جرج شولتز، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ریگان، در ۱۰۰ سالگی درگذشت

08/02/2021 12:06:00 ق.ظ

جرج شولتز، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ریگان، در ۱۰۰ سالگی درگذشت

وزیر امور خارجه, جرج شولتز

جرج شولتز ، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ریگان ، در ۱۰۰ سالگی درگذشت

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا - جرج پی. شولتز، دولتمرد، اقتصاددان، بازرگان، استاد دانشگاه، و وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا که بیشتر سال‌های دهه ۸۰ میلادی را صرف تلاش برای بهبود روابط با اتحاد جماهیر شووری در طول جنگ سرد و ایجاد صلح در خاورمیانه کرده بود، در ۱۰۰ سالگی درگذشت.

آقای شولتز روز شنبه در خانه خود در دانشگاه استنفورد، جایی که در آن یکی از اعضای برجسته مؤسسه هوور، یک اندیشکده، و استاد دانشگاه مدرسه عالی کسب و کار بود، درگذشت.مؤسسه هوور مرگ آقای شولتز را روز یکشنبه تایید کرد. علت مرگ وی اعلام نشده است.آقای شولتز، طولانی‌ترین دوره در مقام وزارت خارجه بعد از جنگ جهانی دوم را خدمت کرد و مسن‌ترین عضو به جا مانده از یک کابینه سابق آمریکا بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اينم يك كونكشي بدتر از پمپ خلاء بوده ميگن از اونم كوصكشتر بوده روحش شاش به جهنم دلش نه بود که بفوتد؟

جورج شولتز، وزیر امور خارجه دولت ریگان در ۱۰۰ سالگی درگذشتآقای شولتزبه مدت هفت سال در دولت رونالد ریگان که از آن تحت عنوان دوران اوج و شکوفایی سیاست خارجی آمریکا یاد می‌شود به عنوان وزیر امور خارجه فعالیت کرد.

دیدگاه | یادداشت کاندولیزا رایس: جرج شولتز به عنوان یکی از متنفذترین وزیران خارجه آمریکا در تاریخ به یاد خواهد ماندیادداشت کاندولیزا رایس: جرج شولتز به عنوان یکی از متنفذترین وزیران خارجه آمریکا در تاریخ به یاد خواهد ماند ▪️ از متن: جرج شولتز عمیقا اعتقاد داشت آمریکا زمانی می تواند با قدرتی اخلاقی در جهان حاضر شود که به ارزش های مورد احترام در کشور خودش پایبند باشد. کدوم ارزش، وقتی رژیم آخوندی مردم ایران رو داشت سلاخی میکرد ارزشهاتون رو دیدیم همتون لال مونی گرفته بودید

جرج سیگال بازیگر پیشکسوت آمریکایی درگذشتجرج سیگال بازیگر پیشکسوت آمریکا یی درگذشت جرج سیگال در شهر کوچکی در حومه نیویورک متولد شد و بازیگری را از تئاتر آغاز کرد. او سابقه حضور در نمایش های کوچک محلی، و تئاترهای بزرگ برادوی را در کارنامه هنری خود‌ داشت. R.I.P No_To_IslamicRepublic نه_به_جمهورى_اسلامى

دادگاه قتل جرج فلوید؛ دادگاهی که جهان به آن چشم دوخته است | DW | 29.03.2021دادگاه رسیدگی به اتهامات درک چاوین پلیس سفیدپوستی که متهم به قتل جرج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکا یی است در ایالت مینه سوتا آغاز شد. در آمریکا بسیاری امیدوارند که نتیجه دادگاه قتل جرج فلوید نشانه‌ای علیه نژادپرستی باشد. اونوقت توی ایران این همه آدم توسط پلیس و سپاه کشته و زندانی شده،هیچی!!!

جرج اورول و ناسیونالیسم | DW | 05.04.2021بازچاپ 'درباره ناسیونالیسم' اثر جرج اورول پس از هشتاد سال نشان از اهمیت آن دارد و تکرار تجربه‌هایی منفی در جهان امروز. اسد سیف، منتقد ادبی، نگاهی دارد به این کتاب و زندگی و آثار اورول.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - جرج پی.Aa جرج شولتز، قدیمی‌ترین عضو زنده کابینه یک رئيس جمهوری آمریکا در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت.واشنگتن پست ، با یادآوری دوران خدمت استادش جرج شولتز، وزیر خارجه آمریکا در دولت ریگان، در تفنگداران دریایی ایالات متحده نوشته است او عاشق کشورش و خدمت به آن بود، چه در میدان نبرد جنگ جهانی دوم چه در تالارهای مجلل دیپلماسی در پایتخت های خارجی در سراسر جهان.جرج سیگال جرج سیگال، بازیگر و از چهره‌های پیشکسوت سینما و تلویزیون آمریکا، دوشنبه درگذشت.

شولتز، دولتمرد، اقتصاددان، بازرگان، استاد دانشگاه، و وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا که بیشتر سال‌های دهه ۸۰ میلادی را صرف تلاش برای بهبود روابط با اتحاد جماهیر شووری در طول جنگ سرد و ایجاد صلح در خاورمیانه کرده بود، در ۱۰۰ سالگی درگذشت. آقای شولتز روز شنبه در خانه خود در دانشگاه استنفورد، جایی که در آن یکی از اعضای برجسته مؤسسه هوور، یک اندیشکده، و استاد دانشگاه مدرسه عالی کسب و کار بود، درگذشت. او در کابینه ریچارد نیکسون در دو وزارتخانه کار و خزانه‌داری، به عنوان وزیر فعالیت کرد. مؤسسه هوور مرگ آقای شولتز را روز یکشنبه تایید کرد. «آقای گورباچف، این دیوار را فرو بریز»، جمله معروف در برلین، و «چه بخش صفر را نمی فهمید» هنگام استقرار موشک های پرشینگ ۲ در اروپا پس از عدم موافقت شوروی با برچیدن تسلیحات میان برد، جملات خاص ریگان بودند، اما شولتز آن غرایز را به سیاست برنده بدل کرد. علت مرگ وی اعلام نشده است. این سیاستمدار کهنه‌کار در حال حاضر عوض موسسه هوور بود که یک اندیشکده که تحت نظر دانشگاه استنفورد و در حوزه‌هایی چون سیاست‌گذاری عمومی و جنگ و صلح فعالیت می‌کند. آقای شولتز، طولانی‌ترین دوره در مقام وزارت خارجه بعد از جنگ جهانی دوم را خدمت کرد و مسن‌ترین عضو به جا مانده از یک کابینه سابق آمریکا بود. این بازیگر آمریکایی در دهه های شصت و هفتاد میلادی با بازی در فیلمهای کمدی و درام به شهرت رسید و به یکی از ستاره‌های مشهور هالیوود تبدیل شد.

خبرهای دیگر . از او در تاریخ به عنوان مردی یاد می‌شود كه دنیا را به جای بهتری تبدیل كرده است. هر چند بمبگذاری پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا در لبنان در سال ۱۹۸۳ شخصا بر او تاثیری منفی در سراسر زندگی اش گذاشت، اما او در مقام وزیر خارجه تاثیر فراوانی بر سیاست های آمریکا در خاورمیانه گذاشت... وی در صدمین سالگرد تولدش در ماه دسامبر در مقاله‌ای برای واشنگتن پست از فضایل اعتماد و دوجانبه‌گرایی در سیاست و دیگر امور اجتماعی نوشته بود. . روش مورد علاقه او این بود که به همتای خود بگوید: «شما آن چه مایه نگرانی تان است را بنویس و من هم چنین خواهم کرد، بعد از روی این فهرست یک به یک جلو می رویم.