جریمه صدها میلیون دلاری شرکت داروسازی 'جانسون‌اندجانسون' | DW | 28.08.2019

28/08/2019 02:24:00 ب.ظ

دادستانی عمومی اکلاهما شرکت 'جانسون‌اندجانسون' را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

داروسازی, جانسون‌اندجانسون

دادستانی عمومی اکلاهما شرکت ' جانسون‌اندجانسون ' را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

دادستانی عمومی اکلاهما شرکت ' جانسون‌اندجانسون ' را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

جریمه صدها میلیون دلاری شرکت داروسازی"جانسون‌اندجانسون"دادستانی عمومی اکلاهما شرکت"جانسون‌اندجانسون" را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

دادگاهی در آمریکا شرکت داروسازی"جانسون‌اندجانسون" را متهم به پخش داروهای مسکن اعتیادآور کرده و با صدور حکمی این شرکت را به پرداخت جریمه‌ای بالغ بر ۵۷۲ میلیون دلار (۵۱۵ میلیون یورو) محکوم کرده است.افزون بر آن گفته شده است که این شرکت با پرداخت رشوه به پزشکان، تلاش کرده در گزارش‌های پزشکی میزان عوارض جانبی و خطرات این داروها را نازل‌تر از سطح واقعی آن ارائه کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مسکن‌های اعتیادآور؛ شرکت آمریکایی برای فیصله دو هزار پرونده '۱۲ میلیارد دلار می پردازد'بنا بر گزارش ها، شرکت داروسازی پوردو فارما - که مالک آن خانواده میلیاردر سکلر است- در نظر دارد که برای فیصله دادن به حداقل ۲۰۰۰ شکایت در دادگاه‌های آمریکا ، بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار به شاکیان بپردازد.

آخرین خبرهای چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 28.08.2019

جان بولتون: پیشنهاد دیدار با روحانی به معنای تغییر رویکرد آمریکا نیست | DW | 28.08.2019جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده است که تغییری در سیاست اعمال فشار حداکثری به ایران ایجاد نشده است. بولتون گفته است که دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با هر کسی است. اما تحریم‌ها ادامه می‌‌یابند.

سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است | DW | 28.08.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد. سخنگوی طالبان نیز تایید کرده که دستیابی به 'توافق نهایی' نزدیک است.

کشاورزان و سیاستمداران برزیل در مقابله با بولسونارو | DW | 28.08.2019تنش میان کشورهای گروه جی ۷ و رئیس جمهور برزیل باعث شده که حالا ژائیر بولسونارو در برزیل هم با مخالفت و فشار روبرو شود. سیاستمداران محلی و کشاورزان، نگران خدشه‌دار شدن وجهه برزیل هستند.

توفان توییتری برای نوشین جعفری | DW | 28.08.2019'برای نجات نوشین توییت می‌کنیم تا صدایش باشیم' این جمله در توییت برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به چشم می‌خورد که قرار است چهارشنبه شب ۶ مرداد، ساعت ۱۰ شب به وقت ایران در دفاع از نوشین جعفری، عکاس خبرنگار توفان به پاکنند.

جهان جریمه صدها میلیون دلاری شرکت داروسازی"جانسون‌اندجانسون" دادستانی عمومی اکلاهما شرکت"جانسون‌اندجانسون" را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد.Image caption مسکن قوی اکسی‌کانتن بنا بر گزارش ها، شرکت داروسازی 'پوردو فارما' - که مالک آن خانواده میلیاردر سکلر است- در نظر دارد برای فیصله دادن به حداقل ۲۰۰۰ شکایت در دادگاه‌های آمریکا، بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار به شاکیان بپردازد.آخرین خبرهای چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ [۱۰:۴۲] صبا کردافشاری، از معترضان به حجاب اجباری به ۲۴ سال زندان محکوم شد حسین تاج، وکیل صبا کردافشاری، از معترضان به حجاب اجباری، از صدور حکم ۲۴ سال زندان برای موکل خود خبر داد.جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود که پس از پایان نشست کشورهای عضو گروه هفت در بیاریتز فرانسه برگزار شده بود، از احتمال دیدار با حسن روحانی ظرف هفته‌های آینده سخن گفته بود.

حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است. یک سخنگوی پوردو فارما روز سه شنبه (۲۷ اوت) به بی بی سی گفت که این شرکت به طور فعالانه برای رسیدن به یک"راه حل فراگیر" تلاش می کند. دادگاهی در آمریکا شرکت داروسازی"جانسون‌اندجانسون" را متهم به پخش داروهای مسکن اعتیادآور کرده و با صدور حکمی این شرکت را به پرداخت جریمه‌ای بالغ بر ۵۷۲ میلیون دلار (۵۱۵ میلیون یورو) محکوم کرده است. تا کنون مژگان کشاورز، یاسمن آریانی و منیره عربشاهی، دیگر معترضان به حجاب اجباری، در مجموع به ۵۵ سال زندان محکوم شده‌اند. افزون بر آن گفته شده است که این شرکت با پرداخت رشوه به پزشکان، تلاش کرده در گزارش‌های پزشکی میزان عوارض جانبی و خطرات این داروها را نازل‌تر از سطح واقعی آن ارائه کند. شبکه ان بی سی آمریکا - که پیش از رسانه های دیگر این خبر را منتشر کرده - گزارش داده است که احتمال دارد خانواده آمریکایی-بریتانیایی سکلر مالکیت شرکت را واگذار کند. موضوع بر سر ماده اپیویید در داروهای مسکن ساخت این شرکت داروسازی است.» بولتون گفته است که ترامپ یک"معامله‌گر" است و از این رو، همیشه آماده دیدار، مذاکره و معامله است.

این ماده که از مشتقات تریاک به شمار می‌رود، منجر به اعتیاد به مواد مخدر می‌شود. در واشنگتن، پایتخت آمریکا، نام آرتور سکلر بر موزه فری‌یر و سکلر که تمرکزش بر هنر آسیاست نهاده شده است. محمد خرسند، امام جمعه کازرون چهارشنبه ۸ خردادماه در برابر خانه خود مورد حمله فردی مسلح به چاقو قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان در اثر شدت جراحات درگذشت. دوهزار شکایت حکم دادگاه اوکلاهما علیه شرکت دارویی"جانسون‌اند‌جانسون" تنها یکی از ۲۰۰۰ شکایتی است که علیه این شرکت به علت پخش داروهای حاوی مواد اعتیادآور از سوی مقامات قضایی آمریکا مطرح شده است. بر اساس اظهارات دادستانی اوکلاهما در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ تنها در آن ایالت ۴۶۵۳ نفر در اثر استفاده از ماده ایپویید و مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند. + خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید پوردو فارما در بیانیه خود گفته که هرچند آماده است در پرونده های مرتبط با داروهای مخدر اعتیادآور قویا از خود دفاع کند، در عین حال معتقد است که یک روند قضایی طولانی نتیجه مثبتی نخواهد داشت. دادستانی اکلاهما درباره این داروی شرکت یاد شده گفته است: «این بدترین بحران پزشکی در تاریخ آمریکا و این ایالت است که مسبب آن انسان بوده است. بر اساس این گزارش برادر حسین خرسند در پیامی گفته است: «در مدت زمان ۴۸ ساعت گذشته از کانال‌های مختلف با خانواده ما تماس گرفتند و خواستار بخشش نامبرده شدند.» همین مرجع قضایی گفته است که شرکت"جانسون‌اندجانسون" با به راه انداختن یک کارزار چند میلیارد دلاری در پی کم‌رنگ جلوه‌دادن خطرات ناشی از مصرف بیش از حد این دارو بوده است." خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع ناشناس گزارش داده که طرفین هنوز به توافق نهایی دست پیدا نکرده اند و مذاکرات می تواند بی نتیجه پایان یابد. همین روزنامه به ناخشنودی سیاستمداران اسرائیل درباره چنین دیداری اشاره کرده است.

تد بالکمن، قاضی دادگاه اوکلاهما اعلام کرده است که جریمه پیشبینی شده برای شرکت"جانسون‌اندجانسون" به درمان بیماران اختصاص خواهد یافت. دادگاه اوکلاهما نخستین دادگاهی است که در ارتباط با داروهای مسکن اعتیادآور موفق شده حکم به مجازات و پرداخت جریمه از سوی این شرکت بدهد. پوردو فارما اخیرا برای فیصله دادن به یک پرونده موافقت کرده بود که ۲۷۰ میلیون دلار بپردازد.» [۰۹:۳۱] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح چهارشنبه ۶ شهریور  - ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه اعلام کرد در دیدار با رجب طیب اردوغان، هم‌تای خود در ترکیه بر سر گام‌های اولیه به سوی"عادی‌سازی" اوضاع در ادلب به توافق رسیده‌اند. باید یادآور شد که مسئولان این شرکت علیه حکم صادره اعتراض کرده‌اند. مسئولان شرکت یادشده اعلام کرده‌اند که قوانین را رعایت کرده و نقش داروهای مسکن این شرکت در ایجاد اعتیاد‌های ناشی از مصرف ایپویید بسیار نازل بوده است. اخبار مرتبط:. بررسی پرونده‌های شکایت علیه شرکت"جانسون‌اندجانسون" در بیش از ۲۰۰۰ دادگاه دیگر آمریکا ادامه دارد.  - کشورهای آلمان، فرانسه و بریتانیا بر لزوم ادامه مذاکرات کره‌شمالی با ایالات متحده آمریکا تاکید کردند. در همین زمینه:.

WWW links .