جرد کوشنر: بعد از خروج از توافق وحشتناک با ایران، متحدان سنتی آمریکا به پرزیدنت ترامپ اکنون اعتماد دارند

28/05/1399 02:44 ق.ظ

🔺جرد کوشنر: بعد از خروج از توافق وحشتناک با ایران، متحدان سنتی آمریکا به پرزیدنت ترامپ اکنون اعتماد دارند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ می‌گوید بعد از توافق وحشتناک با ایران در دولت قبل،‌ بسیاری از متحدان سنتی آمریکا احساس کردند که نادیده‌گرفته شده‌اند اما پرزیدنت ترامپ با اقدامات خود اعتماد دوباره هم‌پیمانان سنتی ما را به دست آورد.

او برخلاف ادعا‌ها، هیچ جنگی را شروع نکرد و با برقراری صلح، سربازان ما را به خانه آورد.

جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ عصر دوشنبه ۲۸ مرداد در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به توافق اخیر عادی‌سازی روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و امارات اشاره کرد و گفت این کار بزرگی بود که توسط پرزیدنت ترامپ انجام شد. این اولین توافق صلح در ۲۶ سال اخیر بین اسرائیل و یک کشور عربی است.

سفر از امارات به مسجد الاقصی وی با اشاره به جزئیاتی از توافق عادی‌سازی روابط دیپلماتیک اسرائیل و امارات گفت که برای سالهای طولانی، تندروهای مسلمان مدعی بودند که مسجد الاقصی تحت حمله است اما یکی از مزایای توافق اسرائیل و امارات این است که مسلمانان می‌توانند از طریق ابوظبی و دبی به تل‌آویو سفر کنند و از آنجا به مسجد الاقص بروند. ما امیدواریم این کار باعث شود تنش ها کاهش بیابد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ظریف: فعال کردن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا غیر قانونی و غیر قابل پذیرش استمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، بار دیگر اعلام کرد فعال شدن مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا «غیرقانونی و غیرقابل پذیرش» است.

آژانس نمی‌تواند پرونده‌ی بسته‌شده را دوباره باز کند/ دوران قَدَر قدرتی آمریکا تمام شده استظریف: مردم ولی‌نعمت ما هستند، عامل اصلی اقتدار کشور مردم هستند برخی در داخل کشور چندین‌بار برجام را تشییع کردند، ولی همین جنازه‌ی برجام و واقعیتی به نام قطعنامه ۲۲۳۱ آمریکا را شکست داد

حمایت از گزینه‌هایی مانند عارف و معین در ۱۴۰۰ اشتباه تاریخی است/ افرادی مانند «ظریف» باید کاندیدای اصلاح‌طلبان باشند/ فتاح پس از رئیسی و قالیباف مهره سطح پایین‌تر اصولگرایان استتحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: آن‌هایی که امتحان خود را پس داد‌ه‌اند مانند عارف و معین و یا دیگران حضورشان اصلاً فایده ندارد، گزینه اصلاح‌طلبان در انتخابات باید یک چهره اصلاح‌طلب معتدل باشد و سران نظام هم او را قبول داشته باشند، در نتیجه فردی مانند ظریف باید وارد عرصه شود و اصلاح‌طلبان باید روی چنین شخصیتی، سرمایه‌گذاری کنند.

کالین: تحلیل بایدن از ترکیه مبتنی بر جهل، تکبر و ریاکاری استسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ضمن واکنش به اظهارات جو بایدن٬ تحلیل وی از ترکیه را مبتنی بر جهل، تکبر و ریاکاری دانست. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا: آمریکا در جایگاه استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها قرار نداردیک سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ادعای آمریکا برای برخورداری از حق استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها در توافق هسته‌ای علیه ایران انتقاد کرد.

اتحادیه اروپا: آمریکا نمی‌تواند در مقابل ایران از مکانیسم ماشه استفاده کندایالات متحده آمریکا و متحدانش در منطقه از این موضوع نگران هستند که با پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، ایران آزادانه دست به خرید و فروش تسلیحات جنگی بزند و با این کار صلح و ثبات منطقه را به خطر بیندازد.

Share via Email

Print this page

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ می‌گوید بعد از توافق وحشتناک با ایران در دولت قبل،‌ بسیاری از متحدان سنتی آمریکا احساس کردند که نادیده‌گرفته شده‌اند اما پرزیدنت ترامپ با اقدامات خود اعتماد دوباره هم‌پیمانان سنتی ما را به دست آورد. او برخلاف ادعا‌ها، هیچ جنگی را شروع نکرد و با برقراری صلح، سربازان ما را به خانه آورد.

جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ عصر دوشنبه ۲۸ مرداد در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به توافق اخیر عادی‌سازی روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و امارات اشاره کرد و گفت این کار بزرگی بود که توسط پرزیدنت ترامپ انجام شد. این اولین توافق صلح در ۲۶ سال اخیر بین اسرائیل و یک کشور عربی است.

سفر از امارات به مسجد الاقصی

وی با اشاره به جزئیاتی از توافق عادی‌سازی روابط دیپلماتیک اسرائیل و امارات گفت که برای سالهای طولانی، تندروهای مسلمان مدعی بودند که مسجد الاقصی تحت حمله است اما یکی از مزایای توافق اسرائیل و امارات این است که مسلمانان می‌توانند از طریق ابوظبی و دبی به تل‌آویو سفر کنند و از آنجا به مسجد الاقص بروند. ما امیدواریم این کار باعث شود تنش ها کاهش بیابد.

آقای کوشنر با اشاره به اینکه طرح ۱۸۰ صفحه‌ای صلح خاورمیانه که توسط دولت پرزیدنت ترامپ آماده شده جزئیات دقیقی دارد گفت که او فکر می ‌کند فلسطینی‌ها فرصت باورنکردی دارند.

وی با اشاره به جزئیاتی از طرح صلح خاورمیانه که ۷ بهمن با حضور نتانیاهو

در کاخ سفید رونمایی

شد، گفت ما در آن طرح یک برنامه کامل اقتصادی به فلسطینی‌ها پیشنهاد دادیم که تولید ناخالص داخلی خود را دو برابر کنند و یک میلیون شغل تولید کنند و حتی میزان فقر را کاهش بدهند. در این طرح، اسرائیل موافقت کرده که یک کشور فلسطینی روی نقشه باشد.

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در پایان گفت: امیدوارم رهبران فلسطینی این فرصت خوب را ببیند. آنها می‌توانند تلفن کنند. پرزیدنت ترامپ یک توافق کننده خوب است. اگر آنها تماس بگیرند، ما می توانیم طرح صلح خاورمیانه را به پیش ببریم.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه ۲۳ مرداد از

توافق عادی سازی روابط اسرائیل و امارات متحده عربی

خبر داد. وی این آن رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند و گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»

به دنبال توافق تاریخی هفته گذشته میان اسرائیل و امارات متحده عربی که با تلاش ایالات متحده تحت رهبری پرزیدنت ترامپ حاصل شد، اکنون امارات اولین کشور عربی حوزه خلیج فارس و سومین کشور عربی است که با اسرائيل روابط فعال دیپلماتیک برقرار می‌کند.