وزیر امور خارجه, جرج شولتز, ریگان, آمریکا, جنگ سرد, استاد دانشگاه, استنفورد, درگذشت

وزیر امور خارجه, جرج شولتز

جرج شولتز، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ریگان، در ۱۰۰ سالگی درگذشت

جرج شولتز، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ریگان، در ۱۰۰ سالگی درگذشت

08/02/2021 12:06:00 ق.ظ

جرج شولتز ، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ریگان ، در ۱۰۰ سالگی درگذشت

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا - جرج پی. شولتز، دولتمرد، اقتصاددان، بازرگان، استاد دانشگاه، و وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا که بیشتر سال‌های دهه ۸۰ میلادی را صرف تلاش برای بهبود روابط با اتحاد جماهیر شووری در طول جنگ سرد و ایجاد صلح در خاورمیانه کرده بود، در ۱۰۰ سالگی درگذشت.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

آقای شولتز روز شنبه در خانه خود در دانشگاه استنفورد، جایی که در آن یکی از اعضای برجسته مؤسسه هوور، یک اندیشکده، و استاد دانشگاه مدرسه عالی کسب و کار بود، درگذشت.مؤسسه هوور مرگ آقای شولتز را روز یکشنبه تایید کرد. علت مرگ وی اعلام نشده است.آقای شولتز، طولانی‌ترین دوره در مقام وزارت خارجه بعد از جنگ جهانی دوم را خدمت کرد و مسن‌ترین عضو به جا مانده از یک کابینه سابق آمریکا بود.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

اينم يك كونكشي بدتر از پمپ خلاء بوده ميگن از اونم كوصكشتر بوده روحش شاش به جهنم دلش نه بود که بفوتد؟

جورج شولتز، وزیر امور خارجه دولت ریگان در ۱۰۰ سالگی درگذشتآقای شولتزبه مدت هفت سال در دولت رونالد ریگان که از آن تحت عنوان دوران اوج و شکوفایی سیاست خارجی آمریکا یاد می‌شود به عنوان وزیر امور خارجه فعالیت کرد.

دیدگاه | یادداشت کاندولیزا رایس: جرج شولتز به عنوان یکی از متنفذترین وزیران خارجه آمریکا در تاریخ به یاد خواهد ماندیادداشت کاندولیزا رایس: جرج شولتز به عنوان یکی از متنفذترین وزیران خارجه آمریکا در تاریخ به یاد خواهد ماند ▪️ از متن: جرج شولتز عمیقا اعتقاد داشت آمریکا زمانی می تواند با قدرتی اخلاقی در جهان حاضر شود که به ارزش های مورد احترام در کشور خودش پایبند باشد. کدوم ارزش، وقتی رژیم آخوندی مردم ایران رو داشت سلاخی میکرد ارزشهاتون رو دیدیم همتون لال مونی گرفته بودید

جرج سیگال بازیگر پیشکسوت آمریکایی درگذشتجرج سیگال بازیگر پیشکسوت آمریکا یی درگذشت جرج سیگال در شهر کوچکی در حومه نیویورک متولد شد و بازیگری را از تئاتر آغاز کرد. او سابقه حضور در نمایش های کوچک محلی، و تئاترهای بزرگ برادوی را در کارنامه هنری خود‌ داشت. R.I.P No_To_IslamicRepublic نه_به_جمهورى_اسلامى

دادگاه قتل جرج فلوید؛ دادگاهی که جهان به آن چشم دوخته است | DW | 29.03.2021دادگاه رسیدگی به اتهامات درک چاوین پلیس سفیدپوستی که متهم به قتل جرج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکا یی است در ایالت مینه سوتا آغاز شد. در آمریکا بسیاری امیدوارند که نتیجه دادگاه قتل جرج فلوید نشانه‌ای علیه نژادپرستی باشد. اونوقت توی ایران این همه آدم توسط پلیس و سپاه کشته و زندانی شده،هیچی!!!

جرج اورول و ناسیونالیسم | DW | 05.04.2021بازچاپ 'درباره ناسیونالیسم' اثر جرج اورول پس از هشتاد سال نشان از اهمیت آن دارد و تکرار تجربه‌هایی منفی در جهان امروز. اسد سیف، منتقد ادبی، نگاهی دارد به این کتاب و زندگی و آثار اورول.