جریانی خاص می‌خواهد جمهوریت نظام را در برابر اسلامیت قرار دهد/ نیازمند آرامش در کشور هستیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شیخ در نطق میان دستور: جریانی خاص می‌خواهد جمهوریت نظام را در برابر اسلامیت قرار دهد/ نیازمند آرامش در کشور هستیم

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مهدی شیخ در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته وحدت، عنوان کرد: امیدوارم سیره امام علی در حفظ وحدت جامعه اسلامی ولو در صورت تضییع حق مسلمشان را نصب العین اعمال و رفتار خود قرار دهیم نه اینکه خدای ناکرده به اسم دوستدار ایشان به فکر ایجاد شکاف در امت اسلامی باشیم.

وی ادامه داد: اما در حوزه‌‎های ساختاری به اشکالات در خور توجهی بر می‌خوریم، متأسفانه نهاد مجلس آنگونه که در خور جمهوریت نظام است و امام راحل آن را ترسیم کردند نه تنها در رأس امور نبوده بلکه از تأثیرگذاری به عنوان قوه‌ای که وظیفه تقنین و نظارت بر عملکردها را دارد، محروم است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی تبدیل به صدا و سیمای سلیقه ای خاص شده و با توجه به انحصاری بودن آن راه بر دیگر سلایق که در نظام جمهوری اسلامی تعریف می‌شوند، بسته شده است. حال آنکه این گروه از نظر عددی و پایگاه اجتماعی، پایگاه قوی تری نسبت به سلیقه حاکم بر این رسانه دارند.

عضو فراکسیون امید مجلس هشدار داد که جریانی با کوبیدن جمهوریت نظام درصدد ایجاد تقابل بین جمهوریت و اسلامیت نظام هستند؛ حال که اسلامیت و جمهوریت بر اساس قرائت امام راحل از اسلام ناب محمدی یک عنصر بوده و آن دینی است برای مردم؛که امت را حاکم بر سرنوشت خود می‌داند، مبادا در این دام گرفتار شویم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۰ متهم اخلال در نظام ارزی کشور متواری هستندرئیس شعبه اول ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی: ۱۰ متهم از ۱۷ متهم پرونده اخلالگران به یکی از کشورهای همسایه گریخته‌اند. البته وکلای تسخیری این متهمان در دادگاه حضور دارند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرسنمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت ده‌ها نفر در پی اعلام رای دیوان عالی هند در پرونده مسجد بابریمسلمانان ۱۴ درصد جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری هند را تشکیل می‌دهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه، در سلامت هستندفرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به موضوع مرزبانان ربوده‌شده در مرز میرجاوه، گفت: طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار داریم دو مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند، اما همچنان زمان آزادی آنها مشخص نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک مقام کرد: ترکیه در حال پاک سازی نژادی در شمال سوریه استیک مقام بارز منطقه خود مختار شمال و شرق سوریه از مذاکرات مستمر با روسیه و دولت سوریه در خصوص انتشار الهی هرچی تروریست و قاتله، از پ ک ک گرفته تا قاتل خاشقچی رو قربان سرباز تورک کنیم تلاش ترکیه در سوریه برای جلوگیری از زمینه سازی تشکیل کشور دموکراتیک کردستان است کرد ها سال ها درتلاش برای تاسیس این کشور هستند که تا به امروز موفق نشدندبرای ساخت این کشورباید بخش هایی ازترکیه سوریه عراق ایران ازکشورهایشان جدا شوند که این کار بسیار سختی میباشد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه در پاسخ به تهدید بروکسل: به حفاری در شرق مدیترانه ادامه می دهیماعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »