داروسازی, جانسون‌اندجانسون, آمریکا, مواد اعتیادآور

داروسازی, جانسون‌اندجانسون

جریمه صدها میلیون دلاری شرکت داروسازی 'جانسون‌اندجانسون' | DW | 28.08.2019

دادستانی عمومی اکلاهما شرکت 'جانسون‌اندجانسون' را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

28/08/2019 02:24:00 ب.ظ

دادستانی عمومی اکلاهما شرکت ' جانسون‌اندجانسون ' را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

دادستانی عمومی اکلاهما شرکت ' جانسون‌اندجانسون ' را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

جریمه صدها میلیون دلاری شرکت داروسازی"جانسون‌اندجانسون"دادستانی عمومی اکلاهما شرکت"جانسون‌اندجانسون" را به علت توزیع داروهای مسکن اعتیادآور ۵۷۲ میلیون دلار جریمه کرد. حتی گفته می‌شود مسئولان این شرکت به پزشکان رشوه داده‌اند. شرکت داروسازی یاد شده این اتهامات را رد کرده است.

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد

دادگاهی در آمریکا شرکت داروسازی"جانسون‌اندجانسون" را متهم به پخش داروهای مسکن اعتیادآور کرده و با صدور حکمی این شرکت را به پرداخت جریمه‌ای بالغ بر ۵۷۲ میلیون دلار (۵۱۵ میلیون یورو) محکوم کرده است.افزون بر آن گفته شده است که این شرکت با پرداخت رشوه به پزشکان، تلاش کرده در گزارش‌های پزشکی میزان عوارض جانبی و خطرات این داروها را نازل‌تر از سطح واقعی آن ارائه کند.

موضوع بر سر ماده اپیویید در داروهای مسکن ساخت این شرکت داروسازی است. این ماده که از مشتقات تریاک به شمار می‌رود، منجر به اعتیاد به مواد مخدر می‌شود.دوهزار شکایتحکم دادگاه اوکلاهما علیه شرکت دارویی"جانسون‌اند‌جانسون" تنها یکی از ۲۰۰۰ شکایتی است که علیه این شرکت به علت پخش داروهای حاوی مواد اعتیادآور از سوی مقامات قضایی آمریکا مطرح شده است. headtopics.com

بر اساس اظهارات دادستانی اوکلاهما در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ تنها در آن ایالت ۴۶۵۳ نفر در اثر استفاده از ماده ایپویید و مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند.دادستانی اکلاهما درباره این داروی شرکت یاد شده گفته است: «این بدترین بحران پزشکی در تاریخ آمریکا و این ایالت است که مسبب آن انسان بوده است.»

همین مرجع قضایی گفته است که شرکت"جانسون‌اندجانسون" با به راه انداختن یک کارزار چند میلیارد دلاری در پی کم‌رنگ جلوه‌دادن خطرات ناشی از مصرف بیش از حد این دارو بوده است.تد بالکمن، قاضی دادگاه اوکلاهما اعلام کرده است که جریمه پیشبینی شده برای شرکت"جانسون‌اندجانسون" به درمان بیماران اختصاص خواهد یافت.

دادگاه اوکلاهما نخستین دادگاهی است که در ارتباط با داروهای مسکن اعتیادآور موفق شده حکم به مجازات و پرداخت جریمه از سوی این شرکت بدهد. باید یادآور شد که مسئولان این شرکت علیه حکم صادره اعتراض کرده‌اند.مسئولان شرکت یادشده اعلام کرده‌اند که قوانین را رعایت کرده و نقش داروهای مسکن این شرکت در ایجاد اعتیاد‌های ناشی از مصرف ایپویید بسیار نازل بوده است.

بررسی پرونده‌های شکایت علیه شرکت"جانسون‌اندجانسون" در بیش از ۲۰۰۰ دادگاه دیگر آمریکا ادامه دارد. ادامه مطلب: DW فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مسکن‌های اعتیادآور؛ شرکت آمریکایی برای فیصله دو هزار پرونده '۱۲ میلیارد دلار می پردازد'بنا بر گزارش ها، شرکت داروسازی پوردو فارما - که مالک آن خانواده میلیاردر سکلر است- در نظر دارد که برای فیصله دادن به حداقل ۲۰۰۰ شکایت در دادگاه‌های آمریکا ، بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار به شاکیان بپردازد.

آخرین خبرهای چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 28.08.2019

جان بولتون: پیشنهاد دیدار با روحانی به معنای تغییر رویکرد آمریکا نیست | DW | 28.08.2019جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده است که تغییری در سیاست اعمال فشار حداکثری به ایران ایجاد نشده است. بولتون گفته است که دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با هر کسی است. اما تحریم‌ها ادامه می‌‌یابند.

سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است | DW | 28.08.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد. سخنگوی طالبان نیز تایید کرده که دستیابی به 'توافق نهایی' نزدیک است.

کشاورزان و سیاستمداران برزیل در مقابله با بولسونارو | DW | 28.08.2019تنش میان کشورهای گروه جی ۷ و رئیس جمهور برزیل باعث شده که حالا ژائیر بولسونارو در برزیل هم با مخالفت و فشار روبرو شود. سیاستمداران محلی و کشاورزان، نگران خدشه‌دار شدن وجهه برزیل هستند.

توفان توییتری برای نوشین جعفری | DW | 28.08.2019'برای نجات نوشین توییت می‌کنیم تا صدایش باشیم' این جمله در توییت برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به چشم می‌خورد که قرار است چهارشنبه شب ۶ مرداد، ساعت ۱۰ شب به وقت ایران در دفاع از نوشین جعفری، عکاس خبرنگار توفان به پاکنند.