جرم موکلانم، سیاسی است و باید با حضور هیأت منصفه بررسی می‌شد/ در تجدیدنظرخواهی ایرادات رای صادر شده را تذکر می‌دهیم

11/06/1399 03:19:00 ب.ظ

وکیل بهزادیان‌نژاد و وسمقی در گفت‌وگو با ایلنا: جرم موکلانم، سیاسی است و باید با حضور هیأت منصفه بررسی می‌شد/ در تجدیدنظرخواهی ایرادات رای صادر شده را تذکر می‌دهیم

​وکیل مدافع قربان بهزادیان نژاد و صدیقه وسمقی با بیان اینکه جرم موکلان، جرم سیاسی است و باید با حضور هیأت منصفه بررسی می‌شد، گفت: اگر سیاسی‌ترین افراد کشور اظهار نظرشان سیاسی تلقی نشود، پس جرم سیاسی چیست؟ وی افزود: این بیانیه ۲۵ آذر ماه صادر شد در حالی که عمده حوادث ۲۷ آذر بود؛ هم بیانیه ۷۷ نفر و هم بیانیه حزب اتحاد ملت هشداری به مسئولان بود که از اتفاقات تلخ جلوگیری کنند.

علیزاده طباطبایی بیان کرد: نشر اکاذیب، افترا و توهین به مقامات مسئول جرم سیاسی است مگر اینکه به صورتی استنباط شود که اینها برای اصلاح امور نبوده که تشخیص این موضوع نیز به عهده هیأت منصفه است.

وی اضافه کرد: اگر سیاسی‌ترین افراد کشور اظهار نظرشان سیاسی تلقی نشود، پس جرم سیاسی چیست؟ وکیل مدافع قربان بهزادیان‌نژاد و صدیقه وسمقی گفت: من در لایحه دفاعیه‌ای که در حال تنظیم آن هستم، عین دفاعیات رهبری در سال ۵۰ را آوردم که اتهام ایشان توهین به شاه و تبلیغ و ترویج پیروی از آیت‌الله خمینی بود، ایشان در واکنش به اظهارات قاضی مبنی بر اینکه ما باید از ساواک استعلام بگیریم، می‌گوید که قاضی باید مستقل باشد و نباید تحت نظر دستگاه امنیتی باشد.

وی ادامه داد: ماهیت دستگاه‌های امنیتی سوءظن است اما ماهیت دستگاه‌های قضایی بی‌طرفی است؛ کسی که پست امنیتی دارد به استناد قانون ممنوعیت بیش از یک شغل و به استناد قانون اساسی، همچنین از نظر عرف قضایی، نمی‌تواند پست قضایی داشته باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

اعضای هیات نظارت بر مطبوعات متوجه شدند که مجازات با جرم تناسبی نداردمدیرمسئول روزنامه جهان صنعت گفت: اعضای هیات نظارت بر مطبوعات متوجه شدند که مجازات با جرم تناسبی ندارد. چون در پنج ماه گذشته همه رسانه‌ها با این فرد به عنوان عضو ستاد کرونا مصاحبه کرده بودند. موضوع مطرح‌شده مبنی بر اینکه آمار اعلامی کرونا موثق نیست هم در رسانه‌های دیگر منتشر شده بود.

روحانی: توسعه روابط راهبردی با همسایگان بویژه در حوزه اقتصادی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimروحانی: وزارتخانه‌ها برای گسترش روابط خارجی وارد عرصه شوند توسعه و تقویت روابط راهبردی با همسایگان بویژه در حوزه اقتصادی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است ملت و دولت ایران همواره در کنار ملت و دولت‌های دوست و برادر همسایه خواهند بود

وزیرکشور: توزیع روزانه بیش از 3 میلیون ماسک در داروخانه‌ها با قیمت حداکثر 1300 تومان/شرایط کالاهای اساسی اطمینان بخش است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimرحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در این جلسه مقرر شد روزانه بیش از 3 میلیون ماسک با قیمت حداکثر 1300 تومان به داروخانه ها داده شود و وزارت بهداشت نیز باید نظارت کند که ماسک با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

اعلام آمادگی مشروط حزب‌الله برای گفت‌وگو درباره پیشنهاد «پیمان سیاسی» ماکرونقرار است امانوئل ماکرون دوشنبه، اول سپتامبر بار دیگر به لبنان سفر و با نمایندگان احزاب سیاسی دیدار و گفت‌وگو کند.

آینده سیاسی لبنان در سایه حضور مجدد مکرون چگونه رقم می‌خورد؟گرچه به اعتقاد کارشناسان انفجار روز چهارم آگوست گذشته فاجعه‌ای برای لبنان و حسان دیاب نخست‌وزیر مستعفی این کشور به بار آورد، اما تبعات توفانی آن به این 2 مساله ختم نخواهد شد.

امام خامنه‌ای: امنیت کشور مرهون آمادگی پدافند هوایی است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimامام خامنه‌ای: امنیت کشور مرهون آمادگی پدافند_هوایی است مردم متدین ما قدردان تلاش های بی وقفه شما هستند، این را پاس بدارید رییس دفتر نظامی رهبر انقلاب در تماس تلفنی با فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش پیام فرمانده کل قوا را به وی ابلاغ کرد