جزئیاتی از حکم ۱۸ سال زندان برای شهین خاکپور، فعال سیاسی؛ مجازات به دلیل فعالیت مجازی و انتقاد از خامنه‌ای

03/06/1399 07:07:00 ب.ظ

جزئیاتی از حکم ۱۸ سال زندان برای شهین_خاکپور، فعال سیاسی؛ مجازات به دلیل فعالیت مجازی و انتقاد از خامنه‌ای شهین خاکپور، فعال سیاسی ساکن شیراز، به تازگی توسط دادگاه انقلاب کرمان به ۱۸ سال زندان محکوم شده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. شهین خاکپور، فعال سیاسی ساکن شیراز، به تازگی توسط دادگاه انقلاب کرمان به ۱۸ سال زندان محکوم شده است.

منابع نزدیک به این فعال سیاسی به صدای آمریکا گفته‌اند که این حکم در رابطه با فعالیت‌های او و انتقادات او از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، صادر شده است.

یک منبع مطلع از جزئیات پرونده خانم خاکپور به صدای آمریکا گفت که صدور حکم ۱۸ سال زندان برای این فعال سیاسی در حالی است که او در دوران محاکمه و دادگاه به وکیل دسترسی نداشته است. این منبع مطلع، که بنا به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود،‌ به صدای آمریکا گفت، خانم خاکپور ۲ خرداد ماه سال گذشته توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه کرمان بازداشت شد. او کمی بعد با وثیقه نیم میلیارد تومانی به طور موقت از زندان کرمان آزاد شد. خانم خاکپور روز چهارشنبه ۸ مرداد ماه امسال، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرمان به اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروه‌های مخالف نظام»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» و همچنین توهین به خامنه‌ای مجموعا به ۱۸ سال زندان محکوم شد که در صورت تایید حکم در دادگاه تجدیدنظر، ‌او باید دست‌کم ۱۰ سال در زندان بماند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

چین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده استچین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده است ویروس_کرونا کووید_۱۹ واکسن_کرونا جزئیات بیشتر🔽

قواعد خط و خوشنویسی از ایرانیان نشأت گرفته استعباس اخوین با بررسی کوتاه میان خوشنویسی در ایران و ترکیه می‌گوید با وجود اینکه ترک‌ها در زمینه خط ثلث حرف‌هایی برای گفتن دارند، اما در مجموع ایرانیان همچنان در خوشنویسی جلوترند و سابقه تاریخی هم نشان می‌دهد که ابن ملقه با نظم بخشیدن اقلام سته، نقطه عطفی در خوشنویسی اسلامی به وجود آورد.

سازمان هواپیمایی: اطمینان می‌دهیم که پرواز از آسمان ایران امن استهواپیمای_اوکراینی | رئیس سازمان هواپیمای ایران: برابر دستورالعمل ایکائو و قوانین ملی و موجود ظرف مدت یکسال باید نتیجه نهایی را گزارش دهیم؛ اما به همکارانم در سازمان هواپیمایی دستور دادم که سریعتر گزارش نهایی بررسی سانحه را به اطلاع مردم برسانند

جمعیت یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مولفه‌های اقتدار ملی استجلسه سیاست‌های کلی جمعیت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

اختیار لازم از دولت‌ها سلب شده استجواد امام گفت‌: اولین و کمترین توقع دولت‌ها این است که بتوانند کارگزاران دولتی را بر اساس سلیقه خودشان انتخاب کنند و به کار گیرند. اما این حق مسلم از دولت‌ها سلب می‌شود و آنها بالاجبار کارها را به نیروهای ضعیف تحمیلی می‌سپارند که این یکی از دلایل ناکارآمدی‌ها محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا می‌گوید خرید موشک‌ از ایران 'ایده خوبی' است - BBC News فارسینیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا می‌گوید خرید موشک از ایران 'ایده خوبی است.' آقای مادورو یک روز پس از آن که رئیس‌جمهوری کلمبیا گفت ونزوئلا می‌خواهد با خرید موشک از ایران آن را در اختیار شورشیان کلمبیا قرار دهد، در جریان پخش تلویزیونی نشست کابینه ونزوئلا گفت چنین ایده‌ای 'به ذهن او خطور نکرده بود.'