جریمه حدود ۲ هزار راننده متخلف و توقیف ۶۰۰ خودرو در گیلان

09/04/2020 09:19:00 ب.ظ

رشت - ایرنا - رئیس پلیس راهور گیلان گفت: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم تا ۲۰ فروردین ماه بیش از یک هزار و ۹۵۰ راننده متخلف جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودرو نیز توسط پلیس راهور در استان توقیف شد.

جریمه ۲هزار راننده در گیلان | رئیس پلیس راهور گیلان: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم تا ۲۰ فروردین ماه بیش از یک هزار و ۹۵۰ راننده متخلف جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودرو نیز توسط پلیس راهور در استان توقیف شد

رشت - ایرنا - رئیس پلیس راهور گیلان گفت: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم تا ۲۰ فروردین ماه بیش از یک هزار و ۹۵۰ راننده متخلف جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودرو نیز توسط پلیس راهور در استان توقیف شد.

وی با اشاره به محدودیت تردد برای خودروهای غیر بومی بیان کرد: پلیس راهور در ۱۱۶ نقطه مبادی ورودی شهرها، راههای فرعی و نقاط دسترسی که خودروها امکان ورود به استان را داشته باشند، بیش از یک هزار نیرو برای اجرای این طرح مستقر شده اند و اعمال قانون می کنند ضمن آنکه پلیس راه نیز بر محدودیت های تردد در مبادی ورودی به استان نظارت می کند.

وی با اشاره به نحوه اعمال قانون توقیف یکماهه برای خودروها تصریح کرد: وقتی برای خودرویی کد ۲۱۷۶ اعمال می شود، همزمان در اجرائیات،  جریمه توام با توقیف ثبت می شود و فرد اگر در این استان باشد توقیف انجام شوداما اگر به شهرش بازگردد، بازهم باید به راهنمایی و رانندگی شهر خود مراجعه کند و خودروی  را برای یکماه جهت اعمال قانون تحویل دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

خدا بده برکت هر چی تهسیلات و بخشش بود دولت دو دستی پس که هیچ سودش رو هم گرفت.

وام ۱۲ درصدی کرونا حکم جریمه را داردرییس جامعه تورگردانان: *وام ۱۲درصدی کرونا حکم جریمه را دارد *این وام فقط تاسیسات گردشگری را به بانک‌ها بدهکارتر می‌کند *ناچارا یا باید کارمندان را تعدیل کنیم یا این وام را بعنوان حقوق باید به پرسنل بدهیم *آیا می‌توان نام چنین تسهیلاتی را کمک مالی گذاشت

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴ هزار و ۱۱۰ نفر رسیداطلاع‌رسانی کرونا | از دیروز تا ۲۱ فروردین 🔸 ۱۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و در مجموع بیماران کووید ۱۹ به ۶۶۲۲۰ نفر رسیده است 🔸در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بیمار جان خود را از دست داده‌اند 🔸خوشبختانه ۳۲۳۰۹ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند اطلاع‌رسانی کرونا | از دیروز تا ۲۲ فروردین: 🔸۱۹۷۲ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی و مجموع بیماران کووید-۱۹ در ایران به ۶۸۱۹۲ نفر رسید 🔸از روز گذشته ۱۲۲ بیمار جان خود را از دست داده و تاکنون ۴۲۳۲ نفر از بیماران، فوت کرده‌اند

هزینه سفر جنجالی سرپرست نیروی دریایی آمریکا ۲۴۳ هزار دلار بودوزارت نیروی دریایی آمریکا برای سفر سرپرست این وزارتخانه به گوام و بازدید از ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» ۲۴۳ هزار دلار هزینه کرد. این در حالی است که این سفر در نهایت به استعفای سرپرست وزارتخانه منجر شد.

شمار بهبود یافتگان کرونا در جهان از مرز 330 هزار نفر گذشتشمار بهبود یافتگان بیماری کووید-19 در سراسر جهان به بیش از 330 هزار نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

«کرونا» بلای جان ۱۰۰ هزار کارگر پمپ‌بنزین‌مراجعه به پمپ بنزین‌ها اگرچه در پی شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است اما جزو پرترددترین مکان‌ها هستند که در کنار میادین تره‌بار و مراکز خرید مایحتاج روزانه همچون سوپرمارکت‌ها همچنان احتمال ابتلا به کرونا در بین کارگران آنها زیاد است.

شمار قربانیان کرونا در اسپانیا به 14 هزار و 555 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در اسپانیا به 14 هزار و 555 نفر رسید

سرهنگ امیر طالبی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد کرونا همچنان پلاک های غیر بومی اجازه تردد و ورود به استان را ندارند اما ترددهای بین شهری استان با رعایت موازین بهداشتی بلامانع است.اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رییس جمهور ـ آغاز هفته در جلسه‌ای با فعالان گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اذعان کرد: «با وجود اینکه سال ۹۸ به جهت اتفاقات و حوادث، جزو سخت‌ترین سال‌ها بود اما درآمدهای ارزی این وزارتخانه بیش از ۱۱ میلیارد دلار بوده که عددی بزرگ است و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۶۲۲۰ نفر رسید.Aa یک مقام نیروی دریایی آمریکا می گوید هزینه سفر اخیر توماس مودلی، سرپرست پیشین وزارت نیروی دریایی این کشور به گوام برای بازدید از ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» ۲۴۳ هزار دلار تخمین زده می شود.

وی با اشاره به محدودیت تردد برای خودروهای غیر بومی بیان کرد: پلیس راهور در ۱۱۶ نقطه مبادی ورودی شهرها، راههای فرعی و نقاط دسترسی که خودروها امکان ورود به استان را داشته باشند، بیش از یک هزار نیرو برای اجرای این طرح مستقر شده اند و اعمال قانون می کنند ضمن آنکه پلیس راه نیز بر محدودیت های تردد در مبادی ورودی به استان نظارت می کند. وی با اشاره به نحوه اعمال قانون توقیف یکماهه برای خودروها تصریح کرد: وقتی برای خودرویی کد ۲۱۷۶ اعمال می شود، همزمان در اجرائیات،  جریمه توام با توقیف ثبت می شود و فرد اگر در این استان باشد توقیف انجام شوداما اگر به شهرش بازگردد، بازهم باید به راهنمایی و رانندگی شهر خود مراجعه کند و خودروی  را برای یکماه جهت اعمال قانون تحویل دهد. با این حساب هر نفر با سفر به ایران حدود ۱۲۸۰ دلار هزینه کرده، ‌ این درحالی است که هم اکنون هر بشکه نفت در بازارهای جهانی حدود ۲۳ دلار خرید و فروش می‌شود. سرهنگ طالبی خاطر نشان کرد: درصورتی که فردی به شهرش باز گردد و برای اعمال قانون توقیف به راهنمایی و رانندگی مراجعه نکند، این توقیف همچنان باقی می ماند و پلیس آن را خود اعمال خواهد کرد. سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت:  ۳۹۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم تا بیستم فروردین ماه در گیلان اجرا شد؛ پس از این قرار است طرح فاصله گذاری هوشمند در کشور انجام شود. در چنین شرایطی فعالان گردشگری، حمایت دولت از این صنعت در بحران کرونا را که طبق گزارش وزارت صمت با ۱۰۰ درصد آسیب روبرو بوده، ناچیز و ناکارآمد دانسته‌اند. . هزینه هر ساعت پرواز با این هواپیما نزدیک به هفت هزار دلار تخمین زده می شود.