده و پس از تشریفات گمرکی با حداقل اسناد به صورت حمل یکسره و شبانه روزی در حداقل زمان ممکن(کمتر از ۱۵ دقیقه)تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

براساس اعلام گمرک به وزارت بهداشت جریان واردات واکسن به این شرح است: در سال گذشته در ۱۵ بهمن ماه ۲۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسیه، ۲۵ بهمن ماه ۱۰۰ هزار دوز اسپوتنیک روسی، ۱۰ اسفندماه ۲۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۱۴ اسفندماه ۲۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۲۰ اسفندماه ۱۲۵ هزار دوز واکسن هندی وارد ایران شده است.

این در حالی است که در سال جاری در پنج فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۱۲ فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز اسپوتنیک روسی، ۱۶ فروردین ماه ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز ، کواکس کره جنوبی و ۲۶ فروردین ماه ۴۰۰ هزار دوز واکسن چینی وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

یعنی حدود ۲ میلیون دوز تحویل وزارت بهداشت شده پس باید حدود یه میلیون نفر از افراد در اولویت می بایست واکسن زده باشن حدود ۱۴هزار نفر در روز به نظرم برای شروع و استارت واکسیناسیون گام بدی نیست بنده کاملا جدی و بدون کنایه خسته نباشید و خدا قوت عرض می کنم تشکر بزک نمیر بهار میاد کمپزه با خیار میاد در جمهوری اسلامی فقط فعل آینده وعده_سر_خرمن اقتصاد_اول_خاورمیانه

قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا برای کارگران/ خرید ۱۶۰۰ واحدی مسکونی ترکیه در سه ماه توسط ایرانی‌هارییس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: با تجربه‌ای که شرکت‌ها دارند، موفق شدند برای خرید ۶ میلیون دوز واکسن قرارداد ببندند. بیشتر هدف واردات این واکسن بخش تولید و به خصوص کارگران حوزه تولید هستند.

ارائه معرفی‌نامه به 35 شرکت بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا/ توزیع 200 میلیون دوز "واکسن تقلبی کرونا" در جهان!- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimتوزیع ۲۰۰ میلیون دوز واکسن_تقلبی_کرونا در جهان! رئیس سازمان غذا و دارو: به ۳۵ شرکت بخش خصوصی برای واردات واکسن معرفی نامه داده شده است هیچ یک از این شرکت‌ها نتوانسته‌اند مدارک و مستندات حداقلی را که مبین واردات از منابع رسمی و اصلی باشد، ارائه کنند

تاخیر در واردات واکسن و انتظار برای تولید داخل منطقی نیست/توانایی تولید 30 میلیون دوز تا شهریورماه را داریم/ به وعده داده شده، وفا کردیمرئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اظهار داشت: مخالف واردات واکسن نیستم و از اولین نفراتی بودم که اعلام کردم منطقی نیست در حالی که هر روز تعدادی از هموطنان‌مان به دلیل این ویروس جانشان را از دست می‌دهند، منتظر تولید واکسن داخلی باشیم و هر ثانیه تاخیر در واردات واکسن کرونا اشکال دارد.

آغاز ثبت سفارش‌ واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی/ درخواست ۴۹ شرکت برای واردات/ پیشنهاد خرید ۲۰ میلیون واکسن را داریمنایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران اظهار داشت: تعداد شرکت‌هایی که درخواست واردات واکسن کرونا را دارند به ۴۹ شرکت رسیده است و پس از تایید ثبت سفارش هر یک از آنان میتوان اسامى ایشان را در سایت سازمان غذا و دارو مشاهده نمود.

شب قدر پای تلویزیون + جزئیات- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnimشب_قدر پای تلویزیون شبکه‌های تلویزیونی همچون سال گذشته مراسمات احیاء شب‌های قدر را پوشش می‌دهند جزئیات برنامه‌ها: چرا ماه رمضان میشود تلویزیون عزا میگیرد ؟مردم دلشون میگیره با این برنامه ها . چندتا سریال طنز بسازید .کی به شماها گفته ماه رمضان ماه عزاست ؟؟

به گزارش ایسنا، گمرک ایران طی مکاتبه ای با وزارت بهداشت جزئیات واردات واکسن را تشریح کرده است.

در مکاتبه ارونقی – معاون فنی گمرک ایران – با شانه ساز – معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو – اعلام شده که تاکنون یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن از چهار کشور و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده و پس از تشریفات گمرکی با حداقل اسناد به صورت حمل یکسره و شبانه روزی در حداقل زمان ممکن(کمتر از ۱۵ دقیقه)تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

براساس اعلام گمرک به وزارت بهداشت جریان واردات واکسن به این شرح است:

در سال گذشته در ۱۵ بهمن ماه ۲۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسیه، ۲۵ بهمن ماه ۱۰۰ هزار دوز اسپوتنیک روسی، ۱۰ اسفندماه ۲۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۱۴ اسفندماه ۲۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۲۰ اسفندماه ۱۲۵ هزار دوز واکسن هندی وارد ایران شده است.

این در حالی است که در سال جاری در پنج فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۱۲ فروردین ماه ۱۰۰ هزار دوز اسپوتنیک روسی، ۱۶ فروردین ماه ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز ، کواکس کره جنوبی و ۲۶ فروردین ماه ۴۰۰ هزار دوز واکسن چینی وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت شده است.

جریان واردات واکسن کرونا از کانال دولت صورت گرفته اما از مدتی پیش موضوع واردات از طریق بخش خصوصی نیز مطرح است.

این در حالی است که اخیرا همتی - رئیس کل بانک مرکزی - اعلام کرد که هرگونه درخواست و اعلام وزارت بهداشت جهت پرداخت ارز بابت واردات واکسن تأمین می‌شود و تاکنون نیز بر اساس میزان تقاضا و درخواست برای خرید واکسن از کشورهای روسیه و چین، ارز لازم تأمین و واردات انجام شده است.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، در حال حاضر نیز تخصیص ارز برای واردات با ارز نیمایی، براساس دستور رئیس جمهور، در اولویت تأمین است.