جریمه 1.7 میلیون دلاری شرکت آمریکایی به اتهام نقض تحریم‌های ایران

16/05/1398 11:56:00 ق.ظ

جریمه ۱.۷ میلیون دلاری شرکت آمریکایی به اتهام نقض تحریم‌های ایران وزارت خزانه‌داری آمریکا سایت خود اعلام کرد که شرکت آمریکایی پاکار (PACCAR) مبلغ ۱.۷ میلیون دلار را به دلیل نقض تحریم‌های اعمال شده علیه ایران جریمه پرداخت می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت را به دلیل نقض تحریم‌های ایران جریمه کرد. وزارت خزانه‌داری همچنین اعلام کرد: این شرکت مستقر در واشنگتن موافقت کرده است برای 63 مورد نقض آشکار تحریم‌ها علیه ایران در مدت زمان بین اکتبر 2013 تا فوریه 2015 جریمه‌ای بالغ بر 1.7 میلیون دلار بپردازد.

آمریکا مدعی شده است که شرکت PACCAR ظاهرا 63 وسیله نقلیه را از طریق یک شرکت تابعه در هلند به مشتریانی در اروپا تحویل داده و مطلع بوده که ایران، مصرف کننده نهایی این محصولات است. مبلغ کل این معامله 5.4 میلیون دلار بوده است.

PACCAR یک شرکت تولیدکننده خودروهای سنگین و نیمه سنگین آمریکایی است که سومین شرکت بزرگ تولیدکننده انواع کامیون‌ها و خودروهای سنگین در جهان به شمار می‌آید. دولت آمریکا پیش از این نیز بانک‌ها و شرکت‌های متعددی را در نقاط مختلف جهان به اتهام زیر پا گذاشتن تحریم‌های واشنگتن علیه تهران جریمه کرده است. به تازگی نیز یک شرکت چینی به دلیل خرید نفت از ایران هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

اتهام پولشویی «اچ‌اس‌بی‌سی» برای تُجار الماس؛ غول بانکی بریتانیا جریمه شددادستان بلژیک از توافق با شعبه بانک اچ‌ اس‌ بی‌ سی در سوئیس برای پرداخت جریمه ۳۰۰ میلیون یورویی به دلیل تخلف مالیاتی و پولشویی خبر داد.

احضار فرزانه زیلابی وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به کل منطقه آسیب وارد می‌کندمولود چاووش اوغلو: تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به کل منطقه آسیب وارد می‌کند

اتهام پولشویی «اچ‌اس‌بی‌سی» برای تُجار الماس؛ غول بانکی بریتانیا جریمه شددادستان بلژیک از توافق با شعبه بانک اچ‌ اس‌ بی‌ سی در سوئیس برای پرداخت جریمه ۳۰۰ میلیون یورویی به دلیل تخلف مالیاتی و پولشویی خبر داد.

آمریکا آیین‌نامه تحریم‌های مالی علیه ایران را تغییر داد | DW | 07.08.2019آمریکا عنوان آیین‌نامه تحریم‌های حقوق بشر ایران را به آیین‌نامه 'بخش ایران و تحریم‌های نقض حقوق بشر' تغییر داد و آن را به تحریم صنایع فلزات ایران، 'مس، فولاد، آهن و آلومینیوم' پیوند زد. انقدر تحریم کنید که تحریم دانتان پاره شود. امام احمدینجاد (سخیفه محمودیه جلد ۱ پیشکفتار) دولت_آلمان باید خیلی خجالت بکشد که از یک دولت دیکتاتوری_ارتجاعی_مستبد و ناقض_مستمر حقوق_بشر در تمام زمینه ها هنوز هم حمایت و هم استمالت میکند. مردم دردمند و رنجور ایران آخوند زده این رفتار سیاستمداران در دولت آلمان را مطمئنا نه_فراموش_میکنند و نه_می‌بخشند.

ارتباط با حزب الله شهروند لبنانی را به لیست تحریم‌های آمریکا افزودوزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه تحریم‌هایی را علیه یک شهروند لبنانی به نام فادی سرحان را به دلیل