جزئیات «روند انتقالی» در مالی اعلام شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

شورای نظامی در مالی موسوم به «کمیته ملی نجات مردم» جزئیات روند انتقال مدنی و سیاسی پس از کودتای نظامی در این کشور را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شورای نظامی در مالی موسوم به «کمیته ملی نجات مردم» جزئیات روند انتقال مدنی و سیاسی پس از کودتای نظامی در این کشور را منتشر کرد.شورای نظامی در مالی که خود را «کمیته ملی نجات مردم» (CNSP) نامیده‌اند، جزئیات روند انتقال مدنی و سیاسی را منتشر کرد.

رئیس شورای انتقالی به عنوان رئیس جمهور و رهبر روند انتقالی انجام وظیفه خواهد کرد. این شورا همچنین به عنوان نهاد قانونگذاری برای مدت 9 ماه فعالیت خواهد کرد.کمیسیون بررسی قانون اساسی راه اندازی و انتخابات عمومی و ریاست جمهوری و همچنین همه‌پرسی نیز در ماه آوریل برگزار خواهد شد.گفتنی است کودتای نظامی مالی صبح سه شنبه از پادگان سونجاتا واقع در 15 کیلومتری باماکو، پایتخت این کشور آغاز شد.

همچنین نظامیان کودتاگر ابوبکر ابراهیم کیتا، رئیس‌جمهور این کشور را حدود ساعت 16:30 به وقت محلی از منزلش در باماکو خارج و به مکان نامعلومی منتقل کردند. در ساعات اولیه بامداد چهارشنبه کیتا اعلام کرد که از مقام خود کناره گیری، پارلمان را منحل و دولت را برکنار می‌کند. وی طی سخنرانی کوتاهی در تلویزیون دولتی گفت: مایل نیستم به خاطر ماندن در قدرت خونی ریخته شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دست‌کم 14 نظامی در حمله طالبان به پاسگاهی در تخار افغانستان کشته شدنددر پی حمله شبه‌نظامیان طالبان به پاسگاه «نیروهای خیزش مردمی» در شهرستان خواجه‌بهادوالدین ولایت تخار افغانستان 14 نظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سخنرانی‌ها و مداحی‌های تلویزیون در محرم + جزئیات- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimشورای معارف سیما در اطلاعیه‌ای جزئیات برنامه‌های مختلف حسینیه تلویزیونی ایران را که از تمامی شبکه‌های تلویزیون در دهه اول محرم پخش می‌شود، اعلام کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا خواستار آزادی سریع زندانیان در مالی شد | DW | 19.08.2020رهبران اتحادیه اروپا از کودتای نظامی در مالی ابراز نگرانی شدید کردند. سران این اتحادیه از رهبران نظامی مالی خواستند هر چه سریع‌تر زندانیان را در این کشور آزاد کنند. آمریکا نیز کودتای مالی را محکوم کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رشد ۵۰ درصدی پولشویی در آلمان؛ بازار مسکن مظنون اصلی تامین مالی تروریسمواحد تامین امنیت مبادلات مالی آلمان روز سه‌شنبه اعلام کرد که پرونده‌های مالی مشکوک به پولشویی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۰ درصد افزایش یافته و بازار املاک و مستغلات بیش از بخش‌های دیگر، مورد سوء استفاده معاملاتی قرار گرفته که هدف اصلی آنها تامین مالی تروریسم بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه: از استعفای اجباری رئیس جمهور مالی در پی کودتا نگرانیم◀️وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای از استعفای اجباری ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور مالی در پی کودتا در این کشور ابراز نگرانی کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سرکشی نظامیان در مالی؛ رئیس جمهور مجبور به استعفا شدنظامیان همچنین از اعضای جامعهٔ مدنی و جنبش‌های سیاسی-اجتماعی کشور خواستند تا به آنان بپیوندند و شرایط گذار را فراهم کنند تا بتوان انتخابات سراسری دموکراتیک برگزار کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »