جروزالم پست: وزیر دفاع اسرائیل در خانه خود میزبان محمود عباس بود؛ گانتز: اورشلیم به «اعتمادسازی» ادامه می‌دهد

08/10/1400 06:57 ق.ظ

🔺 جروزالم پست: وزیر دفاع اسرائیل در خانه خود میزبان محمود عباس بود؛ گانتز: اورشلیم به «اعتمادسازی» ادامه می‌دهد ▪ بنی گانتز سه شنبه شب در خانه‌اش واقع در شهر روش هاعین در مورد مسائل امنیتی و اقتصادی با عباس گفت‌و‌گو کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

شماری از نشریات مختلف اسرائيلی گزارش داده‌اند که بنی گانتز، وزیر دفاع این کشور، در خانه خود میزبان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، بوده است.جروزالم پست می‌نویسد که گانتز سه شنبه شب در خانه‌اش واقع در شهر روش هاعین با عباس دیدار و گفتگو کرد. طبق این گزارش مسائل امنیتی و اقتصادی محور مذاکرات دو طرف بوده است.

جروزالم پست می‌نویسد که گانتز سه شنبه شب در خانه‌اش واقع در شهر روش هاعین با عباس دیدار و گفتگو کرد. طبق این گزارش مسائل امنیتی و اقتصادی محور مذاکرات دو طرف بوده است. گزارش این روزنامه اسرائيلی می‌گوید که این دومین دیدار این دو مقام اسرائیلی و فلسطینی بود. نخستین دیدار در ماه اوت و در رام الله برگزار شد که اولین گفتگوی سطح بالا از این نوع در نزدیک به یک دهه گذشته بوده است.

وزارت دفاع اسرائيل اعلام کرد که: «گانتز ...عباس را از قصد خود برای ادامه اقدامات اعتمادساز در زمینه‌های اقتصادی و غیرنظامی، همان طور که در جلسه قبلی آنها مشخص شده بود، مطلع کرد.»در شهریور ماه در نشستی در مصر اعلام کرد به‌رغم اقدامات اسرائیل که نهایی شدن راه حل دو کشوری را به گفته او غیرممکن کرده، آماده است اقدامات اعتمادساز را انجام دهد و آرامش را به اراضی فلسطینی بازگرداند.

این اظهارات عباس یک هفته پس از آن عنوان شد که او با بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در رام‌الله دیدار و گفت‌وگو کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

محمود عباس در منزل وزیر دفاع اسرائیل با او دیدار کردبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل بامداد چهارشنبه هشتم دی ماه اعلام کرد که با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، دیدار کرده است.

گردشگر ترک بازداشت شده در ایران: چیزهایی دیدم که فقط در فیلم‌ها دیده بودم

اجاره مسکن در تهران در آذرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد کردبانک مرکزی ایران با انتشار گزارشی جدید از وضعیت مسکن کشور می‌گوید شاخص اجاره مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری (استان تهران) در آذرماه سال ۱۴۰۰ به ترتیب ۵۱.۲ درصد و ۵۴.۲... لگدمال شدن عمامه تو قم واقعاً لذت بخشه. خوب دولت میگه تهران رو تخلیه کنید این بهترین روشه باید 400 درصد افزایش پیدا کنه

ادعاهای نماینده آمریکا در امور ایران در آستانه دور هشتم مذاکرات ویننماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: اقدامات ایران 'اشتباه محسباتی' هستند و ایران دارد 'با آتش بازی می‌کند' در شش دور اولیه مذاکرات وین 'پیشرفت واقعی' حاصل شده است، اگر هر یک از طرفین حاضر به سازش می‌شدند، می‌توانستیم به آن (توافق) برسیم دوران ظرافت ظریف تمام شد....‌🇮🇷🇮🇷🇮🇷 زرشک

سازمان حقوق بشر در ایران: افزایش ۲۶درصدی اعدام در ایران | DW | 28.12.2021گزارش سالانه میلادی سازمان حقوق بشر در ایران حاکی از افزایش ۲۶ درصدی اعدام در ایران با اعدام ۲۲۹ نفر از جمله ۴ کودک‌مجرم است. بیشترین اعدام‌ها در استان خراسان رضوی و استان البرز انجام شده‌اند.

۴۰ فوتی جدید کرونا در کشور / بیشترین فوتی‌ها در اصفهان و تهران۴۰ فوتی و ۲۱۲۸ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۱۲۸ *جانباختگان جدید: ۴۰ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۸۸۸۵۷ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۰۳۰۶۳۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۱۴۷۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۱۷۹۶۰۰۲۹

شماری از نشریات مختلف اسرائيلی گزارش داده‌اند که بنی گانتز، وزیر دفاع این کشور، در خانه خود میزبان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، بوده است.

جروزالم پست می‌نویسد که گانتز سه شنبه شب در خانه‌اش واقع در شهر روش هاعین با عباس دیدار و گفتگو کرد. طبق این گزارش مسائل امنیتی و اقتصادی محور مذاکرات دو طرف بوده است.

گزارش این روزنامه اسرائيلی می‌گوید که این دومین دیدار این دو مقام اسرائیلی و فلسطینی بود. نخستین دیدار در ماه اوت و در رام الله برگزار شد که اولین گفتگوی سطح بالا از این نوع در نزدیک به یک دهه گذشته بوده است.

وزارت دفاع اسرائيل اعلام کرد که: «گانتز ...عباس را از قصد خود برای ادامه اقدامات اعتمادساز در زمینه‌های اقتصادی و غیرنظامی، همان طور که در جلسه قبلی آنها مشخص شده بود، مطلع کرد.»در شهریور ماه در نشستی در مصر اعلام کرد به‌رغم اقدامات اسرائیل که نهایی شدن راه حل دو کشوری را به گفته او غیرممکن کرده، آماده است اقدامات اعتمادساز را انجام دهد و آرامش را به اراضی فلسطینی بازگرداند.

این اظهارات عباس یک هفته پس از آن عنوان شد که او با بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در رام‌الله دیدار و گفت‌وگو کرد. آن دیدار رویدادی کم‌سابقه در سال‌های اخیر بود که به نوشته رویترز، نشانه چرخش دو طرف و تمایل برای آغاز گفت‌وگو است.، نماینده آمریکا، در نطقی در سازمان ملل اعلام داشت که اسرائيل و فلسطینی‌ها باید دست به اقدامات اعتمادساز بزنند و شورای امنیت هم می‌تواند به نوبه خود در این زمینه از طریق اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت برای «محدود کردن فعالیت‌های بدخیم منطقه‌ای ایران، تهدیدات هسته‌ای، و حمایت از سازمان‌های تروریستی مانند حماس و حزب‌الله» اعتماد سازی کند.

او گفت رویکرد دولت بایدن در قبال صلح خاورمیانه این است که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها مستحق میزان برابری در آزادی، کرامت، امنیت و رفاه هستند، که این امر برای خود یک هدف، و ابزاری برای پیشبرد مذاکرات دو طرفه است. خانم گرینفیلد گفت نمی‌توان بدون اعتمادسازی در این رسیدن به این هدف پیشرفت کرد.