جرمی هانت: واضح است که ایران باید واکنش نشان دهد

14/10/1398 04:12 ب.ظ

جرمی هانت: واضح است که ایران باید واکنش نشان دهد تشدید تنش‌ها میان تهران و واشنگتن در پی این حمله یک بازی به شدت خطرناک است

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، جرمی هانت وزیر امورخارجه پیشین انگلیس پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران و همراهانش در بغداد گفت که تشدید تنش‌ها میان تهران و واشنگتن در پی این حمله یک بازی به شدت خطرناک است.

هانت در گفت‌وگو با رادیو بی‌بی‌سی از دولت انگلیس خواست تا از موقعیت خود به عنوان یک متحد نزدیک و کلیدی آمریکا برای ملزم کردن دونالد ترامپ به اتخاذ رویکردی سازگارتر در عرصه سیاست خارجی استفاده کند. وی در ادامه گفت که اکنون در وضعیتی بسیار خطرناک در این بازی قرار داریم زیرا هر دو طرف این گونه محاسبه کرده‌اند که طرف دیگر نمی‌تواند و نمی‌خواهد وارد جنگ شود. به همین دلیل کارهای بسیار افراطی همچون ترور ژنرال سلیمانی انجام می‌گیرد.

این مقام پیشین انگلیس افزود: البته قطعا این حقیقت دارد که هیچ یک از آنها جنگ نمی‌خواهند اما این نیز حقیقت دارد که در شرایطی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد، هر دو طرف مجبورند واکنش نشان دهند و این خطری است که در وضعیت کنونی وجود دارد.

هانت همچنین اظهار داشت: غیرممکن است بتوان پیش‌بینی کرد که واکنش به این ترور فوری است یا در بلند مدت انجام خواهد گرفت. واضح است که ایران باید واکنش نشان دهد و آمریکا می‌بایست آن را محاسبه کند. این وضعیتی بسیار دشوار برای متحدان آمریکا همچون خودمان است. headtopics.com

خوبه این حداقل عقلش میرسه ... 😒🙄🙄

وی تصریح کرد: انگلیس اگر می‌خواهد یک بازیگر جهانی جدی باشد، نمی‌تواند موضع خنثی داشته باشد اما این موقعیتی بسیار بسیار پر مخاطره است و من فکر می‌کنم آنچه باید به عنوان نزدیک‌ترین متحد آمریکا انجام دهیم این است که از نفوذ خود برای بحث درباره سیاست سازگارتری از سوی آمریکا استفاده کنیم.

وزیر امورخارجه پیشین انگلیس در پاسخ به اینکه آیا رئیس جمهور ترامپ با صدور دستور این حمله دچار سوء محاسبه شده است، گفت که زمان مشخص خواهد کرد اما او آمریکایی را ترجیح می‌دهد که در منطقه فعال و دخیل باشد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

وزیر امورخارجه ایران: آمریکا باید پاسخگو باشدمحمدجواد ظریف با انتشار بیانیه ای اعلام کرد تمام ظرفیتهای خود را برای پاسخگو کردن آمریکا به کار خواهند بست. - خبرگزاری آناتولی

نامه‌ ایران به سازمان ملل: آمریکا باید مسئولیت کامل تمام عواقب اقدام تحریک‌آمیز خود را بپذیردنماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همراهان وی را یک اقدام تروریستی جنایتکارانه دانست که موجب مسئولیت بین‌المللی دولت آمریکا است.

توصیه انگلیس به شهروندانش برای پرهیز از سفرهای غیرضروری به ایرانتوصیه انگلیس به شهروندانش برای پرهیز از سفرهای غیرضروری به ایران دومینیک راب وزیر امورخارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای به شهروندان کشورش توصیه کرد که از انجام هر نوع سفری به عراق و همچنین سفرهای غیر ضروری به ایران پرهیز کنند. لعنت بر دولت خبیث انگلیس/مگر ما دولت آمریکای تروریست هستیم که دانشمند ما مسعود سلیمانی را که برای تحقیق به آمریکا رفته بود را زندانی کنیم؟ما مردم غیور ایرانیم ومیهماندوست ولی با دشمنی ودشمن سخت برخورد میکنیم مگه ما مثل شما هستیم با شهروندان عادی چیکار داریم ؟ شما تروریسم ها هستید که شخصی رو که با لباس شخصی و بدون هدف نظامی وارد کشوری میشه ترور میکنید خاک برسرتون اگه امریکا حمله کرده چه ربطی به انگلیس داشت حسابی قاط زدید من موندم شما جونورها چطوری خبرنگار شدید .اینقدر کثیف هستید نمیدونید چکار میکنید خخخخ .مردم ایرت تبریک برای به درک واصل شدن سربار میرزا قاسمی

آمریکا از سردار سلیمانی کینه به دل داشت/ آمریکا باید منتظر یک پاسخ سخت، تلخ و درناک باشد/ شهادت سردار سلیمانی باعث وحدت بیشتر گروه‌های مقاومت شدسخنگوی پیشین وزارت امور خارجه گفت: روشن است که آمریکایی‌ها برای این حادثه برنامه‌ریزی کرده بودند و فکر می کنم این اقدام را می‌توان در چند ظرف دید؛ آمریکا پایش از منطقه بریده شده بود و با خواری از این منطقه رفته بود و طبیعی است که از آنهایی که در این شکست‌ها سهم داشتند کینه داشته باشد. سردار سلیمانی از کسانی بود که با داعش جنگیده و باعث شکست این ساخته آمریکا شده بود و طبیعی بود که آمریکا می‌خواست انتقام داعش را هم از وی بگیرد.

ترامپ: سلیمانی باید سال‌ها پیش از میان برداشته میشدرئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی با بیان اینکه قاسم سلیمانی هزاران آمریکایی را در یک بازه زمانی طولانی ترامپ قمارباز با جنایتش به مسیر انتقام سختی گرفتارشده است که ترس و اضطراب شدید او و تمامی جریانات حامی اش را فرا گرفته است؟!!! نمی دانند که انتقام سخت در چه زمان ، مکان ، اندازه و ابعادی خواهد بود؟!!! TnxPOTUS4Soleimani اين حرفى كه زدى يادت نره

کسی که پا را از خطوط قرمز فراتر بگذارد باید آماده تحمل تبعاتش باشدمشاور رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ترامپ آمریکا را وارد خطیرترین شرایط منطقه‌ای کرده‌است، اظهار کرد: کسی که پا را از خطوط قرمز فراتر بگذارد باید آماده تحمل تبعاتش باشد. دستاورد سفر روحانی خائن به ژاپن . فروش اطلاعات شهید_سلیمانی پولشو دارید؟یا بنزین رو ده تومن میکنید؟