جزئیات تازه از انفجارهای کابل؛ طالبان تنها مسئولیت یکی از حملات را به عهده گرفت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

25/07/2019 11:17:00 ق.ظ

در حالی که پایتخت افغانستان امروز شاهد سه انفجار پیاپی بود، سخنگوی طالبان تنها مسئولیت یکی از این حملات را به عهده گرفت و ارتباط این گروه با دو حمله دیگر را رد کرد.

طالبان

جزئیات تازه از انفجارهای کابل؛ طالبان تنها مسئولیت یکی از حملات را به عهده گرفت «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با اشاره به این موضوع تصریح کرد که دو حمله نخست در منطقه پل محمود خان که کارمندان وزارت معادن را هدف قرار داده ربطی به این گروه ندارد.

در حالی که پایتخت افغانستان امروز شاهد سه انفجار پیاپی بود، سخنگوی طالبان تنها مسئولیت یکی از این حملات را به عهده گرفت و ارتباط این گروه با دو حمله دیگر را رد کرد.

، صبح امروز مینی‌بوس حامل کارمندان وزارت معادن افغانستان در منطقه «پل ‌محمودخان» حوزه شانزدهم امنیتی شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفت.بلافاصله پس از حمله انتحاری زمانی که مردم برای کمک به زخمیان شتافتند انفجار دیگری نیز در نزدیکی محل حادثه در این منطقه بوقوع پیوست.

لحظاتی پس از حملات یاد شده وزارت کشور افغانستان از وقوع انفجار سوم در منطقه «دسپیچری» حوزه نهم امنیتی شهر کابل خبر داد که توسط یک خودروی بمب گذاری شده صورت گرفت.مسیرهای منتهی به محل حادثه در منطقه دسپیچری در حوزه نهم امنیتی شهر کابل از سوی نیروهای امنیتی افغان مسدود شده است و دولت افغانستان از ارائه جزئیات درباره این حمله خودداری می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تکمیلی/وی در بیانیه‌ای تصریح کرد که تنها انفجار سوم در منطقه دسپیچری شهر کابل که نیروهای خارجی راهدف قرار داده از سوی این گروه صورت گرفته است. سخنگوی طالبان اعلام کرد که بر اثر حمله خودروی بمب گذاری شده به کاروان نیروهای خارجی در منطقه دسپیچری شهر کابل 9 نظامی خارجی کشته شده است

پلیس افغانستان از بیم حملات طالبان پاسگاه‌های دورافتاده‌اش را می‌بندد🔷پلیس افغانستان از بیم حملات طالبان پاسگاه‌های دورافتاده‌اش را می‌بندد 💢مقامات آمریکایی می‌گویند ماموران پاسگاه‌ها دو برابر بیشتر از نیروهای گشت سیار در معرض تهدید قرار دارند. ◀️بیشتر بخوانید: 😂😂😂

وزیر بهداشت دو تابعیتی بودن خود را تکذیب و هدف از آن را «تخریب دولت» دانستسعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران خبر مربوط به دوتابعیتی بودن خود را دروغ خواند و گفت هدف از طرح این ادعا‌ها، «تخریب دولت» است. کدوم دولت در جمهوری اسلامی تخریب نشده که تو به فکر این دولت فاسد هستی احمق الکی جو نده دیوث تخریب دولت ووو این ترفندا قدیمی شده مدرکش موجوده اگه میگی ته فقط اثبات کن و زر یا مفت نزن

حقایق و آمارهایی از صنعت توریسم در چیندرآمد سالانه چین از صنعت توریسم، از سال 2016، حدود سه تریلیون و 94 میلیارد یوان بوده که نسبت به سال قبل از آن 15.2 درصد افزایش پیدا کرده است. این صنعت 2.1 درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل داده و باعث ایجاد 22 و نیم میلیون شغل شده است. اگر شغل‌های باواسطه را هم از سال 2015 در نظر بگیریم، تاثیر توریسم بر ایجاد شغل در چین بسیار بیشتر از این خواهد بود و به حدود 65 میلیون شغل خواهد رسید.

حمایت از فلسطین واجب اسلامی استلاریجانی در دیدار نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس: *ایران حمایت از فلسطین را واجب اسلامی می‌داند *باید مسیر مقاومت را دنبال کرد و این تنها راه ایجاد پشیمانی در دشمنان فلسطین است تا حالا چه غلطی کردن بجز اینکه کشته دادن وموشکهارا به جای بایر زدند جانور۲تابعیتی اخوندفاسدهمیشه درصحنه فاسدمشغول کار در زورخانه چهل_سال از این کنداب خیلی از دهانت بیرون زده و فلسطینی هاباکول خوردن،جان،مال خانه‌هایشان ازدست دادن،در سایه،تو،برادارن فاسدوحماس هرچه مال ما بوده غارت کردید. Iran Rouhani_ir Majlis_ir Mashhad_2017 Khamenei_fa

بانک‌ها اگر دیجیتالی نشوند، دهه هفتادی و هشتادی‌ها را از دست می‌دهند!معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد تاکید کرد: اگر بانک‌ها به سمت بانکداری دیجیتال نروند، مشتریان خود را در تمامی نسل‌ها مخصوصاً در میان نسل Z و نسل اینترنت (دهه هفتاد و هشتاد) از دست خواهند داد. من به شخصه به خاطر آپ مزخرف و داغون بانک قوامین می‌خوام توی یک بانک دیگه حساب باز کنم صبح بخیر ۳۰ سال از دنیا عقبید اقتصاد

عمران خان: طالبان را به مذاکره با دولت افغانستان تشویق می‌کنماین سخنان یک روز پس از تغییر موضع تاریخی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در قبال پاکستان ابراز می‌شود. اين خود لعنتي طالبان است... عمران خان يعني طالبان خان... خودتون منشاء عفونت و‌ کثافت طالبان هستین ( پاکستان )

خبرگزاری تسنیم ، صبح امروز مینی‌بوس حامل کارمندان وزارت معادن افغانستان در منطقه «پل ‌محمودخان» حوزه شانزدهم امنیتی شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفت.مشاوران آمریکایی برای سال‌ها فرماندهان افغان را به رها کردن ایست‌های بازرسی دورافتاده ترغیب کرده‌اند.‌ها، «تخریب دولت» است.درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل داده و باعث ایجاد 22 و نیم  میلیون شغل شده است.

بلافاصله پس از حمله انتحاری زمانی که مردم برای کمک به زخمیان شتافتند انفجار دیگری نیز در نزدیکی محل حادثه در این منطقه بوقوع پیوست. لحظاتی پس از حملات یاد شده وزارت کشور افغانستان از وقوع انفجار سوم در منطقه «دسپیچری» حوزه نهم امنیتی شهر کابل خبر داد که توسط یک خودروی بمب گذاری شده صورت گرفت. بنابر تصمیم جدید پلیس افغانستان در جریان این طرح، ۶ هزار و ۴۵۳ پاسگاه دورافتاده در سراسر افغانستان به عنوان گزینه‌های تعطیلی در نظرگرفته خواهند شد تا هم از بروز تلفات بیشتر کاسته شود و هم شمار سربازانی که احساس می‌کنند از سوی فرماندهانشان طرد شده‌اند و در نتیجه از خدمت متواری می‌شوند، کاهش یابد. مسیرهای منتهی به محل حادثه در منطقه دسپیچری در حوزه نهم امنیتی شهر کابل از سوی نیروهای امنیتی افغان مسدود شده است و دولت افغانستان از ارائه جزئیات درباره این حمله خودداری می‌کند.لازم است تحقیقات لازم صورت گیرد. «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با اشاره به این موضوع تصریح کرد که دو حمله نخست در منطقه پل محمود خان که کارمندان وزارت معادن را هدف قرار داده ربطی به این گروه ندارد. وی در این‌باره گفت: «این پاسگاه‌های دورافتاده کمکی به امنیت نمی‌کردند و تنها یک هدف آسان برای طالبان به شمار می‌رفتند تا بیایند و آن‌ها را تصرف کنند. وی در بیانیه‌ای تصریح کرد که تنها انفجار سوم در منطقه دسپیچری شهر کابل که نیروهای خارجی را هدف قرار داده از سوی این گروه صورت گرفته است.   تعداد مسافران بین‌المللی، از سال 2015، 134 میلیون نفر بوده که از این تعداد 26 میلیون نفر از آن سوی آب‌ها و اکثر آنها از هنگ‌کنگ و ماکائو بوده‌اند.

انفجارهای پیاپی در کابل با 7 کشته و 22 زخمی سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اثر حمله خودروی بمب گذاری شده به کاروان نیروهای خارجی در منطقه دسپیچری شهر کابل 9 نظامی خارجی کشته شده است.» یک سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز گفت دولت درصدد است با ادغام شماری از ایست‌های بازرسی دورافتاده، مراکز بزرگ‌تر تشکیل دهد. معصومه ابتکار هم ادعای تابعیت دوگانه خود را تکذیب کرد. گفتنی است که در بسیاری از موارد که نیروهای خارجی هدف حمله قرار می‌گیرند نیروهای امنیتی افغان با محاصره محل حادثه مانع حضور رسانه‌ها می‌شوند و دولت افغانستان نیز جزئیاتی منتشر نمی‌کند. انتهای پیام/. مقامات آمریکایی می‌گویند ماموران پاسگاه‌ها دو برابر بیشتر از نیروهای گشت سیار در معرض تهدید قرار دارند. .» از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری امروز چهارشنبه، انتشار لیست دوتابعیتی‌ها از سوی کریمی قدوسی را «بی‌پایه و أساس» خواند و گفت «این افراد به دلیل اینکه نمی دانیم ریشه‌شان چیست و از کجا آمده، این حرف‌ها را مطرح می‌کنند تا کسی در مورد خود آنها چیزی نگوید.